Доки в безводній пустелі не ростуть дерева, там не потрібен лісоруб із гострою сокирою, навіть якщо в нього торс Арнольда шварцнеггера

15 червня 2018
Anri Ome

Чим є літературна критика і для чого вона потрібна? Насамперед, критика  це небайдужість, бо кожен письменник (свідомо чи ні) пише ДЛЯ читача, навіть якщо стверджує, що його творчість  це нестримний містичний потік, який просто існує і не потребує ніякого осмислення.

Сучасна літературна критика в Україні розвивається досить стрімко і з'являється багато цікавих праць, але про них знає (а тим паче читає) мізерна частина нашого населення.

Особисто для мене сучасна література до прочитання "Лісоруба в пустелі" В. Даниленка видавалася чимось відстороненим від реальності, химерною купою текстів з матюками і суржиком, із незрозумілими сюжетами та локаціями, проте зараз я вже маю список творів сучасних українських письменників, які мене зацікавили і які я точно прочитаю. 

Володимир Даниленко  представник житомирської прозової школи, письменник ("Сон із дзьоба стрижа", "Місто Тіровиван"), автор ідей та організатор конкурсів "Золотий бабай", "Коронація слова", укладач антологій сучасної прози ("Квіти в темній кімнаті: сучасна українська новела"). 

Коли читаєш працю "Лісоруб у пустелі", відразу відчуваєш, що автор  письменник. Це не просто монографія, а, так би мовити, "художня монограія". Легкість слова, динамічність поєднується із великою кількістю цікавих фактів, наукових термінів, а кожен розділ монографії — ніби маленька історія. Назви розділів відразу ж інтригують читача: "Як починається пистменник", "У поета гроші завелись", "Чарівна флегма українського Шиви", "Мистецтво розпускання павичевого хвоста", "Коли Вітька Сруль стане Альбертом Цукерманом?" та ін.

Автор висвітлює факти і події, які часто залишаються поза увагою традиційної критики, письменники перестають бути "непорушними статуями", а оживають, і ти бачиш, що це такі ж люди, як і ти.

Якщо ви хочете більше дізнатись про що пишуть сучасні українські письменники, чому в нас досі немає Нобелівського лауреата, чи залежить сила таланту від того, коли почав творити і де народився письменник, хто в переліку п'ятдесяти найкращих сучасних українських письменників (за версією В. Даниленка, звісно) - в руки вам "Лісоруба..."!

Зображення - knygy.com.ua

[adSlot9]

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

8 порад, як подбати про навколишнє середовище
У часи, коли в Україні війна, а у світі коїться казна-що, ми часто забуваємо про важливі речі. Сьогодні мова піде про одну з них — навколишнє середовище. Й ось дружнє нагадування, як ми можемо йому допомагати.
Читати більше
Добірка рецептів смачних літніх страв
​Літо — чудова пора, коли нашвидкоруч можна приготувати максимально корисні страви із сезонних овочів та фруктів за мінімум часу. Тому підготували для вас добірку легких рецептів прохолодних літніх страв від професійних шеф-кухарів.
Читати більше