Екскурс в історію епохи Відродження

25 жовтня 2019
Лесічка Кіт

Період Ренесансу, який тривав з 14 до 17-го століття вважають мостом між середньовіччям і сучасною історією. Культурний рух, який почався в Італії, дуже швидко поширився по всій території Європи. Тоді творили видатні особистості, як-от Леонардо да Вінчі, Мікеланджело та Вільям Шекспір, і саме тому ми підібрали для вас цікаві факти про епоху Відродження.

1. Слово «ренесанс» запозичене з французької мови та перекладається як «друге народження або переродження». Як не дивно, лише з 19-го століття цим словом називають культурний рух в період інтелектуального та мистецького відновлення класичної античності. Першим ученим, який використав у своїх роботах слово «ренесанс» для назви епохи Відродження, вважається французький історик Жуль Мішле.2. Батьківщиною епохи Відродження вважається Флоренція, і саме звідси Ренесанс поширився спочатку по всій Італії, а невдовзі по всій Європі. На території сучасної Італії в ті часи існували невеликі міста-держави, які були практично незалежними й дуже багатими. Однією з причин виникнення нового культурного руху була фінансова незалежність художників, які жили в цих успішних містах і могли дозволити собі творити у власне задоволення.

3. Винахід друкарського верстата Гутенберґа в 1450 році відіграв революційну роль у поширенні ідей епохи Відродження. Оскільки друковані видання значно швидше поширювалися, це дозволило об'єднати однодумців по всій Європі.

4. Батьком Відродження вважається італійський вчений і поет Франческо Петрарка. Саме гуманістична філософія Петрарки привела до інтелектуального розквіту епохи.

5. Хоч у період епохи Відродження відбувся розвиток у багатьох сферах культури та мистецтва, цей період найбільш відомий своїми художніми досягненнями. Першим із численних великих художників, які внесли свій вклад в епоху Відродження, вважається художник й архітектор із Флоренції Джотто ді Бондоне.


6. Існує також поняття Високе Відродження — це термін, який використовують для позначення вершини образотворчого мистецтва в Італії епохи Ренесансу. Леонардо да Вінчі, Мікеланджело і Рафаель утворюють трійцю великих майстрів Високого Відродження.

Джерело: "Факт дня".

Зображення — pinterest.com.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com