Дід Мороз та інші клони

13 грудня 2013
Anna Babicheva

Дід Мороз - радянський персонаж, якого вигадали батьки, щоб брехати своїм діткам про те, хто дарує їм дерев’яних коней. Новорічний персонаж, яким тішили, маніпулювали, залякували. "Не будеш їсти - Дід Мороз не принесе тобі цукерок!" - казали батьки. А потім все рівно підкладали під подушку шоколадних зайців, що танули протягом ночі, а на ранок були лише плямою на подушці. 

Звісно таке дитинство було далеко не у всіх. Але тим не менше Дід Мороз разом зі своєю вірною Снігуронькою щороку нагадували нашим родинам, що червоний ніс буває не тільки від морозу. 

Ім'я Дід Мороз було запозичено у давніх міфічних персонажів. Мороз - (міфічний персонаж) зустрічається у східнослов'янській нижчій міфології у вигляді дідугана із сивою бородою, що викликав люті морози та занапащав урожай.

Його праобразом був Зимник - бог буревіїв та негод, що замість плаща одягав вітри та варто було йому захотіти, як землю покривав густим снігом. У Болгарії Діда Мороза звуть Дядо Коледа, у Сербії, Чорногорії, Боснії й Герцеговині – Діда Мраз, у Словенії – Dedek Mraz. Натомість справжнім пращуром та праобразом нашого Діда Мороза був лапландський товстун Санта Клаус із його коханою дружиною місіс Клаус. 

В різних країнах світу його називають по-різному: Санта Клаус, Святий Миколай, Sinterklaas, La Befana, Pere Noel. 

Історично Дід Мороз народився людиною на ім'я Миколай, був він єпископом Міри, в теперішній Туреччині. Прославився завдяки своїй мудрості та добрим вчинкам. За легендами цей чоловік був із дуже заможної родини та багато із свого статку видавав на благочинність. Ті, хто вірив у магічні сили стверджували, що Миколай володів надзвичайно сильними чарами. У ХІІ столітті у Європі почали відзначати день подарунків та благочинності, згодом цей день назвали днем святого Миколая. До сьогодні у Німеччині, Польщі, Франції та Голандії свято відзначається 6 грудня і офіційно називається релігійним. Санта Клаус натомість був персонажем більше схожим на ельфа, що змінював свій образ із плином часу. Вперше американізованого Діда Мороза описав Вашингтон Ірвінг у своїй комічній історії  присвяченій Нью-Йорку. Тижневик Harpers у 1860-х роках опублікував карикатуру Томаса Наста із зображенням Санта Клауса. Від тоді завдяки цій карикатурі люди могли із великою точністю втілити образ товстуна-дідугана.

Радянська реальність не дозволяла точне перевтілення чоловіка у Санту, тому діти 70х-90х років мали нещастя спілкуватись із Дідом Морозом "барада із вати", що дарував їм мандарини та перший у їх житті запах перегару. Та не зважаючи на це, у них було більше радості від отриманих подарунків ніж у сучасних діджиталізованих та розбещених діточок... 

У зв’язку із прийдешнім Новим Роком та Різдвом Христовим, бажаю Вам більше усмішок та менше розчарувань. Щоб у Вашому житті з’являлись тільки казкові Діди Морози.
 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Що можна дізнатися про себе на основі власних сексуальних фантазій
Наші сексуальні фантазії відображають, принаймні частково, особистісні риси та особливості. Доктор філософії Джастін ЛейМіллер, вивчаючи сексуальні фантазії понад 4000 американців для своєї книги, виявив, основні п'ять факторів особистості. А саме...
Читати більше
УКРАЇНСЬКІ РОБІН ГУДИ
В історії України відомо чимало славетних імен народних месників та благородних розбійників, які намагались відновити соціальну справедливість, грабуючи багатих та роздаючи награбоване бідним. То чиї це імена та що відомо про цих персон?
Читати більше