ЛікНеп 101. Святий пожежний

17 січня 2015
Володимир
В Європі та Америці в ролі покровителя пожежників шанується святий Флоріан. Багато вогнеборців носять медальйони, де на хресті спеціальної форми (хрест святого Флоріана) зображений святий в одязі римського солдата. Крім того, хрест святого Флоріана є основою для переважної кількості пожежної символіки в США. Ким же була ця людина і чому вважається покровителем пожежників?
 
Точна дата і місце народження Флоріана невідомі. За одними даними, він народився близько 250 року в місті Аеліум Цетіум, в Австрії. Флоріан вступив на військову службу, де досяг успіху, отримавши чин командувача римською армією в провінції Норік. У ті часи Рим часто страждав від руйнівних пожеж. Для захисту від них часто створювалися пожежні бригади з рабів, однак користі від них було небагато. Раби не хотіли ризикувати своїм життям, захищаючи життя і власність своїх панів. Флоріанові було доручено створити і натренувати елітну групу солдат, в чиї обов'язки входила би боротьба з вогнем. Оскільки легіонери служили Риму в обмін на утримання і римське громадянство, вони більш відповідально підходили до своїх обов'язків. Перші професійні пожежні підрозділи, створені Флоріаном, досить успішно охороняли Рим від вогненної напасті. Крім міст, пожежники також служили і у військових таборах, а також в походах, запобігаючи знищенню військового майна від вогню.
 
Пожежні користувалися загальною повагою. Їх уніформа не відрізнялася від форми легіонерів, за винятком туніки, яка була зеленого кольору. Найчастіше святий Флоріан зображується саме в такій уніформі.
 
Флоріан був таємним християнином. Під час гонінь за часів імператора Діоклетіана, він, дізнавшись про розпорядження стратити кілька десятків християн в Лорхен, приїхав туди з наміром їх врятувати. Був заарештований за розпорядженням намісника Аквиліна, позбавлений всіх звань і нагород та засуджений до смерті. Страта відбулася 4 (17) травня 304 року. За попереднім планом, Флоріан повинен був померти на вогнищі. Святий просив солдат спорудити вогнище вище, щоб його душа разом з димом відправилася прямо на небо. Кати були збентежені таким проханням від засудженого і змінили спосіб страти. Спочатку Флоріанові гаками вирвали лопатки, потім на шию йому одягли жорно і скинули в річку Енс.
 
Святий Переказ говорить, що солдат, який зіштовхнув Флоріана в річку, відразу осліп. На річці піднялася велика хвиля і винесла тіло мученика на берег, де над ним розпростер крила орел, охороняючи від осквернення. Вночі святий Флоріан явився у сні благочестивої жінки, попросивши захоронити його тіло. Під час перевезення тіла, бики, запряжені у віз, зупинилися, знемагаючи від спраги. В цей момент із землі забило джерело, і, напившись, бики змогли продовжити шлях. Це джерело існує й сьогодні, і носить ім'я шанованого святого.
 
День святого Флоріана святкується 4 травня за католицьким і 17 травня – за правлославним календарем. 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Svitlana Ivanyshyn-Ugryna Svitlana Ivanyshyn-Ugryna 19 січня 2015
Цікава стаття. Дякую!
Що можна дізнатися про себе на основі власних сексуальних фантазій
Наші сексуальні фантазії відображають, принаймні частково, особистісні риси та особливості. Доктор філософії Джастін ЛейМіллер, вивчаючи сексуальні фантазії понад 4000 американців для своєї книги, виявив, основні п'ять факторів особистості. А саме...
Читати більше
УКРАЇНСЬКІ РОБІН ГУДИ
В історії України відомо чимало славетних імен народних месників та благородних розбійників, які намагались відновити соціальну справедливість, грабуючи багатих та роздаючи награбоване бідним. То чиї це імена та що відомо про цих персон?
Читати більше