Чотири вроди

13 вересня 2016
Olena Kolyada

З 15-го по 18-те версеня у Львові відбудеться одна з найважливіших книжкових подій року — Форум Видавців. Серед чисельних літературних новинок легко розгубитися, однак є чотири книжки, які просто неможливо оминути увагою.
 

Пливи, рибо, пливи

Дитяче видавництво "Чорні вівці" презентує арт-бук – "Пливи, рибо, пливи" Сергія Жадана. Ілюстрації до книжки створила художниця й письменниця Христина Лукащук.


Це спроба подивитися на однойменну поезію Сергія Жадана за допомогою візій і графічних образів, що створили єдиний арт-об’єкт, гармонійний світ під обкладинкою.
 


"Завжди цікаво співпрацювати з художниками, коли книга перестає бути просто певною кількістю й комбінацією літер, набуваючи натомість цілком іншого вигляду та звучання", — зізнається Сергій Жадан.
 


У свою чергу, головна редакторка арт-видавництва Христя Венгринюк зауважує, що "нова книга створена відчути ще більший кайф від поезії Сергія Жадана, ще більше зануритися в його тексти, наче у воду. Арт-бук розрахований на всіх: як на дітей, так і дорослих. Дітям буде цікаво розглядати, вивчати, дофантазовувати зображення, а дорослі знайдуть ще одну рецепцію на текст Сергія Жадана "Пливи, рибо, пливи".
 

Франко від А до Я

"Франко від А до Я" – абетка-енциклопедія про Івана Франка від ВСЛ. Ми звикли називати Франка українським Каменярем, Вічним революціонером, енциклопедистом та генієм через неймовірну жагу до знань і працелюбство. Але чи знаємо ми насправді, яким він був: що любив, які мав хобі й куди подорожував?
 


Це арт-бук, книжка для дітей і дорослих, завдяки якій знайомство з Франком стане захопливою пригодою та естетичною насолодою. В цій книзі багато фактів, гумору, вміння дивитися на себе та інших без зайвого пафосу, а ще стільки цікавого і раніше незнаного. Візуальна складова книжки — заслуга творчої майстерні "Аґрафка" (Романа Романишин, Андрій Лесів). Текстова – Богдана та Наталії Тихолозів.
 


Ця книжка - про Франка: стильного, молодіжного, близького. Вона – чудовий приклад того, як варто знайомити класиків і читачів, щоб вони полюбили один одного.
 

Ukraine. The Best

Арт-енциклопедія "Ukraine. The Best. Культурний простір від А до Я" розповідає про яскравих представників української культури: музикантів, художників, фотографів, акторів, режисерів, письменників.

Авторами проекту стали Юрій Комельков та Андрій Голубев. Художнє оформлення належить Марiї Леоненко та Яні Ревiній-Старик. Над створенням матеріалів для енциклопедії працювали журналісти інтернет-платформи Cultprostir.ua та запрошені відомі оглядачі, критики, літератори.
 


Арт-енциклопедія "Ukraine. The Best" — це 600 сторінок і сотні фотографій. Це унікальний дизайн з використанням техніки 3D, в тому числі винятковий шрифт, заснований на елементах робіт українських авангардистів минулого століття – Казимира Малевича, Георгія Нарбута й інших.
 


Це 123 героя — 123 сучасника, пік творчості яких нерідко припадає на дев’яності або нульові. Тут немає зайнятих місць – більше та менше почесних, немає ієрархії. Автори розставили статті за принципом абетки – від А до Я. Це культурна мозаїка сучасної України.
 

Скриня. Речі сили

Арт-бук від ВСЛ "Скриня. Речі Сили" — це ексклюзивне подарункове видання зі спецефектами — витинання, тиснення золотом, друк на прозорій та напівпрозорій основі, ефекти об’ємності, над створенням якого працювали Ярина Винницька, Юлія Табенська та Дмитро Осипов.
 


Ця книга — спроба систематизувати те, з чого колись складався світ наших бабусь і що невблаганно зникає з нашого життя, наче міфічна Атлантида. Речі ужиткові, але настільки прекрасні, що мимоволі погоджуєшся із визначенням "неземна краса". Вони справді родом з "кращого світу" і служать нам порталами у "paradise city where the grass is green and the girls are pretty". Автори арт-буку об’їхали цілу країну у пошуках народних скарбів та уклали список українського musthave: того, що повинно бути у серці і в хаті кожного українця.
 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Жіночі джинси для будь-якого типу фігури: як обрати ідеальний крій
Для більшості жінок джинси — це базовий елемент гардероба, з яким за умови вибору правильного крою, можна створити десятки образів. Однак некоректний вибір розміру, посадки чи фасону здатний спотворити навіть ідеальну фігуру.
Читати більше