Де виховують майбутніх президентів: стартував новий навчальний рік в Українській Академії Лідерства

14 вересня 2017
Редакція
Цьогорічне відкриття академії відбулося за участі Святослава Вакарчука, лідера гурту «Океан Ельзи», міністра культури України Євгена Нищука, Ярослави Зелінські Джонсон, президента та головного виконавчого директора Western NIS Enterprise Fund, Сьюзан Фрітц, директора регіональної місії Агентства США з міжнародного розвитку USAID та отця Андрія Зелінського, священика Української греко-католицької церкви.
 

Уже третій рік поспіль Українська Академія Лідерства виховує нову еліту країни за 10-місячною програмою, що поєднує фізичний, емоційний та інтелектуальний розвиток особистості на основі спільних цінностей. Вона наслідує успішний приклад Ізраїлю, де  вже понад 20 років виховують майбутніх лідерів. Наразі 30% політичної еліти Ізраїлю – випускники подібних академій. Ерез Ешель, засновник Академії лідерства в Ізраїлі, став стратегічним консультантом академії в Україні.
 
«Мене вразила історія Ереза Ешеля, яку я вперше почув взимку 2015 року, — говорить Роман Тичківський, співзасновник і керівник Української Академії Лідерства. — Після вбивства прем’єра Іцхака Рабіна у 1995-му перед Ізраїлем постала непроста задача: зробити так, щоб молодь не їхала з країни, де постійно йде війна, де дуже складні умови життя, а зростала у патріотичному дусі, з вірою в країну та любов’ю до неї. Щоб вирішити цю задачу, група людей на чолі з Ешелем створила першу Академію лідерства. Сьогодні у цієї академії 60 осередків. Фактично її випускники обіймають найвищі посади — від топ-менеджерів найбільших компаній до державних діячів. Кілька місяців я переконував Ешеля у необхідності подібних академій в Україні. Врешті-решт він погодився, фонд Western NIS Enterprise Fund підтримав цю ідею організаційно та фінансово. І ми, група прогресивних українських лідерів, які повірили в академію, разом почали шукати перших студентів. Зараз закінчився третій набір. Уявіть, що через 10 років ми матимемо тисячі молодих людей, об’єднаних ідеєю лідерства, творення української держави. Я вірю, що серед них — і майбутній президент України».
 
«Відповідальність за свою країну ― це виклик молодому поколінню. Якщо хочете бути справжніми лідерами, відповідальність є вашою найпершою чеснотою. Сказати «я можу», «я вмію» ― це нічого. А зробити перший крок і рухатися до мети ― ось що важливо. Я знаю, що тут вас навчать, як найкраще і найефективніше це зробити. Не бійтеся мріяти і йти до своєї мрії. Будьте впевнені в своїх силах ― і вперед!» ― виголосив у своїй промові перед студентами Святослав Вакарчук, лідер гурту «Океан Ельзи», член Наглядової ради Української Академії Лідерства.
 
Відбір студентів академії проходить у 3 етапи. Спочатку майбутні лідери заповнюють онлайн-анкети, де вказують мотивацію, досвід та своє бачення України у 2030 році. Під час регіонального відбору за кандидатами спостерігають у дії. Останній, національний, етап — це 2 дні випробувань у Карпатах та співбесіди з командою академії.
 

«Рада директорів нашого фонду, котра вже більше 20 років інвестує в Україну та розуміє вплив освіти на компанії нашого портфоліо, щиро підтримала ініціативу створення Української Академії Лідерства, — зазначає Ярослава Зелінські Джонсон, президент та головний виконавчий директор Western NIS Enterprise Fund. — Адже ми переконані, що трансформаційних змін в Україні можна досягти, лише забезпечивши нове покоління відповідальних громадян належною освітою. Ми впевнені, що студенти академії стануть гордими громадянами України — лідерами нашого суспільства, котрі будуть взірцем для інших і допоможуть визначити майбутнє України в найближчі роки».
 
За рік навчання, окрім щоденних занять та зустрічей з лідерами країни, всі студенти двічі їдуть в освітні експедиції за кордон: на початку року — в Ізраїль, де знайомляться з історією його державотворення, а в кінці — як молоді амбасадори України здійснюють лідерську місію і культурну дипломатію в кількох країнах Європейського Союзу. Крім цього, протягом року студенти досліджують різні регіони України та їхні потреби, реалізують волонтерські проекти та разом підкорюють карпатські вершини.

 
Вже під час навчання в академії студенти запускають власні соціальні та культурні проекти. «Ми з друзями ініціювали проект «Вільнотека» у Миколаєві і створили QR-бібліотеки в усіх трамваях і тролейбусах міста. Треба тільки мати смартфон, сканувати код — і можна читати будь-яку книгу, — розповідає 18-річний Станіслав Кінащук, випускник минулорічної академії, нині студент Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича. — Я також планую долучитися до політики, спочатку хоча б на міському рівні, але насамперед маю отримати освіту». 20-річна студентка Львівської академії мистецтв Христя Заяць, випускниця першого набору академії, наразі запускає екопроект, мета якого мінімізувати відходи та кількість сміття у навчальних закладах. Також випускники академії вступають у престижні зарубіжні виші, щоб потім повернутися і розвивати Україну в новій перспективі: Олесь Добрянський став студентом Єльського університету, одного з найстаріших американських університетів, а Іванка Гребеняк зараз навчається у Лондонському університеті мистецтв.
 
Наразі Українська Академія Лідерства — це 5 осередків у Києві, Львові, Миколаєві, Полтаві та Харкові. Але вже у наступні 10 років команда Western NIS Enterprise Fund планує відкрити філії в усіх обласних центрах країни.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Коти, яких спіймали на гарячому (фото)
Цікавість котів безмежна. Їм завжди цікаво, що ви робите, куди пішли, що принесли і, звичайно, що їсте. Навіть якщо ви будете їсти огірок, кішка буде сидіти поруч і всім сумним виглядом показувати, що совісті у вас немає, якщо не ділитеся... Тому-у-у... всім котиків:)
Читати більше
Як з'явився восьмигодинний сон, якщо наші предки спали двічі за ніч?
У 18 столітті люди спали двічі за ніч, вставали на кілька годин серед ночі, а потім йшли назад до ліжка, вже до світанку. Що з того часу змінилося та чому люди сплять 8 годин — досліджуємо далі.
Читати більше