Факти про голодомор в Україні 1932-33 рр. (Інфографіка)

23 листопада 2016
Редакція
Некомерційний медіапроект Visuals минулого року представив інфографіку про трагічні події 20 століття, коли українці стали жертвами одного з найжахливіших злочинів – Голодомору. Ми впевнені, що її повинен побачити і запам’ятати кожен українець.
 

1. Найсильніше від Голодомору постраждала центральна Україна

Щоправда, на цій карті смертність вказана тільки в межах тодішньої УРСР, а вона менше етнічних українських територій. На карті немає Кубані та суміжних, "підрадянських" українських земель.

2. У ті роки Україна втратила 3,9 мільйона чоловік

Це лише в два рази менше, ніж втрати України у Другій світовій – найстрашнішій війні в історії людства.

3. У той час як кількість українців у Союзі зменшилася, у наших "сусідів" населення збільшилося

Якщо порівняти дані перепису населення 1926 і 1939 років, то білорусів стало на 11% більше, росіян – на 28%. Українців – на 10% менше.

4. 23 країни визнали Голодомор геноцидом

Серед них не тільки ті, в яких живе велика українська діаспора, наприклад, США і Канада, не тільки дружні сусіди, а й Австралія, Чилі, Андорра і навіть Ватикан.

Ось іще одна цікава інфографіка про географію голодомору 1932-33 рр. 
 

Сьогодні в інтернеті можна знайти безліч документальних відеороликів та фільмів, присвячених цій темі. Ми пропонуємо вам переглянути один з них. Однак, закликаємо також ділитися посиланнями на інші в коментарях. 
 

Пам'ятаймо...
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Світське життя, секс і гарне тіло: 3 книги, які змінять ваше самосприйняття
Автори цих книжок намагаються завдяки своїм вишуканим, стильним і красивим історіям, втіленим у не менш гарні ті цікаві книжки, додати гармонії і тепла у наше трагічне сьогодення.
Читати більше