Дитячі "чому"

Ніколи не вимагала від дітей, щоб вони влітку читали хрестоматію. Вважаю, що читання – це потреба душі. І сьогодні мене закидали питаннями учні, яких замучили читанням рекомендованої літератури.

Дитячі "чому?" бувають геніальними. От і сьогодні маю кілька таких "чому":

Чому майже всі наші письменники/поети такі убогі селюки з комплексом периферійності?

Чому українці народжуються з комплексами меншовартості, комплексами вини? 

Давайте виходити з того, що упродовж майже 400 років українська мова була під забороною: жодної школи, вишу, газети. 

Хочеш мати державну роботу? – Досконало знай мову імперії! 

Хочеш бути священиком? – Зміни прізвище!

От і лишилася мова в родинах селян і у сліпих рапсодів-кобзарів. Тому й походять майже усі наші поети з села. В основному з бідних, багатодітних родин. Гірка трагедія нашого народу: перші п’ять років життя, коли дитина засвоює більшу кількість інформації, ніж потім за все життя. І що засвоюють наші діти? "Турки-турки...", "баран-баран бук", "терпи козак, отаманом будеш", а не те, що чує малий поляк: "Я є поляк малий. Я маю орел бялий!" А потім університети, як у Остапа Вишні, що зводяться до виразу "гусям ярмо а тобі..."
 
Не даремно ж японці переконані, що інтелігент, це той, у кого за плечима мінімум три дипломи: батька, діда, прадіда. Коли виховання починається з нуля.

Чи багато серед наших вихідців із села мають три дипломи? Тим більше, що радянська влада оголосила інтелігентів ворогами народу. Починаючи від ленінського визначення, від його вимоги брати в заручники інтелігентів (розстрілювати кожного десятого, священиків знищити як клас).

- Отже, у нас не було самодостатніх осіб у історії?

- Чому не було? Були! І що найцікавіше: ними були жінки, яким заздрили сучасники-чоловіки! Леся Українка, Людмила Старицька, Ірина Стешенко, Наталена Королева, Леоніда Світлична, Ліна Костенко...
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше