Документальний фільм "У пам'ять про наших пращурів"

31 серпня 2021
Griandr Tarnovski

Білорус, який вже 20 років живе в Канаді приїхав до України,  щоб відновити курган на Чернігівщині, в селі звідки походять його родичі. Та зняв документальний фільм про кургани України, як символ української ідентичності. Цей фільм є поглядом на Україну збоку. Фільм став сторінкою сучасної історії України в процесі її культурного відродження та національного становлення. Кургани, як найдавніші пам’ятки, символ героїчного минулого країни, в цьому допомагають.

"Расея пад цемрай, Беларусь сталася турмой, тамі для усіх цяпер важна каб выстаяла Украіна" – сказав режисер фільму «У пам’ять про наших пращурів» Юрась Мурог.

Кожен хранитель курганів унікальна і цікава особистість. Всі різні за віком та за родом занять. Серед хранителів курганів є агрономи, журналіст, студент, дизайнер, громадські діячі, ріелтор, юрист, ветеран війни, але всіх нас об’єднала проактивна позиція щодо захисту та збереження курганів. Ми не чекаємо, коли чиновники почнуть виконувати свої службові обов’язки прописані в їх профільному Законі «Про охорону культурної спадщини». Ми не чекаємо, коли з’явиться державне фінансування або держслужбовці перестануть марнувати кошти, виділені на охорону культурної спадщини, на власні потреби. Ми просто беремо і робимо: прибираємо, якщо є потреба, пишемо заяви до поліції або ж привертаємо увагу громадськості до проблеми.

Руйнування курганів є прямим порушенням прав громадян, закріплених в ст. 11 Конституції України, на розвиток української нації, її історичної свідомості, традицій і культури.

Засновник всеукраїнського руху Хранителі Курганів Олександр Кликавка хранитель курганно-астрономічного комплексу «Обсерваторія Безводівка» відновив вже 7 курганів. За його сприяння було відновлено охоронні зони  (вилучені з незаконного обробітку ) загальною площею понад 10 га.  Тепер там замість нелегальних посівів кукурудзи ростуть степові трави. Результати його роботи вже можна бачити на супутникових знімках Google Maps.

Хранителі курганів є суспільним явищем, яке в черговий раз показало високу здатність українців до самоорганізації  та згуртування для вирішення питань і проблем, що їх турбують.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як обрати кондитерські товари для випічки
Готувати різноманітні десерти, які потребують випікання, набагато простіше при наявності спеціального інвентарю. Щоб процес був доволі простий та приємний, рекомендуємо заздалегідь запастись основним кондитерським приладдям.
Читати більше
Новітні технології на службі краси та здоров’я
Сучасна косметологія пропонує вирішувати свої проблеми за допомогою лазерних технологій. Вони допомагають назавжди забути про необхідність регулярного проведення епіляції, небажані татуювання, пігментні плями, судинні сіточки та зірочки.
Читати більше
Види тростин для ходьби
Хронічні патології опорно-рухового апарату, реабілітація після травми або операції, вікова фізична ослабленість тіла - все це перелік показань до того, щоб купити тростину для ходьби, спеціальний реабілітаційний пристрій, який надає підтримку під час руху.
Читати більше