Діти Індиго: міф, який працює проти дітей

Колись саме нас називали поколінням Дітей Індиго. Екстрасенси і педагоги нової формації, без забобонів, слідом за якоюсь Ненсі Енн Тепп торочили, що саме серед народжених в 70-х, 80-х або 90-х багато особливих дітей і саме нашому поколінню судилося зробити щось особливе: чи то врятувати Землю, чи то виявитися єдиними на Землі, хто врятується, коли їй набридне і вона скине з себе людство.
 

pics.ru

Дітям Індиго приписували вміння передбачати майбутнє і бачити минуле, читати думки одне одного, а також наявність деякого Істинного Вселенського Знання. З екранів телевізора наші ровесники раз у раз зображували натхненних і пресвітлих Нострадамусів або видавали якісь Сакральні істини.

Вирубувати ліси - це дуже погано! Скоро наша планета залишиться без лісів. І нам тоді буде нічим дихати! Земля шепоче мені це попередження, коли я лягаю спати, і просить передати його людям!

Смішні спогади про смішні дев'яності. Багато хто думає, що істерія навколо дітей-посланців Всесвіту так і залишилася десь там разом із зарядженою водою і повальною модою на газети про життя єті та двірників-перевертнів. Однак міф цей живий. Одним мамам хочеться особливої дитини. У інших дитина вже особлива, але їм не хочеться визнавати, в чому саме.

Які якості вказують на те, що твоя дитина має ауру кольору індиго?

 • Ранній інтелектуальний розвиток
 • Незвичайна серйозність
 • Величезне почуття власної гідності
 • Нехтування соціальними умовностями, правилами поведінки
 • Незвично ранній прояв творчого (поезія, малювання) або математичного дару
 • Ранимість, гіперчутливість, тривожність; часті нічні жахіття, дивні фобії
 • Сильна уява, дуже розвинена фантазія
 • Нешаблонне мислення
 • Цікавість до якихось глобальних речей, схильність міркувати про війни, екологію, людській душі
 • Невміння або небажання брехати навіть у дрібницях
 • Дивна задума, що триває іноді годинами, неуважність
 • Дивовижна самостійність суджень і вчинків, відстороненість від батьків інтелектуальна і емоційна
 • Слабкий інтерес до спілкування з однолітками, крім інших Дітей Індиго
 • Побутова та соціальна непристосованість - Дітям Індиго не до таких дрібниць, тому не вчитися зав'язувати шнурки вони можуть і до п'ятнадцяти років
Педагоги і психоневрологи стверджують, що для таких характеристик Дітей Індиго завжди є дуже приземлене пояснення.

Лабілізація нервової системи в ранньому віці

pics.ru

Іноді це роблять самі батьки. Істерична мама та агресивний тато ще нічию нервову систему стабільною не зробили. Іноді замість батьків у гру вступає телевізор. Психологи давно стверджують, що тривале сидіння біля телека призводить до сповільненого інтелектуального розвитку. Насправді, все трохи не так.

У багатьох дітей страждає не інтелектуальний, а емоційний та соціальний розвиток. Але найгірше те, що нервова система малюка погано справляється з потоком візуальної та звукової інформації та великою кількістю спричинених нею емоцій. Вона буквально розбовтується. Дитина може стати занадто вразливою і сприйнятливою. Це часом допомагає в навчанні, але дуже заважає в житті. Надчутливість обертається істериками, панічними атаками, високою тривожністю взагалі, швидкою стомлюваністю, СДУГ і навіть неврозами і клінічними депресіями.

Що треба зробити: показати дитину лікарю і психологу. Там, швидше за все, першим ділом пропишуть режим. Не тільки дня, а взагалі будь-який. Підкажуть, як поступово стабілізувати нервову систему. Можливо, пропишуть ноотропні препарати, але не факт.

Що роблять адепти ідеї про Індиго: пишаються тонкістю дитячої психіки, пестять гіперчутливість, плекаючи підвищену тривожність (але тільки коли вона крутиться навколо чогось вселенського, звичайно) і розчулюються через депресивні стани. Природно, такий підхід лише поглиблює проблеми.

Синдром саванта

Менш делікатно його називають синдромом вченого ідіота. Він іноді спостерігається при неврологічних проблемах, наприклад, у дітей з аутизмом або у тих, що перенесли черепно-мозкові травми. При синдромі саванта у людини в якості компенсації відставання в чомусь розвивається, наприклад, дуже хороша пам'ять або здатність швидко рахувати про себе, або неймовірно добре малювати без спеціальної освіти. В самому цьому компенсаційному механізмі нічого поганого немає: погодься, куди гірше, коли одні тільки проблеми без цікавих здібностей.

