ДУБЛІН, АБО ЄВРОПЕЙСЬКА КРЕМНІЄВА ДОЛИНА

25 червня 2018
Kajool-Khan

ПРО КРЕМНІЄВУ ДОЛИНУ

Почну з того, що про Ірландію я мріяла останніх років 15 і знала, що обов'язково колись відвідаю батьківщину Брема Стокера і леприконів (поєднання дивне, але не питайте краще:). Так ось, я завжди уявляла Дублін як традиційне середньовічне містечко: старовинні вулиці, через кожні кілька метрів ірландські паби один старший за інший, кожен день наче день Святого Патріка і всі місцеві мешканці руді:). Чесно кажучи, очікування справдилися на половину. Але, що найбільше мене вразило, це таки те, що Дублін справді називають "європейською кремнієвою долиною". Знаєте, з моїм уявленням про леприконів не дуже в'яжеться. А виявляється, що за останнє десятиліття у країні відбувся економічний бум (назвали його «Кельтський Тигр»), який змінив багато речей в Ірландії, і просто до невпізнаваності перевтілив, перш за все, Дублін, перенісши його з початку XX століття, де він трохи довго засидівся, прямо в сучасне XXI століття.

Так ось, чому я все-таки причепилася до тієї кремнієвої долини!? Ірландський уряд поставив собі за мету організувати на острові всесвітній hub технологічних компаній. Їм вдалося залучити до Ірландії представництва і центри розробки найбільших світових гравців ринку IT. Наводжу коротеньку статистику на 2015 рік у Дубліні:
10 з топ-10 світових технологічних компаній; 9 з топ-10 світових software компаній; 5 з топ-5 світових security software компаній; 3 з топ-3 enterprise software компаній; 3 з топ-5 компаній розробників ігор; Топ-10 компаній, народжених в інтернеті.Такі компанії, як-от Microsoft, Google, Amazon, PayPal, Facebook, Yahoo! і Pfizer відкрили в Дубліні і передмістях свої офіси. У компаній Intel і Hewlett Packard є цілі заводи поблизу міста. Для залучення і утримання технологічних компаній уряд анонсував кілька програм підтримки. Стартапи можуть отримати від держави різні гранти, наприклад грант на розвиток у розмірі 10 млн євро. Крім цього, всі існуючі компанії можуть користуватися бонусами у вигляді зниженої податкової ставки та інформаційної підтримки: консультації, менторинг, семінари, словом, все робиться для того, щоб за Дубліном таки закріпилася назва "європейська кремнієва долина". 

ПРО ТРАДИЦІЙНИЙ ДУБЛІН

Ось тут уже можна спокійно пописати про чарівний "зелений" Дублін, яким я його собі і уявляла <3 Коли вийти зі "скляного" кварталу, де розбудовується ота нова частина міста, і заглибитися у старий центр, то мені аж танцювати там хотілося! Хоча варто віддати належне і "скляній" частині міста, оскільки у Дубліні діє закон, що будинки не мають перевищувати 10 поверхів. І знаєте, там цього дотримуються. До всього, вони ще й будують нові будинки за суперекологічними нормами енергоефективності, турботою про довкілля і з думкою про розвиток сучасної інфраструктури міста. 

Але, ще до усіх тих інфраструктур і всього нового, були такі собі рейди вікінгів у 9-му столітті, з яких то все і почалося. Думали, я омину історичну довідку? Ви помилялися :) Дублін перекладається з ірландської як «чорний ставок». І, чесно кажучи, річка Ліффі, яка ділить місто на дві частини і впадає в Ірландське море, місцями дуже навіть болотяна. Так ось, першими мешканцями на території були вікінги. Самим же ірландцям постійно доводилося боротися за своє місто: то його захопили данці, то ірландців вигнали англійці. Дублін постійно зростав і розширювався і в XVIII ст. став найбільшим містом країни. Після розділу Ірландії в 1922 році Дублін став столицею вільної держави Ірландії, пізніше перейменованої в Ірландію (про яку я ще напишу згодом). 

А загалом місто дуже красиве, хоча і брудне водночас. Тут є безліч музеїв, парків, бібліотек, галерей і паааабів! Узагалі одна з візитних карток міста належить пабам, яких тут налічується понад тисячу штук. Багатьом з них вже далеко не одна сотня років. Ми, до речі, побували у найстарішому "Brazen Head" і він працює аж з 1198 (на секундочку) року! Це просто меееднес :). А коли подумати що в котрихось з тих пабів засиджувалися за пінтою пива Джеймс Джойс, Оскар Вайльд чи Брем Стокер і заодно накидували свої всесвітньовідомі твори? Ох, місто пронизане літературним духом. Багато пам'ятників письменникам, багато бібліотек, а ще знаменитий на весь світ Триніті Коледж, де навчався Байрон і Джонатан Свіфт і ще мільйон крутих людей! А коли мова зайшла про пиво і знаменитостей, то якраз у Дубліні розташований перший завод-музей Guiness, у якому 6 поверхів з купою цікавих атракцій, і тобі скляний бар з виглядом на все місто, і академія, де вчать наливати пиво, і ресторан з сувенірною крамницею, навіть танцмайданчик з діджеєм. А ще дуже крутий музей зі зразками перших машин і роз'ясненням технології виробництва. Ну і, звісно, дегустація їхнього знаменитого пива. Словом, ми там провели не одну годину. Справді круте місце і смачне пиво, навіть якщо ви не любите темне (а це я;). 
 


Якщо говорити про інші круті місця у Дубліні, то це ще обов'язково старий завод віскі, а тепер теж музей і бар Old Jameson. Також потрібно відвідати Дублінський замок, збудований у 1204 році. І одразу пройтися до однієї з новітніх пам'яток міста - Дублінської голки, або офіційно - «Монумент світла». (Ми, правда, спершу як побачили, то ніхто з нас не знав що воно таке, а потім я уже вичитала, що то конічний шпиль із нержавіючої сталі висотою 121,2 метра в висоту встановлений на місці пам'ятника Нельсону, який колись підірвали бойовики ІРА). Цікавий такий пам'ятник, але якийсь він неоднозначний. ​Але, мистецтво для того і є, щоб викликати у людей емоції і дискусії :)

В будь якому випадку, Дублін прекрасний! І тут кожен зможе знайти для себе заняття, відповідне до своїх вподобань. Видно, що про місто насправді піклуються (хоча у деяких кварталах якраз таки навпаки по рівню сміття і неохайності). Зате там дуже багато зелених дерев! А все тому, що в 1998 році органи влади висадили 43 765 листяних дерев у централій частині міста і з того часу не покидають тієї справи. У Дубліні, до речі, є багато парків, і серед них один величезний Фенікс простягається на 707 гектарів, там навіть можна погодувати оленів, які собі мирно гуляють у парку і не бояться людей.

[adSlot9]
Взагалі не планувала стільки писати(( Але, якщо ви не з тих, хто читає, то дивіться купу фото, ну отих, що з моєї рубрики "середьостатичний турист" :) І їдьте в Дублін, якщо у вас є така можливість! І ніколи не мінусуйте Дублін, якщо у вас є відкрита туди віза (Оля), бо ірландська віза дається ойййййй як нелегко :)!

А  я зі свого боку скажу, що точно навідаюся ще в це місто <3

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Краса чи практичність: на що звертати увагу при виборі столового посуду?
За обіднім столом збирається вся родина — це місце, де ми ділимося своєю радістю, розповідаємо історії та смакуємо домашню їжу. І саме тут дрібниці набувають особливого значення.
Читати більше