Чому кожен професійний фотограф повинен користуватися софтбоксами

2 травня 2019
Редакція

Ні для кого вже не секрет, що професія фотографа та й взагалі наявність гарних світлин  тренд, що не виходить із моди. Соцмережі рясніють світлинами, а фотографи у вічній суперечці за лідерство. 



Почнімо з того, що для гарної фотозйомки замало просто таланту. Насамперед потрібна якісна техніка. Якщо фотоапарат ви вже придбали, радимо обзавестися софтбоксом. Адже без нього назвати себе професіоналом у вас язик не повернеться.

Це спеціальна насадка, що формує світло, софтбокс https://vtochku.com.ua/studijnyj-svet/upravlenie-svetom/softboksy використовують для студійного обладнання, аби пом'якшити жорстке світло від першоджерела. Зустрічаються вони різного розміру та форми. 

Освітлення із софтбокса часто організовується для фотосесій закоханих, сімейних пар, будь-яких жіночих портретів. Для студійних освітлювачів бокси з тканинної насадкою можна розділити за формою і виробленому ефекту.

Зазвичай це квадрат, прямокутник, дуже вузький прямокутник (стрипбокс) та октобокс.

Софтбокс  закрита конструкція, що складається з двох частин: відбивача та розсіювача. Форма відбивача підібрана в такий спосіб, щоб забезпечити рівномірне засвічення розсіювача (зазвичай зробленого з білої тканини). У результаті виходить джерело світла у вигляді рівномірно засвіченою площині досить великого розміру. Це дозволяє отримати м'які тіні і високу деталізацію в затінених ділянках.

Найчастіше використовуються софтбокси прямокутної форми, що дозволяє отримати освітлення, подібне світлу, яке падає з вікна. Софтбокси іншої форми використовуються рідше. Довгий і вузький софтбокс називається стрипбоксом. Він необхідний для того, щоб створити чіткий відблиск, що підкреслює форму об'єкта.


Звісно, перед придбанням можна обрати собі виробника. Їх наразі є чимало. Крім того, зверніть увагу на байонет -— один з видів кріплення об'єктива, за допомогою якого об'єктив встановлюється на фотокамеру та знімається з неї. Одна частина байонета (зазвичай та, що розташована на камері), містить декілька виступів, інша (відповідно на об'єктиві) — відповідні пази.

Софтбокс використовується для зйомки у фотостудії. Простіші пристосування застосовують і на виїзних зйомках. На студіях обладнання постійно знаходиться в зібраному стані. А на виїздах необхідно постійно збирати і розбирати конструкцію, а це може спровокувати деформацію або поломку окремих елементів.

Крім того, існують модифікації для портативних фотостудій. Це спеціальні моделі софтбокса, які легко скласти і розкласти. Парасольковий тип є найпопулярнішим. Також величезною популярністю користується easy box.

Еasy box  має компактні розміри квадратної форми. Ось такі розміри можна зустріти: 40/40, 60/60 і 80/80. Технологія, за якою складається цей вид, називається twist-flex.

Парасольковий вид  за конструкцією і зовнішнім виглядом нагадує фотозонт. Усередині пристрою розташований спалах. Мають прямокутну, квадратну і круглу форму. Саме софтбокси зонтичного типу коштують бюджетно і мають компактні розміри. Їх зручно транспортувати в сумці або чохлі.

Однак ізібокс набагато легше налаштовувати в плані подачі світла.

Для зонтичного обладнання потрібно додатково відкривати передній дифузор, щоб встановити необхідні настройки.

Також можна не перейматися самою покупкою. Адже тепер все можна придбати онлайн. Вас проконсультують, підкажуть, що краще підійде та відправлять поштою необхідний девайс. 

Фото  pinterest.com.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com