ДЕПУТАТ БПП ГОТУЄ ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ВСТАНОВЛЕННЯ ПОДАТКУ НА КРИПТОВАЛЮТУ

7 серпня 2018
IntoNation.Kyiv

  Депутат Олексій Мушак готує законопроект, який обкладатиме 5%-вим податком електронні валюти під час виконання за їх допомогою торгівельно-купівельніх транзакцій та переведення їх в готівку. Для фізичних осіб додатково вводитиметься 1,5% -вий військовий збір.

Для мене як і як більшості криптоспільноти надзвичайно важливо чітко визначити сфери куди держава має право втручатися. Наше бачення – лише операції крипта-фіат. Все інше в тому числі транзакції крипта на крипту регулюватися не буде.
Друге, з приводу оподаткування. Цей пункт направлений на тих, хто хоче та готовий отримувати легальний дохід від операцій з криптовалютою та іншими токенами. Схематично це буде виглядати так. Ви купили крипту - податків нема. Ви зберігаєте крипту, вона росте в ціні - податків нема. Ви вирішили продати крипту за гривню, а також захотіли мати легальний дохід - ви сплачуєте 5+1.5% з різниці», - пояснив автор законопроекту.


  Дещо раніш, 20 липня на черговому засіданні ради з фінансової стабільності голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Тимур Хромаєв презентував концепцію державного регулювання операцій з криптовалютами в Україні. Вона ознаменує:

  • 1) Регуляцію класифікації та визнання певних токенів фінансовими інструментами;
  • 2) Регуляцію токенів, що використосуються з метою залучення фінансування;
  • 3) Регуляцію обміну, купівлю, продаж криптовалют через криптообмінники;
  • 4) Регуляцію торгівлі на біржі, що грунтується на обміні готівкових коштів у криптовалюти й навпаки;
  • 5) Регуляцію міжнародного товарообігу та обміну послугами, співробітництва за стандартами ISO (по-суті, контролюватиме легальність міжнародних транзакцій);
  • 6) Здійснення стягнення податків із доходу від операцій із криптовалютами;
  • 7) Ліцензування криптобірж і криптообмінників.

    Мова про потребу легалізації криптовалюти йшла вже досить давно. Свого часу Голова РНБО Олександр Турчинов наголошував, що неконтрольовані електронні гроші небезпечні можливістю придбання за них потенційно незаконних речей – зброї, наркотиків, за його допомогою можуть здійснюватись оперції терористичного характеру
Сьогодні спостерігаємо тенденцію, що з вересня Верховна рада візьметься за легалізацію криптовалюти. По-суті, це означатиме підпорядкування операцій, здійснених за допомогою певних електронних одиниць таким держустановам як НБУ, Державна фіскальна служба, Державна служба фінансового моніторингу, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, головним регулятором виступатиме саме остання. Йтиметься також про ліцензування учасників операцій та регуляцію обміну самих валют.

   Ринок біткоїн в Україні складає 2,5 млрд.дол /рік, що становить близько 2% ВВП. Вищими показниками стосовно ВВП може похвалитись Нігерія (3%), Нова Зеландія (4%), Росія (5%). Наразі криптовалюта легалізована в США, хоч там велись довгі законодавчі суперечки, як саме її класифікувати. Від початкового поняття «майно» за прецедентним правом (зумовленим наявністю криптовалюти в факті злочину) у 2016-му біткоїн почали вважати грошовою одиницею. У Японії біткоїн вважається загальним платіжним засобом, оподатковується лише його придбання. У Сингапурі біткоїн розглядається як товар, частково в країні його легалізовано, лише в питанні залучення інвестицій. У Німеччині використання біткоїн є законним, оподаткованим, але сума податку залежить від виду транзакції. Схожу позицію займає й Канада, але визнає криптовалюту майном. Польща не легалізує криптовалюти, але їхній майнінг вважається економічною діяльністю. У Білорусі крипто легалізована, але звільнена від податку до 2023 року. В Українських реаліях 5% планують визначити до 2025 року, далі сума буде переглядатися. Противниками легалізації криптовалют, як і противниками самих криптовалют виступають Росія та Індія.

   Ліричний background. З одного боку легалізація електронних коштів зможе попередити використання їх у кримінальних цілях. З іншого обкладання податком руйнує саму суть «глобальної валюти».Розумно в цьому плані вчинила Японія, закріпивши податок лише на придбання. З огляду на височенний рівень електронізації Японії, можна зробити висновок, що це рішення не було спонтанним чи невиправданим. А обкладаючи податком молодь (по-суті, криптовалюта – фінансовий інструмент міленіалів) ви втрачаєте довіру найбільш дієвої частини населення. І завжди без наслідків це проходити не буде.

Katrya  для IntoNation.Kyiv
Фото -  by Andre Francois on Unsplash
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com