Джаз у виконанні... дзвонів

13 травня 2015
Iryna Khomchuk
Міжнародний музичний фестиваль Kaunas Jazz має 25-річну історію та є найбільним і найпопулярнішим джазовим фестивалем у Литві. Ще б пак: адже лише в Каунасі джаз грають на... дзвонах - унікальний проект Carillon Jazz традиційно відкриває фестиваль. Шкода лише, що послухати блюз у виконанні дзвонів мені не пощастило. Зате вдалося сповна насолодитися ще однією унікальною складовою фестивалю: сакральним джазом - це коли музика лунає під склепіннями храмів і навіть у синагозі. Того останнього фестивального дня у костелі Вітаутаса Великого грав музикант із Польші Мачей Фортуна.
 
Найулюбленішими для поціновувачів музики заходами фестивалю є джем-сейшни, які влаштовуються в багатьох клубах міста. Грають тут як традиційний джаз, так і його варіації, часом такі незвичні, як своєрідний джазовий коктейль, змішаний із традиційними кельтськими мелодіями, циганськими ритмами, іспанським фламенко чи слов'янськими народними мотивами. Зв'язана відповідальністю за вчасний сон своєї дворічної дитини, я на них теж не потрапила. Зате на найбільшому відкритому майданчику фестивалю послухала литовський гурт The Other Side та прогулялася Старим містом, котре також перетворилося на джазовий майданчик.
 
Взяти участь у фестивалі приїздять музиканти з багатьох країн Європи та зі США. Завершується він традиційно великим концертом на чудовій арені Žalgiris та феєрверком.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Мар'яна Садовська: “Коли я довго не приїжджаю до України, мої пісні наче міліють, висихають”
Чи здогадуєтеся ви, скільки українців-митців вже мають свої армії прихильників і чисельні фан-клуби за кордоном? Навряд! І причина дуже проста — ви й про половину таких талантів не чули. В рідній Україні (на жаль) творчість цих люди залишаються доступною чомусь тільки для “обраних”. Такою стала і “українська Бйорк” (як про неї частенько говорять) - Мар'яна Садовська.
Читати більше