Чому так важливо вчасно сказати: прощай

30 серпня 2019
Олена Українка
Коли ви кажете «прощай», це не означає, що ви робите крок назад у своєму житті. Це означає, що ви проводите межу між тим, що робить ваше життя кращим, і, навпаки, стомлює і тягне назад.

Запам'ятайте цю істину назавжди: людина, яка одного разу зламала вас, вже ніколи не зможе вам допомогти. Нічого не виправити ... Не робіть цієї помилки. Не будуйте ілюзій, що вона зможе виправити щось — забути про те, що трапилося, або вилікувати нанесені рани.

Не тримайтеся за відносини, які приносили вам тільки страждання і сльози. Не повертайтеся назад в цю смертельну пастку тільки тому, що боїтеся самотності або не уявляєте, як жити далі без партнера. Не забувайте: якщо стосунки не складаються і ви не змогли змінити цього на самому початку, то розраховувати на те, що в майбутньому щось зміниться на краще, — нерозумно і безглуздо.

Так, це буде саме так: після розставання ваш розум буде приводити тисячі аргументів, що ви не зможете жити без колишнього партнера. І що ви, напевно, даремно розлучилися... Це дійсно боляче, і вам би хотілося бути разом, хоча одночасно розумієте, що у ваших відносин не було ніякого майбутнього.

Все, від чого ви так тікаєте, рано чи пізно повториться.

Ви вступаєте в нові відносини, нічого не змінюється. Проходить час, конфлікти і проблеми тільки збільшуються. Тут вже все разом: приниження, недовіра, ще не загоєні рани від старих образ. Все, від чого ви тікаєте, а не вирішуєте в належний спосіб, повторюється в житті знову.

Зиґмунд Фрейд писав про це ще в 1920 році в книзі «По той бік принципу задоволення». Він назвав це «фатальною приреченістю повторення».

Це означає, що люди схильні спотикатися об ті ж камені (у кожного вони, звичайно, свої). Це означає, що коли ваш «камінь» являє собою певний тип відносин, то ви незмінно будете повертатися до нього знову і знову.

Виходить так, що ваш фатум ніби має «людське ім'я». Тобто генерується певна емоційна залежність. Вас, як метелика на вогонь, тягне саме до певного типу відносин і людей. Неначе світ клином зійшовся виключно на них.

Тому ми стаємо старше, а проблеми залишаються колишніми. Дивно, чи не так? Чому ж так відбувається? Відповідь проста: якщо ви тікаєте від проблеми замість того, щоб вирішити її, то сценарій буде повторюватися незліченну кількість разів.

І це не припиниться, поки ви не задумаєтеся і не переосмислите свою реакцію на те, що відбувається, аби прийняти рішення. Кількість помилок буде рости.

Прийняти зміни й рухатися далі...

«Завжди потрібно розуміти, коли закінчився якийсь етап. Коли ж ми відмовляємося це приймати і затягуємо з прощанням, то позбавляємо себе щастя пізнання наступних сторінок свого життя, які ще належить прочитати.

Закінчити цикл, зачинити двері, дописати главу... Не важливо, як ви це назвете, головне — вчасно залишити в минулому те, що вже давно закінчилося», — Пауло Коельо.

Коли щось ламається всередині, вже ніколи не буде, як раніше

Коли вас зламали, коли просто розриває від болю і відчаю, ви продовжуєте спроби повернути щось хороше, що у вас було з партнером. Вам здається це реальним і можливим. Іронія долі полягає в тому, що невизначеність змушує вас думати, що в компанії з кимось все-таки краще йти по життю.

Очевидно, що ваша прихильність носила нездоровий і нелогічний характер, але ви нічого не можете із собою вдіяти... Але це не так! Ситуацію можна в корені переламити, якщо перебудувати сприйняття і мислення. Але над цим доведеться постійно працювати.

Насамперед ви повинні переформатувати своє ставлення до прихильності і втрати. Правильно вибудувана стратегія допоможе вам згодом розірвати це замкнене коло пошуку відносин, які ґрунтуються на залежності. Ви відразу ж відчуєте себе вільними: у своєму виборі, в уподобаннях, в любові.


Це буде непросто, адже ви роками жили в певній системі координат. Але ви повинні прийняти рішення і почати зміни. Це те, що за вас не зробить ніхто. Хоча, повторюся, це буде боляче і зажадає значних зусиль.


Коли ви кажете «прощай», це не означає, що ви робите крок назад у своєму житті. Це означає, що ви проводите межу між тим, що робить ваше життя кращим, і, навпаки, стомлює і тягне назад.

Ви починаєте піклуватися про себе і припиняєте ганятися за крихтами любові, які вам милостиво «скидали зі столу».

Коли відпустіть свій біль — виросте і самооцінка.

Коли відпустите все те, що принижувало вас і змушувало страждати, то почнеться абсолютно новий етап у вашому житті. Це допоможе знайти себе справжнього, рости і рухатися вперед.

Відпустити відносини, які давно померли, — означає здобути свободу. Це означає, що з цього моменту ви починаєте будувати нове життя. Все буде тепер зовсім по-іншому, головне — захотіти!

Здійснено переклад.

Зображення — pinterest.com.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як вибрати наматрацник: різновиди невидимого помічника
За об'ємним матрацом досить складно доглядати: чистити його й сушити в разі забруднення незручно. Наматрацник захистить виріб від пилу та бруду, завдяки чому термін його служби подовжиться.
Читати більше