Дівчаче читання на літо

14 липня 2015
Oleksandra Orlova

Брати з собою у відпустку книжку - гарна традиція, про яку не слід забувати. Якісна і цікава книжка розважить в дорозі, допоможе не нудьгувати на пляжі, урізноманітнить тихий вечір на дачі, а головне додасть вашій мандрівці особливої родзинки, бо це ж наче узяти з собою автора чи його героїв, навчитися чомусь новому, дізнатися про щось особливе.
 

1. Анна Гавальда "Мені б хотілось, щоби хтось мене десь чекав"

Якщо ви ще не читали цю збірку пронизливих і ніжних історій, то неодмінно маєте це зробити. У книжці 12 новел, які зуміли підкорити світ і серця читачів - їх перекладено вже понад 30 мовами, а цього року й українською. Анна Гавальда яскраво й проникливо зображає звичайне життя, зовнішня простота якого, приховує безліч потаємних бажань, страхів, мрій та образ, а головне - любові у найрізноманітніших її проявах. Потрібно лише вміти її побачити, відчути, дозволити собі "розплющити" серце і поринути у вир емоцій. Тут є місце для тихого смутку і радості, а ще для віри у власні сили, адже не обійшлося без автобіографічної історії про те, що колись Анна Гавальда була нікому невідомою авторкою, що мала мрію, а тепер цю мрію ви тримаєте у руках.
 

2. Джоан Гарріс "Ожинове вино"

Авторка відомого роману "Шоколад" не втомлюється дарувати читачам казкові смаколики. На цей раз мова йде про вино, що здатне творити дива і навіть нові світи. Джей Макінтош, письменник, який покинув писати, тому що безнадійно застряг у минулому, натрапляє на шість пляшок домашнього вина, які дивом збереглися з часів його дитинства. Про ті роки він згадує з гострою ностальгією, насолодою і гіркотою, а все через дивакуватого старого-садівника, який назавжди змінив життя Джея, а потім зник без сліду. От тільки встиг створити і залишити ягідне вино, яке вміє чарувати і розповідає історії. Пошук себе, свого місця у світі, свого втраченого таланту жене Джея геть з Лондона до Франції, де він знаходить те, що, здавалося, було навіки втрачене. Роман "Ожинове вино" - це, безумовно, казка про вино, яке потрібно виготовити, і провину, яку треба допити до кінця, про дружбу і кохання, на які заслуговує кожен, хто у них вірить.
 

3. Уте Ерхардт "Хороші дівчатка відправляються на небеса, а погані – куди захочуть, або Чому слухняність не приносить щастя"

Ця книжка покликана розбудити емоційно залежну, закуту у стереотипи жінку і дати їй можливість саморозвиватися й досягати поставлених, не суспільством, а нею самою, цілей. Уте Ерхардт, відомий німецький психоаналітик, пропонує не просто рецепти, а свідомий відхід від усталених кліше. В тому числі, відкидання впливу батьківських моделей, трансформування традиційної ролі у сучасну самодостатню та незалежну роль. Найважливіша ідея, що міститься у книжці для сучасної жінки – можливість позбавитися страху самотності за умов вибудовування лінії самодостатності та незалежності. Деяким панянкам вона може здатися надто феміністичною, але багатьом закомплексованим жінкам і тим, хто відчуває, що роль "хорошої дівчинки" для них замала, кине потрібний ментальний виклик, аби вони стали сильнішими і рушили з мертвої точки.
 

4. Софія Андрухович "Фелікс Австрія"

Станіславів (Івано-Франківськ) початку ХХ століття. Краєчок Австро-Угорської імперії, де бруківкою тупцюють тисячі людей усіх верств, а розмови точаться польською, українською та ідишем. Тут живуть, страждають, нероздільно закохуються, захоплюються наукою і шарлатанськими виступами всесвітньо знаних ілюзіоністів, розважаються на балах і карнавалах, ходять на шпацер і ховають таємниці у різьблених комодах. А ще тут багато і смачно ласують всілякими автентичними для того часу і місця стравами, тож гурманам буде чим розважитися. У романі дві героїні: Аделя – стандартна модель розніженої пані, яку можна зустріти як у романтичному епосі, так і в сучасних телевізійних серіалах, та Стефа – образ в усіх сенсах цікавіший і жвавіший: саме від її особи ведеться оповідь, саме її голос проговорює власні інтенції й життя епохи. Стефа, немов гід по старому Станіславові, що намагається передати бодай частинку себе крізь дотики, запахи й смаки. І виходить у неї напрочуд переконливо і атмосферно.
 

5. Торнтон Вайлдер "Теофіл Норт"

Останній роман метра американської літератури позбавлений традиційних для автора епічності чи рефлексії. Ця книга сповнена свіжості, юнацької ніжності та зухвалості, провінційності та гумору. Вона надзвичайно літня, а ще вінтажно-американська, бо йдеться про 1926-й рік, проведений головним героєм Теофілом Нортом в містечку Ньюпорт у крихітному штаті Род-Айленд на узбережжі Атлантичного океану. Він знайомиться з непересічними мешканцями Ньюпорту, змінює їхні життя, захоплюється їхніми прекрасними старовинними будинками. Ця книжка обов’язково змусить вас усміхатися і навіть трішечки закохатися у красунчика і розумашку Теофіла.
 

