Читати більше
Документалки: на випадок, якщо хочете прокачати мозок
Кажуть, що для розширення власного кругозору найкраще читати побільше книжок і дивитися хороше кіно. Цей спосіб дійсно працює, тільки ось часто багато хто не виходить за межі художніх творів, що загалом не проблема. Усе-таки не кожну науково-популярну книгу написав Стівен Гокінґ.
Та ж історія і з фільмами, хоча завдяки гігантам, як-от BBC та National Geographic, документальні стрічки все-таки користуються попитом. Ми вирішили поділитися десятком документалок, які настійно рекомендуємо до перегляду.
«Наша планета»
Над стрічкою працювала команда, яка створила для BBC знаменитий серіал «Планета Земля», а озвучив її один з найвідоміших натуралістів Девід Аттенборо. Знімальна група відвідала близько 50 країн у всіх куточках світу, щоб показати, як людська діяльність впливає на навколишнє середовище.
«Лід в огні»
Ще одна стрічка на екологічну тематику, яку спродюсував сам Леонардо Ді Капріо. Документалка вкотре розповідає про загрозливу екологічну кризу, але, на відміну від більшості інших подібних проєктів, «Лід в огні» куди більш оптимістичний. Автори не тільки вірять у світле майбутнє, а й пропонують шляхи його досягнення.
«Аполлон-11»
Очевидно, що стрічка розповідає про ту саму висадку на Місяць у 1969 році, під що, до речі, багато хто досі не вірить. Безліч рідкісних кадрів та інтерв'ю з учасниками повинні переконати навіть найзатятіших скептиків.
«Місто очима кота»
Найбільш незвичайний фільм в нашому списку. Голандська команда вирішила не тільки похвалитися красою Амстердама, а й заодно нагадати кожному з нас, що навколишній існує не тільки для людей. Разом із котом Фріцом ми прогуляємося по вуличках красивого міста, щоб зрозуміти: брати наші менші теж поруч.
«Реальна ціна моди»
Досить гучна свого часу стрічка показує лаштунками світу моди. Автори не тільки розповідають про те, як все влаштовано насправді, але й розкривають не найприємніші факти. Особливо це стосується експлуатації ресурсів країн третього світу.
«Лиця, села»
Незвичайна документальна робота від оскароносної Аньєс Варди. Подорожуючи по Франції в компанії фотографа, жінка примудряється розповідати дивовижну історію про людей, їхні взаємини і, звичайно, про красу навколишнього світу.
«Усе має ціну»
Якщо вже згадали про «Оскар», варто розповісти і про документальну стрічку двократного номінанта цієї премії Натаніеля Кана. Автор пропонує глядачеві зануритися в світ сучасного мистецтва, дізнатися, як насправді працюють аукціони і як людям вдається перетворювати полотна в гроші.
«Невідома планета Земля»
Ця стрічка відмінно підійде для тих, кому цікаво дізнатися, чим живе сьогоднішня наука і які завдання перед нею стоять. Автор розповідає про таємниці та загадки нашої планети, які розбурхують уми нинішніх вчених.
«О, Інтернет! Мрії цифрового світу»
Відомий режисер Вернер Херцоґ вирішив дослідити походження інтернету, зрозуміти, як йому вдалося так просто стати невід'ємною частиною нашого життя і які є перспективи у всесвітньої павутини. Розібратися у всьому йому допомагають багато знаменитих людей, наприклад, Ілон Маск чи Кевін Митник.
«Чому ми креативні?»
Герман Васке вже цілих 30 років спілкується з художниками, артистами, письменниками та іншими людьми мистецтва, щоб зрозуміти, що саме ними керує. Автор ставить цікаві запитання: "що таке креативність?" і "чи можемо ми взяти її під контроль?".
І це лише мала дещиця стрічок, які дійсно вартують твоєї уваги. При бажанні можна знайти документальні стрічки буквально на будь-яку тему, адже людьми завжди рухає цікавість, якою вони нерідко не проти поділитися з іншими.
Здійснено переклад.
Зображення — pinterest.com.
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше