Чи важлива історична пам’ять?

17 листопада 2017
Ганна Черкаська
17 листопада 1939 — тисячі студентів міста Праги та їхніх викладачів вийшли на вулиці міста, протестуючи проти гітлерівської окупації, але були арештовані й розстріляні або відправлені в концтабори. На пам'ять про цю подію Україна, згідно з Указом Президента (№ 659/99, від 16 червня1999), разом зі світовою спільнотою відзначає День студента.

17 листопада 1946 — у Празі на всесвітньому конгресі студентів на згадку про чеських студентів-патріотів, розстріляних німцями 17.11. 1939 року, було встановлено День студента.

17 листопада 1989 — Поліція розігнала студентську демонстрацію в Празі, приурочену до 50-річчя протестів проти гітлерівської окупації 1939 р. З цього фактично почалася "оксамитова революція", що повалила комуністичну владу в Чехословаччині.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як мінімийка і відпарювач зроблять плитку ідеально чистою
У боротьбі з побутовим забрудненням, особливо коли справа доходить до плитки на подвір'ї, у ванній кімнаті та на кухні, сучасні технології пропонують рішення, які не тільки ефективні, але й легкі у використанні.
Читати більше