День соборності україни

День Соборності України — це свято, яке відзначають щороку, починаючи з дня підписання в 1919 році Акту Злуки Української Народної Республіки (УНР) й Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР). Офіційним державним святом День соборності України став у 1999 році після підписання Леонідом Кучмою відповідного наказу.

Об'єднанню УНР і ЗУНР передувало підписання 22 січня 1918 року Четвертого універсалу Центральної Ради, за яким Українська Народна Республіка стала суверенною і незалежною державою. Західноукраїнську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918-го. 22 січня 1919 року завершився процес об'єднання України. Того дня на Софійській площі Києва відбулася урочиста церемонія з нагоди возз'єднання УНР та ЗУНР. Перед багатотисячним натовпом було проголошено постанову УНР та зачитано текст універсалу Директорії із правами і свободами об'єднаних республік. Однак ЗУНР проіснувала лише до літа 1919 року, а ще через рік із політичної карти зникла й УНР.

І хоча соборна Україна проіснувала зовсім недовго, Акт злуки УНР із ЗУНР і факт підписання документа мали велике історичне значення. Українці продемонстрували неподільність українських земель та солідарність свого народу!

https://ea.org.ua/

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com