Читати більше
Чи можна займатися спортом під час місячних і як це впливає на організм
Ще декілька десятків років тому вважалося, що менструація — це не привід уникати фізичних навантажень. Останнім часом ставлення до особливостей жіночого організму змінилося на більш помірковане. Водночас оновились рекомендації щодо занять спортом під час місячних. Сьогодні ми розповімо про них.
Плюси та мінуси тренувань під час менструації
Багато жінок, у житті яких спорт наявний на постійній основі, відзначають легкість протікання місячних, скорочення тривалості інтенсивних виділень, відсутність болю в животі та грудях, покращення настрою. Помірні фізичні навантаження активізують кровообіг та метаболізм, стабілізують гормональний фон.
З іншого боку, є в такого способу життя і певні мінуси. Перший з них — побутово-естетичний. Активні рухи й можливе посилення кровотечі під час тренінгу нерідко призводять до протікання виділень на одяг. Цей процес супроводжується ще й специфічним запахом.
Проблема вирішується просто: достатньо підібрати відповідний захист. Це можуть бути прокладки Олвейс Ультра, Котекс Актив або інші. Головні вимоги — висока здатність до поглинання рідини за невеликої товщини, анатомічна форма, збільшена довжина і широкі крильця. Також можна користуватись гігієнічним тампоном і прокладкою одночасно. Такий тандем надійно захистить вас від протікання.
Інтенсивні тренування можуть негативно вплинути на перебіг менструації та стан здоров’я, а саме:
- посилити біль та кровотечу;
- збільшити набряки;
- спровокувати опущення матки, аденоміоз або ендометріоз.
Щоб цьому запобігти, не обов’язково припиняти заняття. Достатньо знати, яким спортом і як займатись під час місячних.
Рекомендації та заборони
Перш за все необхідно зменшити інтенсивність навантажень приблизно на 30%. У дні, коли виділення найбільш рясні, краще не тренуватися взагалі. Також варто відпочити, якщо ви відчуваєте слабкість, нудоту, сильні болі в животі, грудях, попереку.
За нормального самопочуття спорт піде лише на користь, якщо це:
- помірковане кардіо, наприклад на біговій доріжці, велосипеді, степері;
- йога — за винятком антигравітаційних асан;
- танці, стретчінг, пілатес, аеробіка.
Силовий тренінг дозволений, але без потужних обтяжень. А всі вправи, в яких задіяні м’язи живота, дихальні практики бодіфлекс, оксисайз та інші подібні, каланетика, єдиноборства, стрибки, швидкий біг — не кращий вибір для цього періоду.
На окреме згадування заслуговує плавання в басейні. Якщо правилами закладу це не заборонено, відвідувати його під час менструації можна — в ті дні, коли виділення помірні. Але обов’язково при цьому користуватися тампоном з високим ступенем поглинання (4–5 крапель) або менструальною чашею.
Надана нами інформація є актуальною для здорових жінок. Якщо ж ви маєте певні гінекологічні проблеми, перед відвідуванням спортзалу чи вибором домашнього тренування варто проконсультуватися з лікарем.
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше