Цікаво знати скільки часу висихає картина?

24 липня 2017
Olga Melyn
Одразу виникає запитання, а для чого ця інформація?

Все для того, щоби при купівлі полотна знати, що воно не змінить свого кольорового тону - не втратить яскравості та насиченості протягом найближчого часу і буде приносити лише приємності.

Від чого залежить час просихання картини до покриття фінішним лаком?
 
  • Від техніки виконання: класична манера вимагає тонкої і майже гладенької прописки, а отже і тонкого шару фарби, що прискорює час просихання; "a la prima" або абстрактний живопис – любить товстий шар фарби, який сохне досить таки довго.
     
  • Використання чи не використання олії для розрідження фарби – якщо митець використовує в роботі олію, то це знижує швидкість просихання на відміну від використання розчинника, який через свої хімічні властивості швидко вивітрюється, а отже й висихає швидко.
 

 
  • Використання чи не використання певних кольорів у картині: кольори марсу висихають дуже швидко, тоді як охристі у порівнянні з першими - повільніше. Так само, титанові білила висихають швидше, ніж цинкові.
     
Тож, знаючи дату завершення картини та володіючи інформацією про техніку виконання, можна приблизно взнати коли вона висохне: класична техніка просить термін для просихання - від 2 до 3 місяців, "a la prima" або абстрактний живопис – 3-6 місяців.

Час висихання фінішного лаку від 1 дня до 1 місяця і, знову ж, все залежить від обраного матеріалу та шару нанесення.

Ось і все.

Приємно провести час в компанії живопису! 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Неймовірна промо-акція на навушники від преміального бренду Bang&Olufsen!
Bang&Olufsen — це не просто навушники преміум-якості. Це максимальний комфорт, це повна свобода, це глибокий звук… А ще це справжній витвір скандинавського мистецтва дизайну, з його особливою вишуканістю і неповторністю.
Читати більше