Чому так складно виконати те, що обіцяєш зробити в новому році

8 грудня 2017
Андрій К.
Здається, що новий рік - це чудовий час, щоби почати щось хороше, відмовитися від шкідливих звичок і завести корисні. Але щороку повторюється одне і те ж: ми обіцяємо собі бути кращими, вчитися, розвиватися, в решті-решт, лягати спати раніше півночі, але вже наступного тижня все йде як завжди і обіцянки забуваються. Чому так відбувається і як все-таки виконувати свої новорічні обіцянки?
 
Найчастіше наші обіцянки на рік прийдешній стосуються зміни звичок. Поясню на елементарному прикладі. Щоб займатися спортом два рази в тиждень, як ви щиро обіцяєте собі, плануючи наступний рік, мало вашої теперішньої мотивації. Вам знадобиться сила, що змусить вас це робити, і це зовсім не сила волі, яка, як відомо, є кінцевим результатом, а сила звички.
 
Ну а щоб завести звичку і, тим більше, відмовитися від вже наявних шкідливих звичок, знову ж мало однієї сили волі та швидкоплинної мотивації. Потрібні певні ситуації, сприятливі фактори зовнішнього оточення і правильний внутрішній настрій.
 
Все ж, тішить те, що ви все одно можете змінитися, хоч ми і не так добре контролюємо себе, як нам здається. Щоправда, для цього потрібно трохи більше часу і зусиль з вашого боку.

Ну що, ви готові виконати все, що наобіцяли собі цього року?

Тоді ось вам шість порад, як точно виконати свої обіцянки і досягти поставлених цілей:

1. Перемагайте свої поривання

У всіх нас трапляються моменти емоційного піднесення і хвилинні слабкості, котрі важко поєднати з досягненням поставлених цілей. Якщо ви переборете ці невеликі слабкості один, два, п'ять разів, у вас з'явиться звичка, і такі моменти перестануть виникати.
 
Хороший спосіб для боротьби з такими імпульсами - якась нагорода, приємні моменти, які вас очікуватмуть під час виконання цілей і набуття нових звичок.
 
Наприклад, ви вирішили в новому році бігати щоранку, знайшли місце, де це можна робити взимку, дістали з шафи спортивний костюм і легку куртку. Загалом, підготувалися по повній.
 
І ось в призначений ранок, прокидаючись завдяки бдильнику о 6 годині і згадуючи, що треба йти на пробіжку, ви відчуваєте сильну спокусу махнути на все рукою і залишитися в теплому ліжечку. На вулиці холодно, а вдома можна ще годину поспати...
 
Якщо ви переборе цю спокусу і встанете з ліжка, швидше за все, пробіжка відбудеться, а наступного разу буде простіше. Але що зробити, щоби перебороти цю слабкість?
 
Придумайте собі щось приємне: спробуйте домовитися з друзями - так вам буде соромно не прийти, та й спілкування з ними буде приємнішим, ніж біг самотужки. Або спробуйте тікати від зомбі з мобільним додатком Zombies, RUN! - це буде цікаво, а отже, буде стимул подолати свої слабкості.

2. Набувайте необхідних навичок

Ваші цілі вимагають певних навичок? Якщо так, не можна відкладати процес їхнього набуття, адже це підштовхне вас до досягнення цілей. Наприклад, якщо ви вирішили покращити фігуру в новому році, підберіть для себе зручний фітнес-клуб і поговоріть з тренером щодо індивідуальних занять.
 
Якщо ваша мета - купити машину і почати їздити, запишіться на курси водіння. Якщо хочете зайняти керівну посаду, сходіть на курси лідерства або замовте книги на цю тему. Чим більше ви зробите для виконання мети, навіть якщо говорити лише про підготовчі заходи, тим більша ймовірність, що ви її досягнете.

3. Оточіть себе правильними людьми

Як би ми не старалися йти проти суджень і думок оточуючих, вони сильно впливають на нас, і ми мимоволі підкоряємося правилам, прийнятим у суспільстві. Тож ваше оточення має величезне значення для досягнення цілей.
 
Наприклад, якщо цього року ви вирішили жити економніше або накопичити кошти на щось важливе, не варто часто крутитися в товаристві людей, які тільки й говорять про те, який новий гаджет варто купити і в яку країну поїхати відпочивати.
 
