Читати більше
Докази того, що ми подобаємося іншим більше, ніж думаємо
Для більшості знайоме почуття, коли після короткої бесіди з людиною здається, що ми були не на висоті і навряд чи залишили про себе гарне враження. Однак найчастіше ми щодо цього помиляємося, вважає психолог Арт Маркман. І його думка підкріплено численними дослідженнями.
Протягом життя ми раз у раз знайомимося з новими людьми: у школі і на роботі, на вечірках та інших заходах. Когось зустрічаємо лише раз, а хтось, можливо, буде не проти продовжити спілкування. Для того, щоб це сталося, нам потрібно оцінити, наскільки ми сподобалися співрозмовнику і чи має той бажання подружитися.
ЧИ ДОБРЕ МИ ВМІЄМО розпізнавати симпатію ДО СЕБЕ?
Про це пропонує подумати клінічний психолог Арт Маркман. Він наводить дані досліджень, опублікованих в журналі Асоціації психологічних наук Psychological Science в листопаді 2018 року.
Учені провели ряд експериментів зі схожим сценарієм. Незнайомі між собою люди повинні були розмовляти нетривалий час — від 5 до 45 хвилин. Потім кожен мав оцінити свою симпатію до співрозмовника і припустити, які почуття викликав у нього сам. Результати виявилися досить цікавими.
З одного боку, майже всі давали непогані прогнози щодо того, чи сподобалися вони загалом своїм співрозмовникам. Як правило, учасники безпомилково визначали, що викликали в іншого симпатію. З іншого боку, з'ясувалося, що люди систематично недооцінюють, наскільки сильно подобаються іншим. Тобто їхні оцінки ступеня симпатії до себе з боку співрозмовника виявилися швидше песимістичними. Дослідники назвали це «розривом в симпатії».
ЧОМУ ТАК ВІДБУВАЄТЬСЯ?
ЗАЛИШИТИ місцем сумнівам
«Навіть якщо вам здається, що розмова склалася не дуже вдало, найімовірніше, ви все ж справили приємне враження, — нагадує Арт Маркман. — Цілком можливо, що оточуючим ви подобаєтеся більше, ніж думаєте. І, якщо ви зацікавлені в продовженні спілкування, варто дати співрозмовнику зрозуміти це. Можливо, вас приємно здивує те, що він теж хоче знову зустрітися з вами».
Здійснено переклад.
Зображення — pinterest.com.
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше