Чому потрібно планувати свій день

27 березня 2019
Ірина Ваврик

Декілька порад, що допоможуть Вам правильно організувати свій час:

 1. Рік/місяць/тиждень/день. Для різних потреб у Вас повинні бути різні переліки. Основний містить все те, що б Ви хотіли зробити в майбутньому. Щомісячний складайте наприкінці місяця. У ньому можуть бути пункти з основного переліку. Щотижневий  це план Вашого тижня. І, відповідно, список справ на день.

 2. Правильне попереднє планування перемагає погану продуктивність.

Доведено, що кожна хвилина планування економить нам 10 хвилин виконання. Намагайтеся завжди працювати згідно з планом. Якщо виникає щось нове, додавайте його до переліку та вирішуйте у відведений час (звісно, якщо це не термінове завдання). Дотримуючись такого плану, Ви зекономите дві години в день.

 1. Плануйте ввечері.

  Барбара Оклі у легендарному курсі “Навчаймося вчитися” рекомендує планувати справи на завтра сьогодні ввечері. Чому? Тому що наша підсвідомість вже працюватиме з переліком справ, поки ми спатимемо. Існує висока ймовірність, що зранку у нас виникнуть чудові ідеї, як зробити роботу швидше та ефективніше.

 2. Розділяйте завдання за пріорітетністю.

  Навчіть себе спочатку виконувати важливі, глобальні завдання, що матимуть результат у майбутньому. Не починайте нового завдання, не завершивши попереднього. А рутинні справи можна відкласти на завтра.

 3. Делегуйте.

  Цей пункт випливає з попереднього. Є багато справ, котрі можна делегувати. Якщо роботу можуть виконати підлеглі 
   нехай вони її і виконують. Навіть якщо Ви переконані, що виконаєте її краще і швидше. Визначте ключові навички, за які Вам платять гроші і не відволікайтеся на одноманітні завдання.

 4. Організуйте свій робочий простір.

  Зробіть порядок на своєму робочому місці. Що чистішим і затишнішим буде ваше робоче місце, то легше В
  ам буде почати й продовжувати роботу.

 5. Неприємну чи важку роботу розбивайте на менші складові.

  Слона можливо з’їсти лише маленькими шматками. Скажімо, я не зможу вивчити анлгійську мову за місяць, маючи ще й інші щоденні справи. А якщо я складу план вивчення мови на рік, розпишу помісячно теми і навантаженість, то шанс, що я таки дійду до бажаного результату, зросте вдвічі.

 6. Аналізуйте день.

  У кінці робочого дня вартує проглянути список і усі незавершені справи перенести на наступний день або делегувати їхнє виконання.

 7. Дозвольте собі відпочинок.

  За виконані впродовж дня справи  Ви заслужили на хороший відпочинок.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Гайда до Італії: що треба знати перед мандрівкою у країну пристрастей
Надворі в повному розпалі літо - саме час планувати, куди ж поїхати у відпустку. Пропоную добряче обдумати варіант з темпераментною Італією, місцем пасти, оливок та постійного натхнення. Якщо ви вже задумалися, прочитайте 10 речей, які потрібно знати про один з центрів світової моди. А може, ви побували вже у цій колоритній країні? Гайда ділитись враженнями!
Читати більше
#AmericanOutliers: нестандартні полотна аванґардистів пройдешнього століття
Про прагнення бути бунтівниками і творцями свого світу, необмежені світогляди, культурно-естетичні виклики аванґардистів ХХ століття. Незвичні рішення, багатство кольорів - усе це про тих, кого суспільство не могло довгий час прийняти.
Читати більше