Діти по всьому світу або День захисту дітей у різних країнах

1 червня 2017
Anastasia Nazarenko
У дітей не менше прав, ніж у дорослих, однак обставин, пов'язаних із порушенням дитячих прав, існує безліч. Так, наприклад, десятки мільйонів дітей страждають через нестачу медикаментів, помирають через відсутність медичної допомоги, близько 100 млн. дітей не отримують необхідної освіти через відсутність освітніх установ. Діти у деяких країнах не мають рідного дому і голодують, іноді їх використовують як безкоштовну робочу силу і навіть продають у рабство.
 
День захисту дітей є одним з найдавніших міжнародних свят. Вперше про свято заговорили на Всесвітній Женевської конференції з питань благополуччя дітей. Це сталося в 1925 році. Зараз вже важко сказати, чому датою проведення було обрано саме 1 червня. 

За однією з версій, День захисту дітей припадає саме на цю дату, бо того ж року, коли проводилася Женевська конференція, в Сан-Франциско святкували свято Дуань-у цзе (Фестиваль човнів-драконів), заснований китайським консулом. Це свято було організоване спеціально для китайських дітей-сиріт, а припало тоді саме на 1 червня.

Остаточно утвердився День захисту дітей лише після Другої світової війни, коли проблеми дітей були особливо актуальними. У 1949 році на Паризькому конгресі жінок була виголошена клятва, в якій йшлося про наміри боротися за мир у всьому світі та щастя дітей як основу цієї боротьби. А вперше Міжнародний день захисту дітей відсвяткували 1 червня 1950 року у 51 країні світу. Заручившись відтоді підтримкою ООН, 1 червня відзначаємо щорічно.
 
Найбільш популярним цей день був у соціалістичних країнах. В часи СРСР у всіх школах країни починалися літні канікули. На його честь проводились різноманітні заходи: спортивні змагання, прем'єри дитячих фільмів і передач, виголошувалися промови і влаштовувалися дискусії.

Варто зазначити, що наразі свято має навіть власний прапор. На зеленому тлі у його центрі розміщено знак Землі, оточений стилізованими різнокольоровими людськими фігурками. Ці фігурки символізують собою різноманітність і терпимість. Знак Землі є символом нашої планети. Цей прапор визнаний більш ніж у 30 країнах світу. Зелений колір - колір гармонії, свіжості та родючості, він наводить нас на думку, що довкола створено все, щоб нормально розвиватися. Нам слід лише дати собі й іншим можливість скористатися цим шансом.

Земна куля символізує наш спільний дім, а її синій колір свідчить про мир і єдність, яких ми можемо досягти, якщо будемо ставитися один до одного з розумінням і любов'ю.

Різнокольорові людські фігурки символізують терпимість до різних рас і різноманітність. Зірка, яку утворюють ноги дітей, символізує світло, яке ми почнемо випромінювати, коли об'єднаємося і забудемо про чвари заради щастя дітей. А п'ять різнокольорових точок - це символ того, що всі ми походимо від одного роду людського.

Синя ж фігурка зверху на прапорі - символ Бога, який любить усіх однаково. Тому і ми, як його образ і подоба, повинні любити і поважати всіх людей, незалежно від їхньої раси, кольору шкіри, віросповідання, матеріальної забезпеченості та інших факторів.
 
День захисту дітей зазвичай супроводжується концертними програмами, виставками та пізнавальними заходами, головними героями яких стають діти. Свято 1 червня - це час проведення різноманітних благодійних акцій для мам та дітей з подарунками та сюрпризами, спрямованих на поліпшення умов життя дітей та охорону їхніх інтересів.

Країни світу по-різному святкують Міжнародний день дітей – 1 червня, однак не у всіх країнах діти саме в цей день відзначають своє свято. Мета Дня захисту дітей - звернути увагу громадськості на проблеми і захистити дітей від помилок дорослих, а також сприяти духовному і фізичному розвитку підростаючого покоління в усьому світі.
 
