Читати більше
Цікаві факти про неземний острів Балі
Невеликий острів Балі, що входить до складу Індонезії, добре відомий у всьому світі як першокласний курорт. Щороку його відвідують мільйони туристів і прагнуть в майбутньому обов'язково сюди повернутися за позитивними емоціями. Острів вражає своєю неймовірною природою, красивими пляжами і численними розвагами, розповідає сайт "Тут цікаво".
Що ж цікавого криється на цьому острові?
- Слово «Балі» в перекладі із санскриту означає «герой».
- Місцевою мовою острів називають «Пулау Кахьянган», що перекладається як "Острів богів".
- Довжина острова — 150 км. Ширина — 80 км.
- Чисельність населення острова Балі становить — 3,8 млн осіб.
- Працювати на острові ніколи, оскільки щорічно тут налічується 230 вихідних днів.
- Всупереч поширеній серед наших туристів вимові, наголос у слові «Балі» ставиться на перший склад, а не на останній.
- Понад 80% балійців сповідують власну релігію, засновану на індуїзмі, незважаючи на те, що Індонезія, якій належить острів, — мусульманська держава.
- Навіть у сезон дощів затяжних злив тут немає. Дощі зазвичай короткі і йдуть майже завжди тільки вночі.
- Громадський транспорт на острові розвинений вкрай погано. Найкращий спосіб пересування для туриста, який не хоче переплачувати за таксі, — узяти в оренду мотобайк. Якщо, звичайно, він вміє його водити і не боїться хаотичного місцевого руху на дорогах.
- На острові безліч вулканів. Зі зрозумілих причин у перспективі це досить небезпечно.
- Кожен балієць одночасно існує в двох світах. Sekala — це зриме оточення навколо людини. Незримий світ Niskala можна відчути тільки під час здійснення національних обрядів, що мають багатовікову історію.
- Законами Балі допускається багатожонство, при цьому максимальна кількість дружин обмежена чотирма. Цікаво, що повторно одружитися чоловік може тільки після отримання письмового дозволу від першої дружини.
- Одна з місцевих традицій передбачає підпилювання зубів. Роблять його молодим людям, які досягли 16—18 років. Вважається, що подібна процедура дозволяє втихомирити в людині шість основних духовних гріхів (хіть, жадібність тощо).
- На Балі функціонує відразу три календарі. Перший прийнятий у всьому світі і використовується у повсякденному житті. Другий має назву Павукон і є календарем явансько-балійських народів. Третій називається Сака і є загальним для всіх індуїстів. Якщо виходити з літочислення календаря Сака, то сьогодні острів Балі живе в 1936-му році.
- Цікаво, що при розлученні діти залишаються з батьком, а жінка забирає з собою тільки речі, які в неї були до заміжжя.
- Для будь-якого балійця права рука священна. Тільки нею можна передавати одне одному будь-які речі.
- Вулкан Агунг — найвища точка Балі (3142 м). Біля підніжжя розташований Pura Besakikh, найбільш шанований серед місцевих жителів храм.
- Рис — найпоширеніший продукт на острові. Жителі вважають його їжею богів, тому зустріти страви з нього можна на будь-якій урочистості.
- У місцевого населення дуже популярні півнячі бої. За бійцівськими птахами піклуються як за власними дітьми.
- Шамани у місцевого населення користуються більшим авторитетом, ніж лікарі. Саме тому тут мало аптек і лікарень — через відсутність клієнтів.
- У будинках на Балі не буває шпалер. Стіни просто фарбують, причому навіть без штукатурки. А ще вікна дуже маленькі і розташовані найчастіше під самою стелею.
- Столові прилади тут теж не в пошані — балійці зазвичай їдять руками.
- Релігійна церемонія в рідному селі на Балі є вагомим приводом, щоб не вийти на роботу.
- Підвищувати голос на Балі категорично не прийнято. Хто кричить, той апріорі не має рації.
- У традиційних балійських селах досі діє заборона на пошук чоловіка або дружини з іншого села. Можна тільки зі свого.
- Тут в ходу кастова система, як в Індії, правда, не така жорстка.
- Жодне важливе подія на Балі не відбувається без супутніх їй ритуалів. Їх тут більше, ніж в будь-якій іншій країні світу.
- Біблія вперше була переведена на балійську мову в 1990 році.
- На Балі практично відсутні будівлі, вищі чотирьох поверхів. Законом заборонено зводити будинки що перевищують середню висоту пальми (14 м). Так балійці віддають шану природі.
- Померлих тут кремують, а не ховають, як у більшості інших країн.
- Ще на початку XX століття жінки на Балі ходили топлес, але з приходом європейців це стало вважатися непристойним.
- Чоловіки стали «робочою силою» тут лише кілька десятків років тому. До цього всі основні роботи, включаючи важкі, на Балі проводилися жінками. Та й зараз помітно, що працюють в основному жінки, тоді як чоловіки сидять перед телевізором або розслабляються в тіні пальми.
- Білий, чорний, червоний і жовтий кольори на Балі вважаються священними.
- Ім'я балійця безпосередньо говорить про його приналежність до тієї або іншої касти. У шудр, трудової касти, яка становить близько 80% населення Балі, немає відмінностей між жіночими або чоловічими іменами.
Зображення - pinterest.com.
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше