Дивовижні факти про людей, які люблять писати

18 вересня 2014
Редакція
Переваги писання виходять далеко за межі поповнення словникового запасу.

Незалежно від якості вашої прози, процес писання приносить неймовірну фізичну та розумову користь для здоров'я, наприклад: тривале поліпшення настрою, зниження рівня стресу та зникнення депресивних симптомів. В результаті дослідження емоційних і фізичних переваг писання для здоров'я, проведеного у 2005 році, дослідники виявили, що всього 15-20 хвилин писання три-п'ять разів впродовж  чотирьохмісячного терміну було достатньо, щоби відчути суттєву різницю.
 
Учасники, що писали про травматичні, стресові чи емоційні події, мали меншу імовірність появи хвороб і травм. В результаті, вони менше часу провели в лікарні, насолоджувалися нижчим кров'яним тиском і мали кращу функціональність печінки, ніж їхні колеги, які не робили цього.

Виявляється, писання також може сприяти швидшому загоєнню фізичних ран. У 2013 році дослідники у Новій Зеландії стежили за гоєнням ран від медично-необхідних біопсій у 49 здорових дорослих. Одні учасники дослідження писали про свої думки і почуття впродовж всього 20 хвилин, три дні поспіль, за два тижні до біопсії. Одинадцять днів по тому, 76% групи повністю видужали. 58% у контрольній групі (що не писали), не видужали до того часу. У дослідженні робиться висновок, що саме описання тривожних ситуацій у письмовій формі допомогли учасникам розібратися в подіях і знизити рівень стресу.

Навіть ті, хто страждає від певних хвороб, можуть поліпшити своє здоров'я за допомогою писання. Дослідження показали, що люди з астмою, які постійно пишуть, мають менше нападів, ніж ті, хто цього не робить; хворі на СНІД, що пишуть, мають вищу кількість Т-клітин. Люди з онкологічними захворюваннями, які це роблять, мають більш оптимістичні перспективи і покращення якості життя.

То чому ж писання настільки корисне для вас?

Джеймс У. Пеннбейкер проводить дослідження вже багато років в університеті Техасу в Остіні, намагаючись вивчити зв’язок писання і лікування. "Коли люди отримують можливість написати про свої емоційні потрясіння, в них часто покращується самопочуття," пише дослідник. "Вони менше відвідують лікарів. У них є зміни в імунній системі."  

Чому? Пеннбейкер вважає, що процес вираження почуттів у письмовій формі дозволяє людям зробити крок назад і оцінити своє життя. Замість того, щоб надмірно захоплюватись подією, вони можуть зосередитися на русі вперед. Через це рівень стресу знижується, а здоров'я, відповідно, покращується.

Ви не повинні бути великим письменником або постійно розмірковувати про найбільш емоційно важкі моменти вашого життя, щоб користуватись цими значними перевагами. Навіть блогів чи живих журналів достатньо, щоб побачити результати. Одне дослідження показало, що ведення блогу може викликати вивільнення дофаміну, в результаті ви отримаєте щось схоже на ефект від бігу чи хорошої музики.
 
Враховуючи як довготривалі поліпшення здоров'я, так і короткотривалі вигоди, наприклад, міцніший сон, можна впевнено сказати: письменники точно роблять щось правильно!

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Користь лімфодренажного масажу
Чи знали ви, що масаж може мати не тільки косметичний ефект, а й бути корисним для вашого загального стану здоров'я? Один з найефективніших методів, який допомагає досягти цієї мети — це лімфодренажний масаж.
Читати більше