Чиказьке Віче 26 січня 2014 року - на підтримку українських Майданів

29 січня 2014
Galyna Ugryna

Набатовим резонансом відгукнулися українці Чикаґо на події головного Майдану в Україні та протистояння влади й народу по всьому краю.

На 10 годину ранку, 26 січня 2014 року,  представники УГО “Помаранчева Хвиля”, американського осередку ВО “Свобода”, “Жінки Бізнесу”, вільні громадяни України пікетували будинок Барака Обами у Чикаґо з метою пошуку підтримки американського Президента, поширення інформації про революційний Майдан у Києві та майже половині українських обласних центрів. Доброзичлива (коли  не порушуються закони!) чиказька поліція, охорона обамівського будинку дивилися і співчували людям, які й на відстані боронять принципи демократії, захищають родини від насилля злочинної влади. Гасла, писані англійською мовою, звичайно донесуться за адресою, отже, справа була не марною.

О 12 годині тієї ж неділі, 26 січня, УККА зібрало багатолюдне  Віче біля Культурного Осередку у Чикаґо. Після Літургії душа кожного мирянина, розчулена  Словом Божим та налита біллю за рідний край, доля якого вирішується просто ЗАРАЗ, потребувала дії! Державний український прапор , бандерівський червоно-чорний, гасла в українській та англійській мові, роздруковані і збільшені фотографії зі страшними ранами побитих і загиблих нинішніх героїв Майдану та - до впізнання і пам’яти - диявольських посланців - беркутівців виразно виднілися у білому дневі, закарбовувалися в очах і серці кожного!

Молитвою відкрив мітинг отець - архимандрит Іван Кротець. Надія Ільків, член управи, запросила голову УККА (відділ Іллінойс) Олеся Стрільчука до слова. Він коротко оголосив мету зібрання, розповівши про останні гарячі новини з України. На превелике щастя, серед українських, була присутня відеокамера з NBS News, тому можна  сподіватися на більший резонанс, на відміну від тих разів, коли, після велелюдних зібрань на “Майдан” біля українського Консульства у Чикаґо, проходу по центральних вулицях давнтавн до WGN (радіо), ніхто з американських журналістів не зреагував, а без засобів масової інформації сьогодні не можна говорити про новини, їхнє розповсюдження і вплив.

Та що можна закидати американцям, коли працівники нашого Консульства не тільки не вийшли до людей, а й не потрафили забрати своє авто з-перед будинку, щоби дати можливість мітингу відбутися у цивілізований спосіб. 

Пан Стрільчук представив гостей, Бориса Потапенка, від державницьких організацій Канади та Америки і Олега Медуницю, депутата Верховної Ради України, члена партії “Батьківщина”. Пан Потапенко скористався присутністю американської камери і виступив в англійській мові. Він запально виголосив про своє ставлення до злочинів влади в Україні. Пана Медуницю пам’ятаємо  як доповідача на засіданні, що був побитий регіоналами у стінах Ради, де творять та не дотримуються законів. Він повідомив, зокрема, радісну звістку про те, що у його рідних Сумах протестувальники зайняли ОДА!  Того дня одна за одною обласні державні адміністрації (читай - аполоґети Януковича!) поступалися під натиском народу. Змістовний виступ Юліана Куляса, голови фундації “Спадщина”, закликав до пильності й непоступливості у лицемірній політиці агонізуючої влади.

Брати Глебіви, Михайло і Андрій, їздили на Майдан за власний кошт, стояли там і мерзли за нас з вами, чикаґівці! Дотепер ми знали їх активними членами танцювального ансамблю “Громовиця”. Віднині ці юнаки - реальні учасники української історії. Вони розповіли, як заявили про себе у Києві, як танцювали разом з усіма коломийку, як надихнулися українською звитягою. Батькові - честь і хвала за таких синів!

Отець Микола Бурядник з храму св. Йосифа Обручника теж побував на київському Майдані з колегою отцем Ярославом Мендюком. Їм є що сказати, бо самі стали прикладом мужності й честі. У своєму виступі о.Микола, будучи добрим психологом і вмілим оратором, відчуваючи драматизм ситуації, розслабив нас,  пожартувавши, що й зараз би поїхав до Києва, та мама не пускають!

Учасник Майдану, член УГО “Помаранчева Хвиля”, батько чотирьох діток, активний громадський діяч Ігор Худик запалив присутніх закликами до реальних дій во ім’я Майдану, конкретизуючи їх.

Пані Ореста Михашула теж винайшла чисто жіночий спосіб пояснення картини української революції через соцмережі, де “промиті мізки” “однокласників” не сприймають наше прагнення   захистити власні здобутки.

Аргументованим, насиченим картинами реальних важелів тиску на владу через українські компанії, які відмивають мільярдні кошти за кордоном, став виступ відомої у Чикаґо журналістки Світлани Іванишин -Угриної. Адже через розкриття економічних махінацій можна показати світові істинне, жадібно звіряче обличчя українських можновладців. 

Брати Степан і Ярослав Ворожбити заспівали повстанську колядку на дистанційну поміч сучасним борцям за Україну. Слово молитви виповів отець Богдан Налисник з Катедри св. Миколая. Як і завжди констуктивним був отець Мирон Панчук,  який запропонував громаді ставити фотопортрети загиблих на барикадах Майдану на паркані біля Консульства.  Нехай перехожі ставлять свічки і квіти в їхню пам’ять...

Більше фотографій тут.
 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Краса чи практичність: на що звертати увагу при виборі столового посуду?
За обіднім столом збирається вся родина — це місце, де ми ділимося своєю радістю, розповідаємо історії та смакуємо домашню їжу. І саме тут дрібниці набувають особливого значення.
Читати більше