Дівчаче читання на літо

14 липня 2015
Oleksandra Orlova

Брати з собою у відпустку книжку - гарна традиція, про яку не слід забувати. Якісна і цікава книжка розважить в дорозі, допоможе не нудьгувати на пляжі, урізноманітнить тихий вечір на дачі, а головне додасть вашій мандрівці особливої родзинки, бо це ж наче узяти з собою автора чи його героїв, навчитися чомусь новому, дізнатися про щось особливе.
 

1. Анна Гавальда "Мені б хотілось, щоби хтось мене десь чекав"

Якщо ви ще не читали цю збірку пронизливих і ніжних історій, то неодмінно маєте це зробити. У книжці 12 новел, які зуміли підкорити світ і серця читачів - їх перекладено вже понад 30 мовами, а цього року й українською. Анна Гавальда яскраво й проникливо зображає звичайне життя, зовнішня простота якого, приховує безліч потаємних бажань, страхів, мрій та образ, а головне - любові у найрізноманітніших її проявах. Потрібно лише вміти її побачити, відчути, дозволити собі "розплющити" серце і поринути у вир емоцій. Тут є місце для тихого смутку і радості, а ще для віри у власні сили, адже не обійшлося без автобіографічної історії про те, що колись Анна Гавальда була нікому невідомою авторкою, що мала мрію, а тепер цю мрію ви тримаєте у руках.
 

2. Джоан Гарріс "Ожинове вино"

Авторка відомого роману "Шоколад" не втомлюється дарувати читачам казкові смаколики. На цей раз мова йде про вино, що здатне творити дива і навіть нові світи. Джей Макінтош, письменник, який покинув писати, тому що безнадійно застряг у минулому, натрапляє на шість пляшок домашнього вина, які дивом збереглися з часів його дитинства. Про ті роки він згадує з гострою ностальгією, насолодою і гіркотою, а все через дивакуватого старого-садівника, який назавжди змінив життя Джея, а потім зник без сліду. От тільки встиг створити і залишити ягідне вино, яке вміє чарувати і розповідає історії. Пошук себе, свого місця у світі, свого втраченого таланту жене Джея геть з Лондона до Франції, де він знаходить те, що, здавалося, було навіки втрачене. Роман "Ожинове вино" - це, безумовно, казка про вино, яке потрібно виготовити, і провину, яку треба допити до кінця, про дружбу і кохання, на які заслуговує кожен, хто у них вірить.
 

3. Уте Ерхардт "Хороші дівчатка відправляються на небеса, а погані – куди захочуть, або Чому слухняність не приносить щастя"

Ця книжка покликана розбудити емоційно залежну, закуту у стереотипи жінку і дати їй можливість саморозвиватися й досягати поставлених, не суспільством, а нею самою, цілей. Уте Ерхардт, відомий німецький психоаналітик, пропонує не просто рецепти, а свідомий відхід від усталених кліше. В тому числі, відкидання впливу батьківських моделей, трансформування традиційної ролі у сучасну самодостатню та незалежну роль. Найважливіша ідея, що міститься у книжці для сучасної жінки – можливість позбавитися страху самотності за умов вибудовування лінії самодостатності та незалежності. Деяким панянкам вона може здатися надто феміністичною, але багатьом закомплексованим жінкам і тим, хто відчуває, що роль "хорошої дівчинки" для них замала, кине потрібний ментальний виклик, аби вони стали сильнішими і рушили з мертвої точки.
 

4. Софія Андрухович "Фелікс Австрія"

Станіславів (Івано-Франківськ) початку ХХ століття. Краєчок Австро-Угорської імперії, де бруківкою тупцюють тисячі людей усіх верств, а розмови точаться польською, українською та ідишем. Тут живуть, страждають, нероздільно закохуються, захоплюються наукою і шарлатанськими виступами всесвітньо знаних ілюзіоністів, розважаються на балах і карнавалах, ходять на шпацер і ховають таємниці у різьблених комодах. А ще тут багато і смачно ласують всілякими автентичними для того часу і місця стравами, тож гурманам буде чим розважитися. У романі дві героїні: Аделя – стандартна модель розніженої пані, яку можна зустріти як у романтичному епосі, так і в сучасних телевізійних серіалах, та Стефа – образ в усіх сенсах цікавіший і жвавіший: саме від її особи ведеться оповідь, саме її голос проговорює власні інтенції й життя епохи. Стефа, немов гід по старому Станіславові, що намагається передати бодай частинку себе крізь дотики, запахи й смаки. І виходить у неї напрочуд переконливо і атмосферно.
 

5. Торнтон Вайлдер "Теофіл Норт"

Останній роман метра американської літератури позбавлений традиційних для автора епічності чи рефлексії. Ця книга сповнена свіжості, юнацької ніжності та зухвалості, провінційності та гумору. Вона надзвичайно літня, а ще вінтажно-американська, бо йдеться про 1926-й рік, проведений головним героєм Теофілом Нортом в містечку Ньюпорт у крихітному штаті Род-Айленд на узбережжі Атлантичного океану. Він знайомиться з непересічними мешканцями Ньюпорту, змінює їхні життя, захоплюється їхніми прекрасними старовинними будинками. Ця книжка обов’язково змусить вас усміхатися і навіть трішечки закохатися у красунчика і розумашку Теофіла.
 

