Євромайдан. Річниця. Яка ціна свободи? — Коментує Наталія Сербин, громадська активістка

23 лютого 2015
Versal
Минув рік. Саме у ці дні Україна заплатила за своє право голосу першими великими жертвами.

Останні дні січня 2014-го в народі отримали безапеляційну назву: "Кривава Водохреща". Тієї зими вона розпочалася із протистоянь на вулиці Грушевського у Києві…

За рік Україна згуртувалася, охрестилася, зміцніла і ослабла водночас. І усе це — дорогою ціною.

Чого чекати далі? Якими гідними революційними здобутками ми маємо право пишатися? А які з дій — вже лягли сороміцькими плямами на історію сучасності?

Коментує Наталія СЕРБИН — івано-франківська учасниця Євромайдану, представник "Поранені SOS", голова Молодіжного штабу спротиву.
 

Про третій Євромайдан, неможливість перемир'я, прогнози на 2015-й:

Слово "перемир'я", коли ворог Росія, для мене — це ніби насміх… Щодо Майдану, в кожного свій Майдан, в когось ще тільки перший, а хтось уже віддав життя, щоб той перший Майдан відбувся. Готуватися треба до боротьби, вона буде довгою. Запасатись вірою й терпінням.

Всі хочуть спокою і безпеки, як не прикро. Але слово безпека вже має статут утопії. Світ поглинутий тероризмом, глибинною нерівністю між багатими і бідними, замороженими конфліктами. Тож спрогнозувати цю війну дуже важко.

Армію в Україні почали створювати прості люди — тож керівники, які при владі, насправді нічого не контролюють. Знову з'ясувалося: новообрана влада не представляє інтереси народу, і ця прірва інтересів стає все глибшою.

Ми живемо в час щоденних змін. Хороші люди йдуть назавжди, але так хочеться нічого і нікого не забути, прихистити в спогадах… Важливо вже не відступити, нищити зло щодня, руйнувати антилюдську систему. Тому буде ще не один Майдан.
 

Про проголошення 15-го січня всеукраїнським Днем жалоби:

Заклики, плакати, переконування міжнародної спільноти щодо того, що у нас війна, після такої кількості жертв і доказів… — Проголошення такого дня жалоби — це щось насправді дуже "дешеве", стандартне.
Ми починали з мирних акцій та плакатів ще рік тому.

Зараз ми вже не в тому стані, щоб таке робити. Боротьба за справедливість і за державу — стала життям українських вояків, щоденною пожертвою і молитвою кожного з нас. Європейці зі своїми мітингами далеко позаду України. Ціна їхньої свободи й нашої — дуже різниться.

 

Про користь війни, корупцію, торгівлю зброєю:

Українська держава побудована на корупції. Прикро, але факт. Війна, яка почалася, також просочується корупцією. Це система. Вона всюди, і військова справа не виняток. Не можливо визначити відсоток корупції, не можливо чітко простежити її форми. Але важливо розуміти, що війна — це вибір: смерть або життя.

Вояки, які втратили друзів, батьки, що втратили синів, діти, яких позбавили батьків… Жодна жертва не пробачить і не забуде корисливих злодіянь. Усі сьогоднішні крадії ходять по лезу ножа.

Про волонтерство в радіусі людського горя:

Складно на таке відповідати. Дуже багато болю останнім часом. Багатьох людей вже немає. Друзі йдуть на війну. А коли дітям передаєш подарунок — вони вірять і чекають, що він від батька зі Сходу. Ця війна страшно несправедлива і жорстока.

Але попри усі людські фактори та "болісні місця", треба працювати. Робити все, що можемо сьогодні зробити, бо час іде так швидко, навіть у цю неспокійну годину.
 

Про останні волонтерські ініціативи:

Ідея організувати вертеп "Ангели миру" виникла, коли ми збиралися у волонтерському штабі і виготовляли віночки — обереги. Серед волонтерів була Тетяна Дзвонковська, яка вже багато років організовувала вертепи. Цього року війна — тож зібрані кошти Тетяна передала на потреби поранених бійців. На добру справу.

Продовження статті читайте тут.
 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Обираємо готель для відпочинку в Єгипті: на що звернути увагу
Обираючи тур, потрібно знати деякі нюанси: тільки в цьому разі відпочинок повністю відповідатиме вашим очікуванням. Який сервіс пропонують туристам на курортах Червоного моря та на що звернути увагу, бронюючи готель, ми вам зараз розкажемо.
Читати більше
11 трендових відтінків для вашого гардеробу (весна–літо 2021)
Сьогодні мова піде про кольорові тренди весна/літо 2021. Це перший сезон, коли колекції розроблялися ізольовано, і відповіддю на умови карантину стала суміш ескапізму, комфорту і повернення до природи.
Читати більше