Чому для українців важлива буква "Ї"

14 серпня 2017
Редакція
Так написано в Українській Радянській Енциклопедії. Заперечувати цю доктрину було безнадійно, тебе могли звільнити з роботи. Українська мова стрімко втрачала розуміння винятковості та унікальності літери "ї", яка міститься лише в цій абетці.

Якщо уважно розглядати пам’ятки української літератури, то побачимо існування знаку "и" та надрядкові позначення над ним (різні цяточки, риски, дужечки). Вже в "Ізборнику Святослава" (1073 року) маємо справу із графічним закріпленням звуку [йі].

У першій пол. ХІХ ст. спостерігаємо велику кількість способів написання звуку [йі] – и, іи, ять, й. Українські друкарні не мали можливості друкувати цю літеру, тому використовували усі можливі літери абеток різних мов, які мають у собі за основу "и" та будь-який надрядковий знак. Зображувалась літера "ї" і з допомогою літер "і" та "и".


 
lovelylife.in.ua
 
Наприклад, у кулішівці на місці "ї" писали "и". Це видно у творчості Панаса Мирного, Лесі Українки та ін. Емський указ не сприяв відлиттю друкарської літери "ї".

Лише у ХХ ст., після проведення декількох мовних реформ, українська абетка отримала єдино затверджений варіант графічного позначення звуку [йі].
 
Нині ця літера є символом унікальності української мови.

Джерело: СловОпис
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Краса та практичність: які матеріали використовують для оббивки м’яких меблів
Від того, наскільки вона буде практичною та міцною, залежатиме тривалість її «життя» та привабливого вигляду меблів, тож це варто враховувати, вибираючи диван чи крісло.
Читати більше