6. Патриція Вентворт "Китайська шаль"

Класичний англійський детектив у стилі Агати Крісті. Власне, Патриція Вентворт жила і творила в один час з "королевою детективу", а її старенька місс Сілвер навіть трохи випередила свою колегу місс Марпл, адже перший роман за її участю з'явився на декілька років раніше, ніж "Вбивство у будинку вікарія". Так, розслідування блискуче вестиме незаміжня пані похилого віку з гострим розумом, пильним оком та вічним плетивом під рукою. Англія, 1943 рік. Молода і чарівна дівчина Лора отримує спадок та їде в свій маєток, де на неї чекає знайомство з тамтешніми мешканцями. Під час гучного святкування у маєтку відбувається вбивство місцевої "la femme fatale" Таніс, а підозра падає чи не на кожного гостя. Секрети будуть розкриті, а винний покараний завдяки старанням старенької місс Мод, ну, а Лора, звісно, зустріне справжнє кохання. Ще одним приємним бонусом для дійсних шанувальниць детективів стане дружба місс Мод і місс Марпл.
 

7. Памела Дракермен "Французьке виховання: історія однієї американської мами в Парижі"

Книжка від мами, про маму і для мами, й неважливо, чи йдеться про маму майбутню, чи ту, що вже відбулася. Памела Дракермен, нью-йоркська журналістка, розкриває читачам секрети науки правильного "дітоводства", мистецтва мудро виховувати сучасну дитину без шкоди для життя і побуту батьків. Відбувається це на тлі її життя в Парижі, де вона живе з чоловіком і виховує трійко дітей, навчаючись у обізнаних французьких мам з її оточення. Разом з тим вона приміряє на себе роль журналістки-дослідниці й вивчає підвалини французьких побутових звичок та суспільних очікувань і простежує їх розвиток від творів Русо до втілення у політику соціального захисту. При цьому книжка дуже жива, іронічна, сповнена життєвих реалій, прикладів і кумедних ситуацій.
 

8. Анна Бронте "Незнайомка з Вілдфел-Холу"

Анна була наймолодшою серед відомих сестер Бронте. Вона померла не досягнувши і тридцятирічного віку, але встигла залишити по собі два великих романа. Слава не торкнулася її лише тому, що владна і стримана Шарлотта заборонила досить прогресивний роман сестри "Незнайомка з Вілдфел-Холу" до подальшої публікації. Але книга таки дійшла до читачів світу і сьогодні її можна знайти на полицях українських книгарень. Вона написана у вигляді листів молодого чоловіка Гілберта Маркхема і фрагментів щоденника його таємничої сусідки Хелен Грехем. Роман, як і годиться для англійської класики, напрочуд витончений, сповнений цікавих деталей старовинного побуту, вишуканих діалогів і похмурих таємниць. До того ж, у "Незнайомці з Вілдфел-Холу", чи не вперше в літературі, постає жінка, яка сказала "ні" усталеним правилам і навіть сама заробляє собі на життя.
 

9. Дара Корній, Тала Владмирова "Крила кольору хмар"

Книжка про ангелів, що мешкають серед нас з вами, але мають набагато більше клопотів, особливо принадна для юних читачок - прихильниць фентезі та містичної романтики. Творчість тандему Корній/Владмирова - це такий собі сучасний магічний реалізм, на кшталт Маркеса, Кортасара і Сафона, якби вони були жінками. В декораціях львівських вулиць і закутків, у жорстокому, але все ще повному чудес світі дівчина-сирота Ада й водночас справжній ангел-вигнанниця мусить зробити непростий вибір між світлою і темною стороною. Тут ви знайдете і міфологію з мудрими притчами про давніх богів, і витончені описи міста Лева, що постане своєрідним духом, і живі дотепні діалоги персонажів, серед яких присутні, як пересічні люди, так і чарівні істоти, а напрочуд стильна, "смачна" літературна мова не розчарує навіть найприскіплівішого читача.
 

10. Антонія Баєтт "Володіти. Романтичний роман"

Володарка Букерівської премії (до речі, саме за цю книгу), шанована англійська письменниця і поетеса Антонія Баєтт створила не просто роман, а окремий альтернативний світ, літературну легенду про двох поетичних геніїв Вікторіанської епохи Рандольфа Генрі Падуба і Крістабель Ла Мотт, які пережили неймовірну історію кохання, але, ставши заручниками обставин і суспільства, приховали її від усього світу. Двом сучасним вченим і літературознавцям Рональду і Мод випаде унікальний шанс розкрити таємницю відносин Рандольфа і Крістабель. Розшукуючи підказки у старовинних текстах і забутих схованках, їм доведеться стати заручниками цього дослідження й тінями своїх кумирів, аби поєднати власні долі й отримати шанс на щастя. Цей роман - справжня насолода для інтелектуала: захопливий, гостросюжетний, щедро приправлений вишуканою поезією і ретельними описами буднів архіваторів, університетських перепетій й витонченого вікторіанського побуту, а ще, будьте певні, фінал виявиться неочікуванним і чарівним.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Світське життя, секс і гарне тіло: 3 книги, які змінять ваше самосприйняття
Автори цих книжок намагаються завдяки своїм вишуканим, стильним і красивим історіям, втіленим у не менш гарні ті цікаві книжки, додати гармонії і тепла у наше трагічне сьогодення.
Читати більше
Що почитати: 5 книг про дива і дивацтва
Дива, які стаються у цих книжках, мають різний характер. Утім, від економічного дива в Америці минулого до пригод у книжці сучасної української авторки – не така вже велика відстань. Оскільки захоплюючий сюжет і бажання прочитати історію до кінця – ось основні критерії, за якими можна оцінювати будь-яке диво в сучасній літературі.
Читати більше