6. Патриція Вентворт "Китайська шаль"

Класичний англійський детектив у стилі Агати Крісті. Власне, Патриція Вентворт жила і творила в один час з "королевою детективу", а її старенька місс Сілвер навіть трохи випередила свою колегу місс Марпл, адже перший роман за її участю з'явився на декілька років раніше, ніж "Вбивство у будинку вікарія". Так, розслідування блискуче вестиме незаміжня пані похилого віку з гострим розумом, пильним оком та вічним плетивом під рукою. Англія, 1943 рік. Молода і чарівна дівчина Лора отримує спадок та їде в свій маєток, де на неї чекає знайомство з тамтешніми мешканцями. Під час гучного святкування у маєтку відбувається вбивство місцевої "la femme fatale" Таніс, а підозра падає чи не на кожного гостя. Секрети будуть розкриті, а винний покараний завдяки старанням старенької місс Мод, ну, а Лора, звісно, зустріне справжнє кохання. Ще одним приємним бонусом для дійсних шанувальниць детективів стане дружба місс Мод і місс Марпл.
 

7. Памела Дракермен "Французьке виховання: історія однієї американської мами в Парижі"

Книжка від мами, про маму і для мами, й неважливо, чи йдеться про маму майбутню, чи ту, що вже відбулася. Памела Дракермен, нью-йоркська журналістка, розкриває читачам секрети науки правильного "дітоводства", мистецтва мудро виховувати сучасну дитину без шкоди для життя і побуту батьків. Відбувається це на тлі її життя в Парижі, де вона живе з чоловіком і виховує трійко дітей, навчаючись у обізнаних французьких мам з її оточення. Разом з тим вона приміряє на себе роль журналістки-дослідниці й вивчає підвалини французьких побутових звичок та суспільних очікувань і простежує їх розвиток від творів Русо до втілення у політику соціального захисту. При цьому книжка дуже жива, іронічна, сповнена життєвих реалій, прикладів і кумедних ситуацій.
 

8. Анна Бронте "Незнайомка з Вілдфел-Холу"

Анна була наймолодшою серед відомих сестер Бронте. Вона померла не досягнувши і тридцятирічного віку, але встигла залишити по собі два великих романа. Слава не торкнулася її лише тому, що владна і стримана Шарлотта заборонила досить прогресивний роман сестри "Незнайомка з Вілдфел-Холу" до подальшої публікації. Але книга таки дійшла до читачів світу і сьогодні її можна знайти на полицях українських книгарень. Вона написана у вигляді листів молодого чоловіка Гілберта Маркхема і фрагментів щоденника його таємничої сусідки Хелен Грехем. Роман, як і годиться для англійської класики, напрочуд витончений, сповнений цікавих деталей старовинного побуту, вишуканих діалогів і похмурих таємниць. До того ж, у "Незнайомці з Вілдфел-Холу", чи не вперше в літературі, постає жінка, яка сказала "ні" усталеним правилам і навіть сама заробляє собі на життя.
 

9. Дара Корній, Тала Владмирова "Крила кольору хмар"

Книжка про ангелів, що мешкають серед нас з вами, але мають набагато більше клопотів, особливо принадна для юних читачок - прихильниць фентезі та містичної романтики. Творчість тандему Корній/Владмирова - це такий собі сучасний магічний реалізм, на кшталт Маркеса, Кортасара і Сафона, якби вони були жінками. В декораціях львівських вулиць і закутків, у жорстокому, але все ще повному чудес світі дівчина-сирота Ада й водночас справжній ангел-вигнанниця мусить зробити непростий вибір між світлою і темною стороною. Тут ви знайдете і міфологію з мудрими притчами про давніх богів, і витончені описи міста Лева, що постане своєрідним духом, і живі дотепні діалоги персонажів, серед яких присутні, як пересічні люди, так і чарівні істоти, а напрочуд стильна, "смачна" літературна мова не розчарує навіть найприскіплівішого читача.
 

10. Антонія Баєтт "Володіти. Романтичний роман"

Володарка Букерівської премії (до речі, саме за цю книгу), шанована англійська письменниця і поетеса Антонія Баєтт створила не просто роман, а окремий альтернативний світ, літературну легенду про двох поетичних геніїв Вікторіанської епохи Рандольфа Генрі Падуба і Крістабель Ла Мотт, які пережили неймовірну історію кохання, але, ставши заручниками обставин і суспільства, приховали її від усього світу. Двом сучасним вченим і літературознавцям Рональду і Мод випаде унікальний шанс розкрити таємницю відносин Рандольфа і Крістабель. Розшукуючи підказки у старовинних текстах і забутих схованках, їм доведеться стати заручниками цього дослідження й тінями своїх кумирів, аби поєднати власні долі й отримати шанс на щастя. Цей роман - справжня насолода для інтелектуала: захопливий, гостросюжетний, щедро приправлений вишуканою поезією і ретельними описами буднів архіваторів, університетських перепетій й витонченого вікторіанського побуту, а ще, будьте певні, фінал виявиться неочікуванним і чарівним.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше