Чому шахи не поступаються іншим видам спорту?

Першочерговим призначенням спорту є прояв особистості, досягнення вершин і результатів. Передбачено тут фізичний, інтелектуальний розвиток, тренування, опанування себе і, звичайно ж, емоційна стійкість, пише "Тут цікаво"

Ці характеристики можна віднести і до шахів. Хоча серед жителів України побутує думка, що шахи ніяк не можна назвати спортом.

Шахи були визнані одним з видів спорту у понад 100 державах, а міжнародним олімпійським комітетом шахи визнали офіційним видом спорту в 1999 році. Але й тоді вони не були включені до програми Олімпійських ігор. Цей вид спорту не єдиний, що не потрапив на олімпіаду. Для таких занять проводяться інтелектуальні ігри.Більшість людей вважають, що спорт обов'язково повинен ґрунтуватися на фізичному розвитку та вдосконаленні. Є думка, що професійні спортсмени не дуже кмітливі. На практиці можна стверджувати зворотне — максимальних результатів можуть сягати інтелектуально розвинені особистості. Не кожен вид спорту розрахований на фізичну силу і спритність.

Шахи здатні розвивати творче мислення, інтелект, покращити пам'ять. Тут важливим є правильне прийняття рішення, а також відповідальність за нього. У такому спорті основне місце займає тактичне мислення, яке впливатиме на результат поєдинку.

Крім цього, шахіст також повинен володіти хорошою фізичною підготовкою, як би це дивно не звучало. Фізично нерозвинена і слабка людина не зможе проводити тренування, сидячи за дошкою протягом багатьох годин. Ну й останнє — це працездатність, самоорганізація і прагнення.

Адже готуватися до змагань доводиться індивідуально. Отже, психологічний настрій грає важливу роль у подальшій перемозі, особливо, якщо майстерність суперників рівна.

Зображення - pinterest.com.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com