Дракони в кіно - як мистецтво та нові технології вдихають життя в міфи та легенди

12 жовтня 2017
Olga Melyn
Для багатьох кіноманів літо 2017 р. пройшло під знаменами нового сезону "Гри престолів" - політичної саги в стилі фентезі, яка вже сьомий сезон впевнено нарощує рейтинги. Творці серіалу кожного року ставлять перед собою нові цілі, тому сцени стають все більш маштабними, а дракони ще більш вражаючими. Саме цього сезону багато уваги було приділено цим прекрасним монстрам, особливо красунчику Дрогону. Це чудово пропрацьований і продуманий персонаж з усіх точок зору - і нова епоха в нелегкій справі екранізації цих міфічних істот.
 
Люди дуже люблять історії про цих рептилій – вони їх захоплюють, лякають і водночас вражають, саме тому так часто дракони потрапляють в кіно чи на сторінки книг. Останнім найбільш вдалим екранним втіленням цієї істоти був Смауг з трилогігії "Хоббіта". Він розмовляв, літав, палив міста і був просто красенем, а з озвучкою Бенедикта Камбербетча ще й якимсь харизматичним, високорозвинутим соціопатом.
 
Якщо зазирнути за лаштунки і спробувати осягнути, скільки часу та роботи було вкладено в те, щоб ці красені літали на екранах з такою реалістичністю, що просто дух захоплює, то побачимо команду митців, які з ескіза, виконаного пастеллю чи вугільними паличками, створюють багато тонну тварину з власним оригінальним характером.

Спочатку митці втілюють ідею на папері, потім переносять її в компʼютерну програму і тоді починається найцікавіше – деталізація.

Деталізація – це відповіді на питання, яким же має бути той дракон: скільки йому років, який у нього колір луски, які пропорції тіла відносно крил, скільки рядів зубів і яка величина пащі, кількість кігтів на лапах, як він рухається і літає, яка сила його вогню та ін. Далі, щоби правильно оживити малюнок або компʼютерну схему, потрібно знайти шаблон для накладання на нього дракона - реальну тваринку, яка б схоже поводилася.
 


 
Творці "Хоббіта" показали, як створювали Смауга. Особливо цікавий процес - накладання на рептилію емоцій Бенедикта Камбербетча під час озвучки:


 
"Крадію, я відчуваю твій запах, я чую твоє дихання… Де ж ти…" Це просто феноменально!!!!!!!! Ви лише уявіть, які висоти змогли підкорити митці завдяки програмуванню та новітнім технологіям!!! І в даний момент мені згадуються слова розчарованого британського художника Вільяма Тернера, який після винаходу фотопарата вирішив, що для художників настав кінець…. Ні, дорогий, це був початок.

Мистецтво трансформується, еволюціонує і, що найголовніше, підкорює нові простори! Так тепер у митців є безмежні можливості реалізувати у компʼютерному коді свої наймасштабніші та, часом, найбезглуздіші фантазії.
 
Творці "Гри..." також опублікували епізодичні кадри роботи над драконами і це неймовірно, адже реалістичність Дрогона, Візеріона та Рейгаля дуже велика як в плані анатомічних деталей, так і в рисах характеру, які (допустимо) притаманні цій рептилії. Звісно, це не пік майстерності художників-аніматорів (хоч на схилах Голлівуду вони, швидше за все, матимуть зовсім іншу назву професії), адже наступного року вийде новий сезон серіалу і, хто зна, можливо, ще хтось зніме фільм про драконів, який так само або й навіть більше буде вражати своїми ефектами.
 


Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Неймовірна промо-акція на навушники від преміального бренду Bang&Olufsen!
Bang&Olufsen — це не просто навушники преміум-якості. Це максимальний комфорт, це повна свобода, це глибокий звук… А ще це справжній витвір скандинавського мистецтва дизайну, з його особливою вишуканістю і неповторністю.
Читати більше