Цікаво знати скільки часу висихає картина?

24 липня 2017
Olga Melyn
Одразу виникає запитання, а для чого ця інформація?

Все для того, щоби при купівлі полотна знати, що воно не змінить свого кольорового тону - не втратить яскравості та насиченості протягом найближчого часу і буде приносити лише приємності.

Від чого залежить час просихання картини до покриття фінішним лаком?
 
  • Від техніки виконання: класична манера вимагає тонкої і майже гладенької прописки, а отже і тонкого шару фарби, що прискорює час просихання; "a la prima" або абстрактний живопис – любить товстий шар фарби, який сохне досить таки довго.
     
  • Використання чи не використання олії для розрідження фарби – якщо митець використовує в роботі олію, то це знижує швидкість просихання на відміну від використання розчинника, який через свої хімічні властивості швидко вивітрюється, а отже й висихає швидко.
 

 
  • Використання чи не використання певних кольорів у картині: кольори марсу висихають дуже швидко, тоді як охристі у порівнянні з першими - повільніше. Так само, титанові білила висихають швидше, ніж цинкові.
     
Тож, знаючи дату завершення картини та володіючи інформацією про техніку виконання, можна приблизно взнати коли вона висохне: класична техніка просить термін для просихання - від 2 до 3 місяців, "a la prima" або абстрактний живопис – 3-6 місяців.

Час висихання фінішного лаку від 1 дня до 1 місяця і, знову ж, все залежить від обраного матеріалу та шару нанесення.

Ось і все.

Приємно провести час в компанії живопису! 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

7 елементарних кроків до екологічного життя
Сьогодні українські сміттєзвалища вже переповнені, культура переробки сміття ще тільки на початковому етапі формування, а виробники й надалі пакують свої товари в пластик та упаковку, яку, навіть при бажанні, неможливо переробити.
Читати більше
Яка користь від вітамінів під час вагітності
Щоб забезпечити необхідний запас енергії і здоров'я для матусі, а також закласти здорову основу організму дитини, необхідно в достатній кількості отримувати вітаміни і мінерали. Чому, — розповідаємо далі.
Читати більше
Аграрії знищили курган з комплексу прадавньої обсерваторії "Безводівка"
Так господарюють аграрії в Ічнянському районі Чернігівської області: розорюють пам'ятки археології в гонитві за додатковою соткою під кукурудзу чи соняшник. Людям час схаменутися!
Читати більше