У всіх країнах світу в різні дні відзначають день захисту прав дітей. Україна, Грузія, Росія, Польща, а також інші країни Європи - загалом всього 48 - відзначають день дитини 1 червня. Сполучені Штати Америки святкують його в першу суботу червня.

Канада, Філіппіни, Ізраїль і ще 7 країн відзначають, за рекомендацією ООН, свято 20 листопада.

А якщо загалом подивитись на карту, можна побачити, що день захисту прав дитини святкують цілий рік - з січня, як в Таїланді та Тунісі, по грудень, як в Африці.

Японія, наприклад, тричі на рік відзначає День дітей. Поговоримо про це детальніше...

3 березня – Свято дівчаток. У цей день батьки зазвичай влаштовують вдома виставку гарних дитячих ляльок у кімоно, що і є своєрідним подарунком батьків своїм маленьким красуням.

5 травня відзначають Свято хлопчиків. Перед входом у будинок, де є хлопчик, традиційно вішають прапор із зображенням коропа, який символізує можливість здобуття наукового ступеня. Якщо в родині кілька хлопчиків, то на дверях вішаються зелено-сині прапори. Велика кількість таких прапорів підказує нам, що у родині багато хлопчиків. 

15 листопада – День дітей "7-5-3". У Японії вважають, що 3, 5 і 7 років – найщасливіша пора для дітей.

Республіка Корея святкує 5 травня. Усі діти радісні та щасливі, в національних костюмах, отримують від батьків подарунки.

Колумбія4 липня відзначає День дітей. Тоді у всіх школах країни проводяться різноманітні заходи. Діти зазвичай одягають різні маски, вбираються як клоуни і гуляють по вулицях.

Бразилія по-особливому відзначає 15 серпня. Цей день також є Національним днем ​​боротьби з епідемією, тому щорічно у цей день лікарі оглядають дітей, крім того, малюкам у віці до 5 років роблять щеплення проти поліомієліту.

Швеція 7 серпня має у своєму календарі Свято хлопчиків, яке ще називають святом лангуста. Таку назву день отримав через те, що хлопчики мають бути такими ж сміливими, як лангуст. Цього дня діти вбираються у костюми лангустів та виступають із різноманітними веселими номерами. А 13 грудня відзначається День дівчаток, який також називається святом Богині Люсії. Люсія – богиня, котра, за шведським переказами, оберігає дівчат. Щорічно маленькі принцеси Швеції перетворюються на богинь, які роблять добрі справи для інших дітей.

Іспанія День дітей відзначає 5 січня, це релігійне свято; у перекладі з іспанської мови означає "свято Короля магії". З вечора 5 січня і до наступного ранку в Іспанії всюди можна побачити парадні машини, на яких "3 королі" постійно роздають дітям різні солодощі. Коли колона прибуває до воріт міської чи районної адміністрацій, будь-яка дитина, яка сідає на коліна короля, може отримати особливий подарунок. Діти, що отримують такі подарунки, мають пообіцяти королю добре і старанно вчитися.

У більшості ісламських країн на 14 день посту відзначається Свято цукерок, це найвеселіше свято для дітей.

А в країнах Західної Африки проводиться навіть спеціальний "дитячий карнавал", який триває цілий місяць. Жителі Африки люблять співати і танцювати під час дитячого карнавалу та, незважаючи на різні умови життя людей, тоді всі діти щасливі й радісні.
 
День захисту дітей має на меті захистити інтереси маленьких мешканців нашої планети, які піддаються різного роду небезпекам і потерпають через недбалість дорослих. 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Сучасні українські фільми: добірка 2023 року
Український кінематограф попри всі труднощі продовжує розвиватися. Розважає, смішить і змушує задуматися. Про такі картини сьогодні піде мова. Зібрали для вас 5 фільмів 2023 року, котрі радимо до перегляду.
Читати більше