Чи є прізвище в англійської королеви?

Насправді прізвище у королівської сім'ї все-таки є, хоча воно використовується вкрай рідко або й зовсім не використовується. Британські монархи не користуються своїм прізвищем в основному тому, що воно їм просто не потрібне. Вони настільки знамениті, що їх прекрасно впізнають без зайвих формальностей.

Тому аж до 1917 року члени королівської сім'ї обходилися без єдиного прізвища, користуючись лише своїми особистими іменами та ім'ям династій, до яких вони належали, поки король Георг V (1865-1936) не вирішив внести в цю традицію деякі зміни.

Річ у тім, що Георг належав до роду Саксен-Кобург-Гота. В цьому прізвищі були німецькі корені, що в розпал Першої світової війни викликало неприємні асоціації. Тому король вирішив змінити непопулярне ім'я своєї династії на щось більш прийнятне і зупинив свій вибір на прізвищі Віндзор - за назвою одного з замків, яким володіла королівська сім'я. Але Георг V не просто змінив ім'я династії, він також зробив прізвище Віндзор офіційним для всієї британської королівської сім'ї.

У 1947 році тоді ще принцеса Єлизавета (онука Георга V та дочка Георга VI) вийшла заміж за Філіпа Маунтбеттена, грецького і датського принца, який служив на британському військово-морському флоті. Таким чином, нинішнє прізвище королівської сім'ї - Маунтбеттен-Віндзор, але й її членам сім'ї використовувати зовсім не обов'язково.

А от чого справді немає у британської королеви, так це паспорта. Виявляється, цього документа у правлячого монарха просто не може бути, тому що неможливо видати паспорт самому собі, адже у Великій Британії він випускається від імені Її Величності. Проте це не заважає їй безперешкодно пересуватися всім світом, бо для перетину кордону королеві достатньо пред'явити будь-яку купюру, на якій видрукуваний її портрет.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Сергій Бут 7 липня 2017
Цікава інформація... Ознайомився з задоволенням.. пан Володимир, як завжди, на рівні - на високому інформаційному рівні..
Виявляється, бути монархом дуже зручно! Паспорт можна загубити, бо він усього один, а от мільярди купюр зі своїм портретом - вже не загубиш... Врешті-решт, якщо при собі немає жодної, то її можна позичити у будь-якого перехожого.
КУПАЛЬСЬКЕ СВЯТО: витоки, звичаї, сценарій заходу. Особливість цьогорічного свята
Цією розповіддю прагну сприяти розкриттю української суті народного купальського обряду, показати красу і неповторність найпоетичнішого свята природи, а організаторам купальських дійств – подарувати сценарій ориґінального заходу.
Читати більше