Що треба зробити: допомагати свідомому розвитку здатності замість заохочення її неусвідомленого прояву. Працювати зі "слабкими місцями", допомагаючи якщо не наздогнати здорових однолітків, то хоча б адаптуватися до нашого життя, наскільки це можливо.

Що роблять адепти ідеї про Індиго: демонструють дитину, як циркову собачку. В результаті дуже часто дитина переростає дивовижність своїх здібностей і в якомусь віці залишається без родзинки, але з проблемами, якими ніхто і не думав займатися. Адже "не можна нав'язувати норму старого людства дитині з нового, кращого!" І "це порушить її зв'язок із Всесвітом!"

Педагогічна занедбаність

pics.ru

Вважається, що Діти Індиго відчувають свою винятковість, свою піднесеність над старим непросунутим людством і тому мають право ігнорувати правила соціальної взаємодії, уявлення про тактовність та інші віджилі забобони. Ні, звичайно, нинішні правила поведінки, швидше за все, недосконалі й одного разу від багатьох з них доведеться відмовитися. Але здається нам, що почуття винятковості в цих діток любовно вирощене мамою.

Що треба зробити: звернутися до психолога і з ним разом почати працювати над соціальною адаптацією малюка, поки не пізно. Ігнорування соціальних норм і чужих почуттів може бути пов'язане також з неврологічними проблемами: аутизмом або клінічною психопатією. Тут вже треба розбиратися з фахівцями відповідного профілю.

Що роблять адепти ідеї про Індиго: продовжують плекати почуття обраності. У кращому випадку дитина одного разу зіткнеться з жорстоким світом без буфера, усвідомить справжню природу своєї винятковості та отримає сильну психологічну травму. У гіршому - зуміє підкріпити свою величність реальними успіхами і продовжить вести себе невиховано, щоби не сказати гірше, але вже з почуттям обґрунтованості своєї життєвої позиції. Тобто, ми не знаємо, який результат гірше, а який краще.

Нерівномірний розвиток

Чи так склалися обставини, чи дорослі доклали зусиль, але розвиток дитини пішов нерівномірно. Спочатку інтелектуальний, потім тільки емоційний і соціальний. У більшості таких випадків дитина наздоганяє однолітків у пізньому підлітковому віці або навіть років до двадцяти п'яти. Нерідко навіть зберігається інтелектуальна перевага. Але майже завжди за рахунок того, що соціальний розвиток дістався лише до нижньої межі норми - тільки щоб стати прийнятним для інших. Часто страждає і емоційний інтелект. Адже ресурси кидалися на найважливіше - утримання інтелектуальної переваги.

Що треба зробити: стежити, щоби перекіс у розвитку був не дуже великим.

Що роблять адепти ідеї про Індиго: забивають. Їм важливо тільки те, чим можна захоплюватися і викликати захоплення у оточуючих. Всім іншим вони готові за це заплатити.

Психічні розлади

pics.ru

Іноді дитина стверджує, що чує ангелів, пронизує розумом суть Світобудови і розуміє іншу особливу дитину без слів просто, тому що накручена мамою-татом чи зрозуміла, що це подобається оточуючим. Але справа може бути і в захворюванні. Причому хворою може бути не дитина, а хтось з батьків; це один з тих випадків, коли "безумство заразне". Татові ввижається, і всім навколо починає ввижатися теж. У будь-якому випадку з розвитком хвороби у дитини або батька все може закінчитися дуже сумно.

Що треба зробити: знайти, у кого саме проблеми, і лікувати. Крім психічних розладів, до речі, галюцинації та дивні ідеї можуть викликати "звичайні" фізичні захворювання. Пухлина в мозку, астма, серйозні проблеми з судинами голови...

Що роблять адепти ідеї про Індиго: вони не мислять так вузько! І взагалі, не лізьте зі своєю каральною психіатрією. І особливо зі своїм міщанським "ми ж говорили", коли справа доходить до крайньої точки і поїздки на швидкій після полювання на бісів із сокирою. Між іншим, ви не можете довести, що бісів там не було. Ви ж ауру не вмієте бачити? Ось так от.

(via)

Якщо вас зацікавила ця стаття, вам також варто почитати:
Трудно быть богом или иллюзии взрослых о воспитании детей
Чому так погано бути хорошою мамою
Що потрібно знати про дитячу агресивність?
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Краса чи практичність: на що звертати увагу при виборі столового посуду?
За обіднім столом збирається вся родина — це місце, де ми ділимося своєю радістю, розповідаємо історії та смакуємо домашню їжу. І саме тут дрібниці набувають особливого значення.
Читати більше