Енн Епплбаум нагородили премією за книгу про Голодомор

1 листопада 2017
UAPOST.US
Всесвітньо відому американську журналістку та історика Енн Епплбаум нагородили премією Фундації імені Омеляна і Тетяни Антоновичів "за висвітлення української тематики в пресі та розкриття історичної правди в науковій літературі".
 
uapost.us
 
Про це повідомляє віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, яка була присутня на церемонії нагородження.

Епплбаум отримала нагороду за книгу про голодомор "Червоний голод: війна Сталіна проти України", яка була видана в жовтні цього року. Церемонія нагородження відбулася у Вашингтоні в посольстві України в США.

"Хоча книга "Червоний голодомор" не може принести радість своїм читачам, вона висвітлює тему, про яку ми всі добре знаємо, але тепер можемо краще зрозуміти. Ретельне дослідження аргументів щодо того, чому цей голод стався, і чому цього не повинно було статися, дають розуміння минулого України для багатьох, хто не міг розібратися в трагічних складнощах відносин України з Росією", — сказала Климпуш-Цинцадзе.

Посол України в США Валерій Чалий закликав українську громаду підтримати дипломатичні зусилля щодо просування ідеї необхідності визнання Конгресом США голодомору 1932-33 років в Україні геноцидом. Чалий наголосив: Епплбаум відіграє важливу роль у поширенні у світових ЗМІ правдивої інформації про події в Україні, що пов’язані із російською агресією та "гібридною" війною.Сама журналістка зазначила: написання книги про злочини радянського тоталітарного режиму не було б можливим без відкриття Україною доступу до архівних документів того історичного періоду.

"Сучасна ідея міцної України лякає кремлівську владу так само, як прагнення українців до свободи бентежило комуністичних вождів минулого. Водночас Україна вистояла та зберегла свою ідентичність у складні часи і, беззаперечно, демонструє свою успішність і зараз", — наголосила Енн Епплбаум.

Базована на нових архівних даних праця доводить, що масовий голод 1932-1933 років в Україні був умисно влаштований більшовицькою владою на чолі зі Сталіним з метою винищення значної частини українського народу.

(via)
UaPost
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Андрій Котов: "Додому тягне завжди... Немає нічого кращого за вечірній Львів"
Львів'янин Андрій Котов — у минулому колишній курсант Суворовського училища, армієць першої бригади оперативного призначення Нацгвардії "Барс", студент Львівського державного університету безпеки життєдіяльності — поділився своїм досвідом заробітчанства в Чехії та розповів, у якій країні бачить своє майбутнє.
Читати більше