Читати більше
Довженко-Центр презентує сенсаційну знахідку - стрічку "Документи епохи" 1928 року
Під час фестивалю документального кіно DocudaysUA Довженко-Центр продемонструє сенсаційну історичну знахідку - монтажний фільм "Документи епохи" 1928 року, котрий об'єднує унікальні кадри, зняті в Києві та Одесі на початку 20 століття, а також українську кінохроніку часів Першої світової війни.
ukraineartnews.com
Режисером стрічки став Леонід Могилевський, більше відомий під ім'ям Леонід Моґі. Він створив її в останній рік перебування в Києві на базі Всеукраїнського фотокіноуправління. До тепер вважалося, що його фільми радянського періоду втрачені. Однак через 80 років забуття один з них було знайдено в Центральному державному кінофотофоноархіві ім. Пшеничного, повідомляє ресурс Ukraine ART News.
ukraineartnews.com
"Документи епохи" – один з найвідоміших монтажних фільмів ВУФКУ, створений на базі 40 000 метрів хроніки 1917-1922 рр. В основу фільму Леонід Могилевський поклав буцімто ідеологічно застарілий матеріал, що зберігся в архівах кіностудій, або був викуплений в інших кіноорганізацій та приватних осіб.
ukraineartnews.com
"У цій назві – весь драматизм української боротьби за незалежність 1917-1921 років: калейдоскопічна зміна влад, кожна з яких проголошувала ледь не новий світовий порядок, девальвація революції, її перетворення на ознаку війни, з хаотичним рухом народних мас, лавами різношерстих військ, і Київ, що став центром цієї борні та чи не вперше зафіксовані на плівці - щасливі очі обивателів, що зустрічають повернення військ Центральної Ради на Софійській площі", - говорить генеральний директор Довженко-Центру Іван Козленко.
ukraineartnews.com
Фільм буде показаний у супроводі музики гурту Сон сови, в якому музиканти зроблять спробу на противагу титрам і змісту 1929 року розставити нові акценти. Прем'єра музичного кіноперформансу відбудеться 30 березня о 19:00 на 6-му поверсі Довженко-Центру.
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше