Листи на війну від маленьких українців

6 листопада 2015
Oleksandra Orlova
Наприкінці жовтня київське видавництво "Братське" презентувало читачам нову книжк-білінгву під назвою "Листи на війну. Діти пишуть солдатам / Letters on the War. Children Write to Soldiers". Під яскравою палітуркою з голубом миру ховаються не менш барвисті дитячі листи і листівки, написані дітьми українським солдатам, а також їхні адаптовані переклади англійською. У зворушливих дитячих посланнях йдеться про любов, надію, мрії про мир і віру в перемогу.

 
Упорядниками збірки стали письменниці й дослідниці дитячої літератури Валентина Вздульська та Оксана Лущевська, які з великою відповідальністю та душевністю підійшли до відбору листів для книги. Обираючи ті чи інші послання вони керувалися пошуком мови миру й порозуміння, яка звучить із дитячих вуст щиро й невимушено і водночас наголошує на універсальних цінностях людства. До художнього оформлення доклала майстерну руку дизайнерка Олена Старанчук. Завдяки її рішенням щодо ілюстрацій та елементів дизайну, в яких були використані виключно дитячі малюнки, на сторінках книжки вдалося передати всю автентичність дитячих бачень та емоцій.
 
Певною мірою збірка "Листи на війну" являє собою унікальний пласт культури, не лише української, а й світової, бо в контексті війни від імені дитини озвучує теми миру, свободи, соціальної справедливості. Тому особливо важливо, що книжка вийшла не лише мовою оригіналу текстів, а й англійською, що дає змогу звернутися до нескінченно великої аудиторії читачів.
 
Видавництво "Братське" започаткувало серію книжок-білінгвів минулого року у рамках проекту "Крок уперед: глобалізуймося разом із українсько-англійськими книжками-картинками". У яскравому форматі, з урахуванням сучасних світових стандартів, книжки проекту знайомлять маленьких українців з якісними творами та водночас розширюють їхні мовленнєві кордони. Формат білінгв також допомагає популяризувати українську культуру та українську дитячу книжку у світі. У серії вже вийшли друком білінгви "Скільки?"/How many? Галини Кирпи та Ольги Гаврилової, "Монетка"/ A Coin Ані Хромової та Анни Сарвіри, "Пан Коцький, Міра і море"/ Mr. Catsky, Mira and the Sea Оксани Лущевської та Віолетти Борігард.
 


Зокрема в електроннному фоматі книжки "Пан Коцький, Міра і море", а також "Листи на війну" можна придбати на Amazon.com.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Olena Kolyada Olena Kolyada 8 листопада 2015
Дякую за посилання!
Як вибрати наматрацник: різновиди невидимого помічника
За об'ємним матрацом досить складно доглядати: чистити його й сушити в разі забруднення незручно. Наматрацник захистить виріб від пилу та бруду, завдяки чому термін його служби подовжиться.
Читати більше
Синергія краси та емоцій в унікальному проєкті Сергія Горічка
Коли наша природна краса стає найбільш помітною? У сутінках прохолодного вечора, у моменти, коли земля тікає із-під ніг чи, можливо, коли ми все ж наважуємося позбутися важких обладунків, наприклад, у вигляді косметики? Чому нам часом здається, що неосяжну глибину власних емоцій необхідно приховувати не лише від оточуючих, а й від самих себе?! Саме все це та багато іншого вмістив у собі унікальний
Читати більше
Солов'ї з Шаоліня і відьми у Заліщиках: 5 книг, які вразять своєю екзотикою
Книжки цього огляду, — наче подорож у далекі екзотичні країни, які виявляються віддзеркаленням внутрішнього світу їх героїв, даруючи нам захоплюючі історії про несподівано рідне й близьке. Саме таке, магічне поєднання оповідної естетики й визначає справжню літературу нашого часу.
Читати більше