Щоб ваше оточення допомагало вам досягати своїх цілей, а не являло собою серйозне випробування для них, ретельно вибирайте собі компанію. До речі, відмінно допомагають нові знайомства, наприклад, на різних курсах, на які ви пішли, щоби втілити свою мету в реальність. Люди там, скоріш за все, "заражені" тієї ж ідеєю, що й ви.

4. Знайдіть підтримку для своєї мотивації

Час від часу ваша мотивація буде спадати, і це цілком нормально. Щоб не відмовитися від виконання своєї мети, потрібно знайти те, що буде підтримувати вашу рішучість.
 
Відмінно підійдуть для цього тематичні спільноти та сайти, на яких ви зможете поспілкуватися з людьми, які поділяють ваші цілі, або просто почитати мотивуючу інформацію.
 
Наприклад, якщо ви хочете кинути курити, в моменти слабкості можете почитати статті про шкідливість куріння чи переглянути фільм, знятий за книгою Аллена Карра.

5. Нагорода за невеликі досягнення

Не дуже приємно думати, що людина точно так само піддається дресируванню, як, скажімо, собака, у свідомості якої виконання команди пов'язане з ласощами, які отримуєш після. Неприємно, але це так: ми так само піддаємося дресируванню, і в нашому мозку будуються зв'язки між дією і винагородою за неї.

Відмінність в тому, що ви дресируєте себе самі, формуючи корисні звички. Наприклад, за гарне тренування ви можете потішити себе нагородою у вигляді улюбленого бананового коктейлю.

Кілька днів дотримання такої послідовності, щоб мозок запам'ятав її, і вам вже набагто простіше змусити себе почати тренування.

Тож між вами і виконанням довгострокових цілей та обіцянок стоятиме довгий ланцюжок з дрібних цілей і приємних невеликих нагород за виконання.

6. Готуємо своє оточення до досягнення мети

Те, що оточує вас кожного дня - предмети, обстановка вдома і на робочому місці, інші зовнішні чинники - чимало впливає на можливість виконати свою обіцянку. Тож разом з набуттям необхідних навичок поступово змінюйте своє оточення, підлаштовуючи його під бажані цілі.

Наприклад, якщо ви обіцяли собі підтримувати хорошу фізичну форму, звільніть холодильник від шкідливої ​​калорійної їжі та організуйте місце вдома, де можна буде позайматися з гантелями або на килимку для йоги.

Якщо намагаєтеся позбутися залежності від соціальних мереж - приберіть їх із закладок, видаліть додатки зі смартфона або вимкніть сповіщення.

Беріть кожну свою мету і ретельно аналізуйте навколишнє оточення, щоб знайти невідповідності, які можуть вам завадити. Якщо ви знайшли чинники, які можуть перешкодити виконанню завдань або знизити вашу рішучість, усуньте їх.

Загалом, цих порад достатньо, щоб наступного року таки виконати всі свої обіцянки. Запам'ятайте головне:

Ніколи не сподівайтеся на силу волі та мотивацію. Замість цього зробіть все, щоб ваша мета стала новою звичкою, а завести її було якомога простіше.

А ви вже почали складати список власних цілей та обіцянок на насутпний рік? Маємо для вас кілька порад, які полегшать це завдання...

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Види тростин для ходьби
Хронічні патології опорно-рухового апарату, реабілітація після травми або операції, вікова фізична ослабленість тіла - все це перелік показань до того, щоб купити тростину для ходьби, спеціальний реабілітаційний пристрій, який надає підтримку під час руху.
Читати більше
Роботи художниці Дар’ї Хрісанфової
Творчість художника і письменника в дечому подібна, але і відрізняється за певними ознаками. І перших, і других можна іменувати художниками: живописці з пензлем в руках чи мастихіном і художники слова. У будь-якій творчій праці цінується відданість своїй справі, вміння знайти власний стиль письма, багато іншого.
Читати більше
На що звернути увагу при пошуку роботи: крок за кроком
Кожну людину так чи інакше з часом починає хвилювати питання власної реалізації, бажання відбутися як спеціаліст та досягти успіху. А для комфортного життя бажано отримувати ще й непогані гроші за те, що робиш.
Читати більше