Чому двадцять, тридцять, п'ятдесят, шістдесят... але сорок?

12 лютого 2018
Olena Khavliuk
Про походження назв десятків здогадатись досить просто. Числівники 20, 30, 50, 60, 70 і 80 у давнину означали числа, кратні 10 (дъва десяти – тобто два по десять, три десяте – тобто три по десять тощо).

Однак цілком логічно, що з цього ряду випадає зовсім не схоже на інші, загадкове число сорок. Чому не чотиридцять або чотирдесять? Звідки воно взялося і чому в нашому розумінні дорівнює саме чотирьом десяткам?

У давні часи числових назв було набагато більше, ніж тепер. І всі вони означали певні величини, міри.

Сорок – давньоруська одиниця лічби, яку використовували для вимірювання кількості хутра соболя, бобра або ж куниці (яке, до речі, вважалось дуже дорогим). Первісно слово сорок означало в'язку хутра з чотирьох десятків однорідних шкурок.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Психолог Ерік Берн про те, як батьки програмують долю своїх дітей
Ерік Берн — автор знаменитої концепції сценарного програмування і теорії ігор. Берн впевнений, що життя кожної людини програмується до п'ятирічного віку, і всі ми потім живемо за цим сценарієм.
Читати більше
Українець, що став прототипом Джеймса Бонда
Чи знали ви, що прототипом славетного Джеймса Бонда був українець? Авантюрист, що погоджувався на найризикованіші завдання. Коли Ян Флемінґ взявся за писання першого роману про "агента 007", нічого вигадувати не довелося – просто взяв за основу колоритного одесита.
Читати більше
Коти, яких спіймали на гарячому (фото)
Цікавість котів безмежна. Їм завжди цікаво, що ви робите, куди пішли, що принесли і, звичайно, що їсте. Навіть якщо ви будете їсти огірок, кішка буде сидіти поруч і всім сумним виглядом показувати, що совісті у вас немає, якщо не ділитеся... Тому-у-у... всім котиків:)
Читати більше