ДЕНЬ СВОБОДИ АМЕРИКИ

День Незалежності (Independence Day) вважається днем народження Сполучених Штатів як вільної і незалежної країни. Саме 4 липня 1776 року американський Конгрес схвалив Декларацію Незалежності (Declaration of Independence), яку підписали президент Другого Континентального конгресу Джон Хенкок і секретар Континентального конгресу Чарльз Томсон.

У той час жителі 13 британських колоній, які розташовувалися уздовж східного узбережжя сьогоднішньої території Сполучених Штатів, вели війну з англійським королем і парламентом, оскільки вважали, що ті поводяться з ними несправедливо. Війна почалася в 1775 році і закінчилася аж у 1783 році так званим Паризьким миром. Цю війну називають не лише Війною за незалежність США (American War of Independence), а й Американською революційною війною (American Revolutionary War) або просто Американською революцією.

В ході військових дій колоністи зрозуміли, що б'ються не просто за краще поводження із собою, а й за повну свободу від британського панування. Це було чітко сформульовано в Декларації Незалежності, яку підписали керівники колоній. Вперше в офіційному документі колонії іменувалися Сполученими Штатами Америки.

Сьогодні більшість американців називають День Незалежності просто за його датою - Четверте липня (Fourth of July). В даний час національне свято Четвертого липня традиційно відзначається феєрверками, пікніками та іншими заходами на відкритому повітрі, а також концертами, патріотичними промовами, фестивалями та історичними реконструкціями.

До дружнього святкування зазвичай приєднуються і сусідні області Канади, а також Велика Британія, Данія, Норвегія, Швеція, Франція та інші країни світу. Сподіваюся, українці також долучаться до щирих вітань, адже Сполучені Штати Америки та американці завжди були справжніми друзями України!

[adSlot9]

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

НЕ ТАК ТІЇ ВОРОГИ, ЯК ДОБРІЇ ЛЮДИ...
Наприкінці ХІХ ст. український рух опинився перед поважними й розмаїтими викликами. Лідери українства мусили шукати відповіді на ці виклики - й тут годі не згадати про ті тяжкі помилки та прорахунки, яких припустилися вони в своїх пошуках і які дали гіркі плоди в наступну епоху змагань за незалежність.
Читати більше
ЩИРІ 2019: 15 зірок знялися в благодійному календарі на тему українських свят
Маша Єфросиніна, Леся Нікітюк, Ната Філатова (ONUKA) і ще 12 українських зірок долучилися до створення благодійного календаря "Щирі", який присвячений традиційному вбранню та українським святам.
Читати більше