Чому приватний будинок для літніх людей — найкращий вибір у порівнянні з державними закладами?

6 листопада 2024
Редакція

Цілком зрозумілим є бажання багатьох людей надати своїм літнім родичам найкращий догляд, який тільки можливий. У рідкісних випадках вдається організувати домашній нагляд, але це забирає так багато сил та ресурсів, що геріатричний центр швидко стає майже єдиною альтернативою. Він також переходить у категорію необхідності, коли мова йде про догляд за важкохворими, лежачими пацієнтами, людьми, що потребують послуг хоспісу або реабілітації, адже саме в таких закладах є потрібні обладнання та досвідчений персонал. Наша редакція вирішила дослідити, чи дійсно приватний будинок для літніх людей — це виправданий та вдалий вибір, особливо на фоні багатьох чинних стереотипів та міфів.

Робити ми це будемо на прикладі геріатричного центру «Турбота». На сайті пансіонату можна більш детально прочитати про окремі умови https://pansionat-zabota.com/oformlenye-v-dom-prestarelyh/, для нас же було важливим зрозуміти, чи сильно відрізняється такий пансіонат від вже звичних державних установ? Адже навколо останніх є багато стереотипів і про недбалий догляд, і про нестачу фінансування, що залишає відбиток на обладнанні та якості сервісу. Такі місця у багатьох людей викликають смуток, відчуття самотності та відчаю. Але приватні будинки для літніх — це кардинально інший підхід.

Ключові відмінності державних та приватних пансіонатів

Геріатричний центр «Турбота» працює за європейськими стандартами якості та догляду, забезпечуючи цілодобовий нагляд над пенсіонерами у стані будь-якої важкості. Є багато відмінностей з державними закладами, а саме:

  1. Умови проживання. Звертаючись до приватного пансіонату, ви можете розраховувати максимум на 4 людини в кімнаті. Є також окремі тарифи з заселенням на 1, 2 або 3 персони. Для державних закладів це рідкість. Там кількість людей у кімнаті може сягати й 12 осіб. 
  2. Внутрішні умови. Мало просто заселити людей по кімнатах, треба ще й впевнитись, що їм там комфортно та зручно. В будинку для літніх «Турбота» у кожному номері є окремі санітарні вузли, функціональні ліжка або ортопедичні матраци, кондиціонери, телевізори, інтернет. У державних установах список обмежується звичайним ліжком та якоюсь шафою, а туалети/душ спільні. Часто це одна кімната на цілий поверх.
  3. Харчування. Якщо ви хоча б раз їли у державній лікарні, ви можете уявити рівень меню. Несмачна, не різноманітна та бідна вітаміни/мікроелементи їжа не викликає нічого, окрім відрази. Воночас у приватному пансіонаті є власна кухня, де кожного дня готують свіже та різноманітне меню з урахуванням корисної дієти для літніх людей. Також можливі окремі страви для пенсіонерів зі спеціальними потребами. М’ясо, риба, овочі та фрукти взимку — це не розкіш, а частина звичного харчування.
  4. Персонал. Низька заробітна плата, недостача фінансування, що впливає на рівень підготовки персоналу — це все говорить не на користь державних установ. Натомість у центрі «Турбота» доглядальниці, санітари та медсестри не просто цілодобово дивляться за кожним пацієнтом, але й піклуються про нього, установлюють дружні, довірливі відносини, психологічно підтримують.
  5. Медичні особливості. У кращому випадку державні заклади нададуть якусь базову допомогу пенсіонерам. У приватному будинку для літніх людей є все необхідне для постійного медичного моніторингу. Тут цілодобово знаходяться лікарі та медсестри, є щоденні огляди та можливість виклику вузьких спеціалістів.

Також приватний центр має послуги хоспісу та реабілітації, де пацієнти отримують новітні підходи у догляді та знеболюванні.

Умови проживання у будинку для літніх людей «Турбота»

Заселяючи своїх родичів до цього геріатричного центру, ви отримуєте такі умови:

  • окремі номери з усім необхідним на 1-4 людини;
  • сучасне обладнання по всій території для зручності;
  • 4 або 5 разове харчування;
  • допомогу у всьому, від вдягання до гігієнічних процедур;
  • повне обслуговування, як у санаторії, з щоденним прибиранням та регулярним пранням;
  • велика доглянута територія для прогулянок.

Персонал також займається організацією дозвілля для пенсіонерів. Вони можуть займатися своїми хобі, заводити нові знайомства, дивитися фільми разом. Регулярно проводяться концерти та свята.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com