Чим важливий вітамін D

3 жовтня 2022
Редакція

Досить часто ми відчуваємо втому та нездужання, особливо у перехідні пори року: навесні або восени. Чому так відбувається? Причиною може бути те, що в організм поступає недостатня кількість органічних речовин або вітамінів.

Вітамінами називають органічні речовини, які ми отримуємо із зовнішніх джерел або із внутрішніх, вони формуються у нашому організмі самостійно.

Одним з найважливіших, про який піде мова, є вітамін Д, або його ще називають кальциферолом, а також сонячним вітаміном. Це жиророзчинний попередник стероїдного гормону, який в основному утворюється в шкірі під впливом ультрафіолетових променів. https://vitaworld.com.ua/vitaminy/vitamin-d.

Функція для нашого здоров’я

Елемент відповідає за цілий ряд ефектів у нашому організмі.

Перша і головна його дія це всмоктування і посилення абсорбування кальцію у кішкивнику, тобто він переводить мінерал, який ми засвоюємо разом з їжею, у кров’яне русло, а в подальшому використовуємо його для побудови кісток, так званого процесу мінералізації. У першу чергу це важливо для діток - обумовлює попередження такого захворювання як рахіт. Потрібно відмітити, що такі стани бувають також у дорослих і мають іншу назву -остеомаляція, що є досить серйозним та важким захворюванням.

Вітаміну Д притаманні й багато інших функцій, так звані, позакісткові:

 • Фігурує у продукуванні інсуліну та гормонів щитовидної залози.
 • Дуже важливий у розвитку нервової системи, м’язів та головного мозку.
 • Підтримує імунітет і захищає від бактерій, вірусів та інфекцій.
 • Зменшує ризик автоімунних захворювань та хронічних запалень у декілька разів.

Чому варто приймати цей вітамін у вигляді біодобавок

Споживання цього важливого стероїдного гормону позитивно пливає на організм:

 • Робить м’язи більш працездатними, а кістки та зуби міцнішими.
 • Імунітет стійкішим до вірусних і респіраторних хвороб.
 • Це профілактика онкологічних проблем.
 • Нормалізація діяльності серцево-судинної діяльності, артеріального тиску і роботи серця.
 • Профілактика таких захворювань як розсіяний склероз, цукровий діабет, туберкульоз.

Також необхідно включити БАД у свій раціон при дефіциті. Є декілька факторів ризику недостатності вітаміну Д, на які необхідно звернути увагу:

 • Вегетаріанство – люди, які не вживають м’ясо та молочні вироби.
 • Ожиріння – навіть при достатньому потраплянні в організм, він депонується у жирових тканинах.
 • Хвороби кишківника – при деяких розладах може бути недостатнє засвоювання у тонкому кишківнику.
 • Вживання лікарських засобів, таких як кортикостероїди або антиретровірусна терапія.
 • Хвороби печінки.
 • Хронічна ниркова недостатність.
 • Інфекції.

Перед початком прийому препарату бажано провести аналіз на 25 (OH)D призначений для кількісного визначення загального 25-гидроксивітамина D в сироватці крові, що використовується для оцінки кількості D в організмі. Це не просто вітамін, він прирівнюється до групи гормонів так як бере участь у продукуванні гормонів підшлункової залози, щитовидної залози і, саме головне, профілактує онкологічні та інфекційні захворювання. Нажаль, поточна статистика показує, що більше половини населення нашої країни мають дефіцит, у зв’язку з цим більшості людей рекомендовано приймати профілактичну дозу (від 1000 одиниць/на добу) особливо в осінньо-зимовий період.

Де купити вітамін D в Україні

На нашому сайті ви знайдете велику кількість різноманітних БАД холекальциферол як для дорослих так і для малюків. Форми випуску можуть бути різними: таблетки, гелеві капсули, краплі або, навіть, цукерки на будь-який смак.

Дорослим ми можемо запропонувати D3 5000IU, з малиною, Earth Sweet Chewables, Bluebonnet Nutrition - рекомендують приймати по одній у день. Для збільшення дози необхідно проконсультуватись з лікарем.

А для малечі ми можемо порекомендувати комплекс вітамінів Кальцій + Вітамін D3 для дітей, вегетаріанські смачні ведмедики, Calcium + D3, Hero Nutritional Products – ці желейні цукерки у вигляді ведмедиків виготовлені на основі фруктового пектину, мають чудовий смак ананасу, апельсину та полуниці. Вони точно сподобаються діткам та покращать їх кістки та зуби.

Vitaworld – інтернет-магазин для здоров’я усієї вашої сім’ї!

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com