Діти Індиго: міф, який працює проти дітей

Колись саме нас називали поколінням Дітей Індиго. Екстрасенси і педагоги нової формації, без забобонів, слідом за якоюсь Ненсі Енн Тепп торочили, що саме серед народжених в 70-х, 80-х або 90-х багато особливих дітей і саме нашому поколінню судилося зробити щось особливе: чи то врятувати Землю, чи то виявитися єдиними на Землі, хто врятується, коли їй набридне і вона скине з себе людство.
 

pics.ru

Дітям Індиго приписували вміння передбачати майбутнє і бачити минуле, читати думки одне одного, а також наявність деякого Істинного Вселенського Знання. З екранів телевізора наші ровесники раз у раз зображували натхненних і пресвітлих Нострадамусів або видавали якісь Сакральні істини.

Вирубувати ліси - це дуже погано! Скоро наша планета залишиться без лісів. І нам тоді буде нічим дихати! Земля шепоче мені це попередження, коли я лягаю спати, і просить передати його людям!

Смішні спогади про смішні дев'яності. Багато хто думає, що істерія навколо дітей-посланців Всесвіту так і залишилася десь там разом із зарядженою водою і повальною модою на газети про життя єті та двірників-перевертнів. Однак міф цей живий. Одним мамам хочеться особливої дитини. У інших дитина вже особлива, але їм не хочеться визнавати, в чому саме.

Які якості вказують на те, що твоя дитина має ауру кольору індиго?

 • Ранній інтелектуальний розвиток
 • Незвичайна серйозність
 • Величезне почуття власної гідності
 • Нехтування соціальними умовностями, правилами поведінки
 • Незвично ранній прояв творчого (поезія, малювання) або математичного дару
 • Ранимість, гіперчутливість, тривожність; часті нічні жахіття, дивні фобії
 • Сильна уява, дуже розвинена фантазія
 • Нешаблонне мислення
 • Цікавість до якихось глобальних речей, схильність міркувати про війни, екологію, людській душі
 • Невміння або небажання брехати навіть у дрібницях
 • Дивна задума, що триває іноді годинами, неуважність
 • Дивовижна самостійність суджень і вчинків, відстороненість від батьків інтелектуальна і емоційна
 • Слабкий інтерес до спілкування з однолітками, крім інших Дітей Індиго
 • Побутова та соціальна непристосованість - Дітям Індиго не до таких дрібниць, тому не вчитися зав'язувати шнурки вони можуть і до п'ятнадцяти років
Педагоги і психоневрологи стверджують, що для таких характеристик Дітей Індиго завжди є дуже приземлене пояснення.

Лабілізація нервової системи в ранньому віці

pics.ru

Іноді це роблять самі батьки. Істерична мама та агресивний тато ще нічию нервову систему стабільною не зробили. Іноді замість батьків у гру вступає телевізор. Психологи давно стверджують, що тривале сидіння біля телека призводить до сповільненого інтелектуального розвитку. Насправді, все трохи не так.

У багатьох дітей страждає не інтелектуальний, а емоційний та соціальний розвиток. Але найгірше те, що нервова система малюка погано справляється з потоком візуальної та звукової інформації та великою кількістю спричинених нею емоцій. Вона буквально розбовтується. Дитина може стати занадто вразливою і сприйнятливою. Це часом допомагає в навчанні, але дуже заважає в житті. Надчутливість обертається істериками, панічними атаками, високою тривожністю взагалі, швидкою стомлюваністю, СДУГ і навіть неврозами і клінічними депресіями.

Що треба зробити: показати дитину лікарю і психологу. Там, швидше за все, першим ділом пропишуть режим. Не тільки дня, а взагалі будь-який. Підкажуть, як поступово стабілізувати нервову систему. Можливо, пропишуть ноотропні препарати, але не факт.

Що роблять адепти ідеї про Індиго: пишаються тонкістю дитячої психіки, пестять гіперчутливість, плекаючи підвищену тривожність (але тільки коли вона крутиться навколо чогось вселенського, звичайно) і розчулюються через депресивні стани. Природно, такий підхід лише поглиблює проблеми.

Синдром саванта

Менш делікатно його називають синдромом вченого ідіота. Він іноді спостерігається при неврологічних проблемах, наприклад, у дітей з аутизмом або у тих, що перенесли черепно-мозкові травми. При синдромі саванта у людини в якості компенсації відставання в чомусь розвивається, наприклад, дуже хороша пам'ять або здатність швидко рахувати про себе, або неймовірно добре малювати без спеціальної освіти. В самому цьому компенсаційному механізмі нічого поганого немає: погодься, куди гірше, коли одні тільки проблеми без цікавих здібностей.

Що треба зробити: допомагати свідомому розвитку здатності замість заохочення її неусвідомленого прояву. Працювати зі "слабкими місцями", допомагаючи якщо не наздогнати здорових однолітків, то хоча б адаптуватися до нашого життя, наскільки це можливо.

Що роблять адепти ідеї про Індиго: демонструють дитину, як циркову собачку. В результаті дуже часто дитина переростає дивовижність своїх здібностей і в якомусь віці залишається без родзинки, але з проблемами, якими ніхто і не думав займатися. Адже "не можна нав'язувати норму старого людства дитині з нового, кращого!" І "це порушить її зв'язок із Всесвітом!"

Педагогічна занедбаність

pics.ru

Вважається, що Діти Індиго відчувають свою винятковість, свою піднесеність над старим непросунутим людством і тому мають право ігнорувати правила соціальної взаємодії, уявлення про тактовність та інші віджилі забобони. Ні, звичайно, нинішні правила поведінки, швидше за все, недосконалі й одного разу від багатьох з них доведеться відмовитися. Але здається нам, що почуття винятковості в цих діток любовно вирощене мамою.

Що треба зробити: звернутися до психолога і з ним разом почати працювати над соціальною адаптацією малюка, поки не пізно. Ігнорування соціальних норм і чужих почуттів може бути пов'язане також з неврологічними проблемами: аутизмом або клінічною психопатією. Тут вже треба розбиратися з фахівцями відповідного профілю.

Що роблять адепти ідеї про Індиго: продовжують плекати почуття обраності. У кращому випадку дитина одного разу зіткнеться з жорстоким світом без буфера, усвідомить справжню природу своєї винятковості та отримає сильну психологічну травму. У гіршому - зуміє підкріпити свою величність реальними успіхами і продовжить вести себе невиховано, щоби не сказати гірше, але вже з почуттям обґрунтованості своєї життєвої позиції. Тобто, ми не знаємо, який результат гірше, а який краще.

Нерівномірний розвиток

Чи так склалися обставини, чи дорослі доклали зусиль, але розвиток дитини пішов нерівномірно. Спочатку інтелектуальний, потім тільки емоційний і соціальний. У більшості таких випадків дитина наздоганяє однолітків у пізньому підлітковому віці або навіть років до двадцяти п'яти. Нерідко навіть зберігається інтелектуальна перевага. Але майже завжди за рахунок того, що соціальний розвиток дістався лише до нижньої межі норми - тільки щоб стати прийнятним для інших. Часто страждає і емоційний інтелект. Адже ресурси кидалися на найважливіше - утримання інтелектуальної переваги.

Що треба зробити: стежити, щоби перекіс у розвитку був не дуже великим.

Що роблять адепти ідеї про Індиго: забивають. Їм важливо тільки те, чим можна захоплюватися і викликати захоплення у оточуючих. Всім іншим вони готові за це заплатити.

Психічні розлади

pics.ru

Іноді дитина стверджує, що чує ангелів, пронизує розумом суть Світобудови і розуміє іншу особливу дитину без слів просто, тому що накручена мамою-татом чи зрозуміла, що це подобається оточуючим. Але справа може бути і в захворюванні. Причому хворою може бути не дитина, а хтось з батьків; це один з тих випадків, коли "безумство заразне". Татові ввижається, і всім навколо починає ввижатися теж. У будь-якому випадку з розвитком хвороби у дитини або батька все може закінчитися дуже сумно.

Що треба зробити: знайти, у кого саме проблеми, і лікувати. Крім психічних розладів, до речі, галюцинації та дивні ідеї можуть викликати "звичайні" фізичні захворювання. Пухлина в мозку, астма, серйозні проблеми з судинами голови...

Що роблять адепти ідеї про Індиго: вони не мислять так вузько! І взагалі, не лізьте зі своєю каральною психіатрією. І особливо зі своїм міщанським "ми ж говорили", коли справа доходить до крайньої точки і поїздки на швидкій після полювання на бісів із сокирою. Між іншим, ви не можете довести, що бісів там не було. Ви ж ауру не вмієте бачити? Ось так от.

(via)

Якщо вас зацікавила ця стаття, вам також варто почитати:
Трудно быть богом или иллюзии взрослых о воспитании детей
Чому так погано бути хорошою мамою
Що потрібно знати про дитячу агресивність?
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Обираємо готель для відпочинку в Єгипті: на що звернути увагу
Обираючи тур, потрібно знати деякі нюанси: тільки в цьому разі відпочинок повністю відповідатиме вашим очікуванням. Який сервіс пропонують туристам на курортах Червоного моря та на що звернути увагу, бронюючи готель, ми вам зараз розкажемо.
Читати більше
11 трендових відтінків для вашого гардеробу (весна–літо 2021)
Сьогодні мова піде про кольорові тренди весна/літо 2021. Це перший сезон, коли колекції розроблялися ізольовано, і відповіддю на умови карантину стала суміш ескапізму, комфорту і повернення до природи.
Читати більше