ДЕНЬ СВОБОДИ АМЕРИКИ

День Незалежності (Independence Day) вважається днем народження Сполучених Штатів як вільної і незалежної країни. Саме 4 липня 1776 року американський Конгрес схвалив Декларацію Незалежності (Declaration of Independence), яку підписали президент Другого Континентального конгресу Джон Хенкок і секретар Континентального конгресу Чарльз Томсон.

У той час жителі 13 британських колоній, які розташовувалися уздовж східного узбережжя сьогоднішньої території Сполучених Штатів, вели війну з англійським королем і парламентом, оскільки вважали, що ті поводяться з ними несправедливо. Війна почалася в 1775 році і закінчилася аж у 1783 році так званим Паризьким миром. Цю війну називають не лише Війною за незалежність США (American War of Independence), а й Американською революційною війною (American Revolutionary War) або просто Американською революцією.

В ході військових дій колоністи зрозуміли, що б'ються не просто за краще поводження із собою, а й за повну свободу від британського панування. Це було чітко сформульовано в Декларації Незалежності, яку підписали керівники колоній. Вперше в офіційному документі колонії іменувалися Сполученими Штатами Америки.

Сьогодні більшість американців називають День Незалежності просто за його датою - Четверте липня (Fourth of July). В даний час національне свято Четвертого липня традиційно відзначається феєрверками, пікніками та іншими заходами на відкритому повітрі, а також концертами, патріотичними промовами, фестивалями та історичними реконструкціями.

До дружнього святкування зазвичай приєднуються і сусідні області Канади, а також Велика Британія, Данія, Норвегія, Швеція, Франція та інші країни світу. Сподіваюся, українці також долучаться до щирих вітань, адже Сполучені Штати Америки та американці завжди були справжніми друзями України!

[adSlot9]

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

ЯК ПОДІЛИЛАСЯ РУСЬ ПІСЛЯ "БАТИЄВОГО ПОГРОМУ"
Жодний відлам українства не спромігся звільнитися від татаро-монгольського ярма власними силами, з утворенням власної династії та держави. Цей факт, незалежно від його причин, означав довготривале зникнення Русі та русичів з політичної карти світу.
Читати більше
Нищівно час диктував: Анна Франк
Анна Франк — одна з найвідоміших жертв Голокосту, яка померла у віці 15 років у концтаборі Берґен-Бельзен. Але вона, як і хотіла, залишила по собі згадку — щоденник, перекладений на 50 мов. До вашого прочитання доля юної дівчинки, яка була змушена швидко подорослішати.
Читати більше
Яскраві цитати Нельсона Мандели
18 липня мало би виповнитися 100 років першому темношкірому президенту Південно-Африканської Республіки, Нобелівському лауреату, одному з найвідоміших активістів у боротьбі за права людини у часи апартеїду - Нельсону Манделі.
Читати більше