Екологічна катастрофа чи Все в наших руках

21 травня 2015
Аліна
Початок травня традиційно приносить тривалі вихідні і довгоочікуване тепло. Більшість містян, втомлених від метушні, шуму, швидкого темпу та кам’яних джунглів, шукають свій відпочинок у лоні матінки-природи. Біля річок і озер, в лісах і парках – всюди видно людей.

Звичайно, всі тягнуться до природи, вона допомагає відновити енергію і набратись сили, зібратись з думками і просто відпочити. Не стали винятком і ми.

Можна безмежно описувати красу, яка оточує нас на такому відпочинку,
 
проте гарні краєвиди відкриваються далеко попереду, а під ногами більш гнітючий пейзаж, і зараз хотілося б закцентувати увагу саме на останньому, на менш приємній, але не менш важливій обставині – що лишають люди після себе на зелених галявинах і на берегах річок.

Наш відпочинок почався з сумної картини – гори сміття!
 
Під деревами і на газоні, у воді та на березі водойми. Скляні та пластикові пляшки, поліетиленові пакети – все, з чим природа сама не впорається, люди залишають їй як "дяку" за красу та користь, що отримують натомість. Багато хто лишає тут сміття, не думаючи, що вже на наступні вихідні знову сюди приїде і вже відпочиватиме на сміттєзвалищі.

Проте, відсутність комфорту на пікніку для людей, на жаль, не єдина шкода від таких звичок. Куди гірші наслідки настають з часом, коли через забруднені водойми гине річкова і озерна флора і фауна, відтак забруднюється питна вода. Від пляшок і пакетів забруднюється грунт, що в свою чергу шкодить наземним тваринам і рослинам. А отже люди, які це все залишають, не розуміють, що шкодять в решті решт самі собі.

Про жах, який охоплює всі природні оазиси Києва і передмістя можна писати довго і, на жаль, в Україні знайдеться мало винятків. Проте одними словами не зарадиш цій проблемі, яка стрімко набирає обертів і загрожує перерости в справжню екологічну катастрофу.

Мої особисті заходи – я просто беру із собою на пікнік додатковий пакет для сміття та одноразові рукавички, щоб не тільки не залишати після себе рештки таких поїздок, але й забрати хоч частину чужих – не так важко скласти десяток пляшок і вивезти в багажнику машини. Проте я розумію, що в масштабах цілої країни це як крапля в океані. І оскільки розраховувати на чиновників марно, а, як показав Майдан, нам українцям і не потрібно, бо ми здатні якісно самоорганізуватися і досягти поставленої мети, варто і тут нам самим почати боротись за чистоту нашої країни.

Пропоную публічні обговорення – в групах в соціальних мережах, в компаніях друзів, в коментарях до моєї статті – давайте будемо ініціативними, давайте боротись за наше майбутнє разом. Еко культура в Україні повинна стати масовою, тому що це теж важлива цеглинка в будівництві нашого добробуту.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Аліна Аліна 21 травня 2015
Я теж більшої віри в наш народ)) Українці вже вчаться платити не тільки за те, що можна тримати в руках - але й за послуги, і в залежності від якості - платити не мало! Потрібен великий суспільний резонанс - зрушити владу в цьому питанні, тому що це над важливо!
Maria Ivanus Maria Ivanus 21 травня 2015
Погоджуюсь з вами. Виховувати екологічну культуру в людей і дітей обов"язково. Адекватним громадянам це може здатись неймовірним, але ще досі є люди, яким потрібно пояснювати чому ліс і озеро - не місце для сміття. "А куди нам його викидати???" Власне, розвинутої системи переобки пластику і металу в Україні нема. Ми вже давно з друзями жартуємо, що людина, яка отримає державний тендер на розбудову сміттєпереробних заводів стане найбагатшою в країні. Таким собі Сміттєвим Королем. Шкода, що на цей "ринок" в Україні пробитись не дають. Я давно цікавлюсь цим питанням, тому що збирати сміття з вулиць і вивозити його в "призначені місця" - це звичайно вирішує проблему на косметичному рівні, але аж ніяк не покращує екологічну ситуацію вцілому. Міські звалища і попередні способи закопування і спалювання сміття не підходять. за останніх 20 років консистенція сміття змінилась і пластику стало набагато більше. Ідеальний варіант, це коли на природі і місцях відпочинку людей стоїть 2 урни : для органічного сміття і того, що йде на переробку . В Штатах цим займається декілька компаній, які співпрацюють з містом. Сім"ї платять за ці послуги , біля кожного дому є свої смітники. Бізнеси платять додатково (наприклад ресторани - за те щоб приїхала машина і забрала вживану олію. ) Так як і будівельні компанії зобов"язані наймати спеціальні прицепи, які навантажуються будівельними відходами і теж відправляються в відведені місця. Я веду до того, що проблема сміття вирішується комплексно, якщо ми дійсно зацікавлені в змінах. Коли я говорю про це з друзями, які шукають способів інвестувати гроші в Україну (повірте, таких багато!) , вони найбільше сумніваються в готовності наших громадян платити додатково за те, що кожен звик вирішувати просто і легко : в мішок - і в річку. Один навіть жартував, що люди тихцем, вночі вивозитимуть сміття в ліси щоб тільки не дати комусь "заробити" на ньому. В мене , правда, більше віри в наш народ і я переконана, що надія є. Щоб не перекладати все на споживача або на державу ( яка, як відомо, грошей не має), то вважаю що було б лише справедливо зобов"язувати компанії , які виготовляють пластик приймати активну участь в його переробці. Не знаю наскільки успішно, але деякілька років тому піднімалось питання в пресі щодо держваних дотацій і сприяння розвитку підприємств, які б займались переробкою відходів.
А наразі не залишається нічого кращого, як справді возити з собою пакети і підбирати сміття , яке вже аж надто муляє око. І намагатись не думати, що з ним відбувається далі.
В моєму уявленні, боротьба з сміттям для планети має таке саме значення , як винайдення ліків для раку в житті людей. Це має бути одним із найважливіших завдань в кожній країні. Інакше ми задихнемось. Так і хочеться поцікавитись, чому зараз всі "помішані" на розробці нових аплікацій для смартфона , які "полегшать" життя, але так мало революційних рішень в знищенні нашого посліду на планеті.
Види тростин для ходьби
Хронічні патології опорно-рухового апарату, реабілітація після травми або операції, вікова фізична ослабленість тіла - все це перелік показань до того, щоб купити тростину для ходьби, спеціальний реабілітаційний пристрій, який надає підтримку під час руху.
Читати більше
Роботи художниці Дар’ї Хрісанфової
Творчість художника і письменника в дечому подібна, але і відрізняється за певними ознаками. І перших, і других можна іменувати художниками: живописці з пензлем в руках чи мастихіном і художники слова. У будь-якій творчій праці цінується відданість своїй справі, вміння знайти власний стиль письма, багато іншого.
Читати більше
На що звернути увагу при пошуку роботи: крок за кроком
Кожну людину так чи інакше з часом починає хвилювати питання власної реалізації, бажання відбутися як спеціаліст та досягти успіху. А для комфортного життя бажано отримувати ще й непогані гроші за те, що робиш.
Читати більше