Дивні факти про рослини, які стануть для вас відкриттям

5 червня 2018
Редакція

Дослідники вважають, що рослини наділені почуттями, інтелектом, володіють пам'яттю, відчуттям часу, можуть розрізняти кольори і спілкуватися між собою або застерігати один одного. Вони вміють розпізнавати загрозу, тремтять від страху, можуть кликати на допомогу; здатні взаємодіяти один з одним і іншими живими істотами на відстані, розрізняють настрій і наміри людей; випромінювання, що випускається ними, може бути зафіксовано спеціальними приладами, пише "Тут - цікаво".

До вашої уваги зібрання цікавих фактів про них.

Найдавніші рослини на нашій планеті - морські водорості. Вони існують не менше мільярда років.

• Цікаво, що вік насіння арктичного люпину, знайденого біля канадського узбережжя Юкона в мерзлому ґрунті, становить від 10 до 15 тисяч років. Найдивовижніше, що деякі з цих насінин зійшли, а на одному з них навіть розпустилися квіти.

• У Південно-Західній Азії і на Аравійському півострові є рослина, яку називають «квіткою сміху». Її насіннячко, розміром з горошину, здатне викликати у людини безпричинний сміх десь на півгодини, після чого людина спокійно засинає. Стоматологи дають хворим з алергією на новокаїн ці "зерна сміху".

• У своєму житті сучасна людина залежить від використання 1500 видів культурних рослин.

• Найдовші коріння виявлені у дикого фікуса з Південної Африки. Вони досягли 120 м.

• Орхідеї відомі як «викрадачі енергії». Ці рослини найкраще вирощувати не в себе вдома, а в оранжереях. А вже якщо вони ростуть в будинку, то їх ні в якому разі не можна поміщати в спальню, оскільки рослини найінтенсивніше поглинають енергію вночі і перед світанком. Категорично протипоказаний контакт з орхідеями хворим і ослабленим людям.

• Найменша квітка в світі - ряска. Її довгий час вважали представницею водоростей, але потім виявили у ряски квіти. Досі не можуть зрозуміти, в який спосіб за добу кількість цих рослин у водоймі збільшується вдвічі. А за кілька днів вона покриває всю поверхню водойми.

• В Індії росте рослина під місцевою назвою "обмани шлунок". З'ївши 1-2 його листочки, людина відчуває ситість протягом цілого тижня, хоча листя не містить цінних поживних речовин. Люди, які страждають від надмірної ваги, приймають таблетки і настої з листя цієї рослини, здатної створювати ілюзію ситості.

• Найбільш живильний в світі плід - авокадо. Він містить на фунт їстівної маси 741 калорію. А найменш поживний овоч - огірок, містить на фунт їстівної маси всього 73 калорії.

• Деякі дерева спілкуються між собою, використовуючи хімічні речовини. Якщо жук нападає на якесь дерево, воно виділяє в повітря речовини, які підказують іншим деревам в околиці, щоб ті теж випустили отруту і відлякали в такий спосіб від себе жуків.

• Перша рослина, яка розцвіла і дала насіння в космосі за відсутності гравітації, - арабідопсис. Життєвий цикл цієї рослини складає всього 40 днів. У 1982 році екземпляр арабідопсиса був вирощений на борту радянської космічної станції "Салют-7".

• Якщо ви поставите квітку у воду, що містить чорнило, вона може стати синьою або чорною!

• Дерева ростуть від верхівки, тому якщо ви виріжете своє ім'я на дереві, коли ви (і дерево) ще маленькі, ваше ім'я залишиться на тій же висоті, коли ви станете старшими.

• Пожежі поширюються вгору по схилах набагато швидше, ніж вниз. Гаряче повітря, що піднімається від пожежі, висушує дерева на схилі, тому вони горять швидше.

• Фрукт дуріан пахне гниллю - як протухла риба, але смак у нього чудовий! Це улюблені ласощі орангутангів.

• Існує близько 70 видів грибів, які світяться. Світло деяких з них таке сильне, що при ньому можна читати.

• Пекуча кропива добре росте на кладовищах - вона пишно розростається на фосфорі, який міститься в кістках.

• У Бразилії зосереджено 30 відсотків усіх тропічних лісів, що залишилися на Землі.

• Листя гігантської водяної лілії, яка росте в Амазонці, дуже міцні. На них може спокійно сидіти маленька дитина.

• Картопля походить з того ж сімейства, що і беладона. Якби картопля була відкритою зараз, можливо, вона не стала б продуктом харчування!

• У 1982 році японські вчені виявили насіння магнолії, вік яких 10 тисяч років. Їм вдалося виростити з них дерево!

• Кора секвої не горить. Коли в лісах починаються пожежі, це дерево вигоряє зсередини!

pustunchik.ua

Зображення - pinterest.com

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Пікассо та його спокуси
Іменитий Пікассо та його Ольга. Жінка, яка кохала відомого художника все життя. Але його норов не міг втамувати спрагу. Йому були потрібні інші музи. Як кажуть французи, таке життя. От дивишся на фотографії, де люди щасливі, і в голові не вкладається, що хтось із них може завдати такого болю іншому. Детальніше - у статті.
Читати більше
історична паралель
Османська імперія відома як монархічна держава турецької династії Османів. Після Римської імперії, вона посягає друге місце по циклу правління. Але існували дві людини, які наводили жах на османів, тільки їх ім'я мусило повертати назад без бою, а якщо він і відбувся, то кінець був очевидним. Хоча вони жили у різному часі, між ними можна провести паралель.
Читати більше