Чому Болгарія приваблива для пенсіонерів

29 липня 2016
Open World
Так чому ж погляди людей пенсійного віку оцінюють Болгарію як країну для подальшого комфортного проживання
Які причини підштовхують людей, вже не молодого, а часом похилого віку змінювати одну країну на іншу для свого подальшого проживання. І при цьому мова йде не про працюючих пенсіонерів, а про людей, які вже знаходяться на пенсійному забезпеченню держави або пенсійного фонду.
Основна привабливість Болгарії в її законодавчій базі. Закон «Про іноземців в Болгарії», 24 статтею, дозволяє і гарантує пенсіонерам - іноземцям законно проживати в країні при стабільно одержуваної пенсії і наявності житла. Та й сама поетапна процедура отримання посвідки на проживання для пенсіонерів досить нескладна.
Крім того люди старшого покоління в цій країні відчувають себе дуже комфортно завдяки відсутності мовного бар'єру і близькості менталітету. Рівень цін в країні нижче, ніж в містах на території СНД, так що є можливість забезпечувати себе всім необхідним. Ритм життя в Болгарії зовсім інший, більш спокійний, позбавлений стресу. М'який клімат, чисте повітря, незаймана природа, наявність мінеральних джерел та різноманітних лікарень допомагають пенсіонерам підтримувати здоров'я. При цьому багато хто з них з великою радістю запрошують до себе в гості своїх дітей і онуків.

Перший етап отримання «ВНЖ» починається з підготовки і пред'явлення пакету документів для отримання так званої візи «Д»:
- Заповнюється заява встановленого зразка;
- закордонний паспорт;
- Фотокопія закордонного паспорта заявника;
- Перекладене і легалізоване пенсійне посвідчення;
- Документ, виданий компетентним органом відповідної держави, що засвідчує, що заявник отримує пенсію;
- Завірена довідка про розмір пенсії за останні 3 місяці, перекладена на болгарську мову;
- Довідка про розмір отримуваної пенсії. Пенсія повинна бути не менше 100 євро, інакше можлива відмова;
- 2 кольорові фотографії 3,5 х 4,5;
- Банківська довідка про наявність гарантує достатню кількість коштів і наявності мінімальної суми еквівалентної 1250 євро на одну людину. При цьому, цю суму можна буде зняти, при отриманні довідки;
- Документ, що підтверджує наявність житла, його адресу, на час перебування в країні (підтверджується нотаріальним актом про власність, довгостроковим договором оренди);
- Консульський збір за візу 100 євро;
- Документи на отримання довгострокової візи подаються особисто заявником;
- Термін видачі візи 1-2 місяці.
Видається дана віза на 6 місяців і дає право на тимчасове проживання в країні. При цьому необхідно, при переїзді в Болгарію, обов'язково зареєструватися в службі «Міграції» Міністерства Внутрішніх справ, подати документи на отримання статусу «ВНЖ» і болгарської картки іноземця. Це і буде другим етапом отримання посвідки на проживання:
- На місці заповнюється заява встановленого зразка;
- Пред'являється закордонний паспорт;
- Ксерокопія сторінки закордонного паспорта з фотографією, особистими даними, візою, печаткою про останньому в'їзді в країну;
- Документ, що підтверджує наявність житла для іноземного громадянина;
- Перекладене та завірене пенсійне посвідчення;
- Довідка про розмір отримуваної пенсії, яка повинна бути не менше 100 євро;
- Держмито за оформлення: для терміну перебування 6 місяців -100 євро, для терміну перебування 1 рік - 250 євро;
- Документ про сплату державного такси по ст.10, п.4 Тарифу №4 про такси, які стягуються в системі Міністерства внутрішніх справ за законом про державні такси. Не сплата даної такси є перешкодою для видачі документів.
Відділ «Міграції» розглядає документи протягом 3-х тижнів, видає картку іноземця, яка буде документом в Республіці Болгарії і давати право на тимчасове перебування в країні терміном на 1 рік. Далі, щорічно дозвіл продовжується за такою ж процедурою. Після 5-річного перебування в країні можна подавати документи на отримання статусу «ПМЖ», який прирівнюється, за винятком виборного права, до статусу громадянина Республіки Болгарії.


 

#OWItv
#OWIFilms
#OpenWorldInfo
#OWIFilmsStudio
#ВідкритийСвіт
#OpenWorldОткрытыйМир

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Краса та практичність: які матеріали використовують для оббивки м’яких меблів
Від того, наскільки вона буде практичною та міцною, залежатиме тривалість її «життя» та привабливого вигляду меблів, тож це варто враховувати, вибираючи диван чи крісло.
Читати більше
Чи можна займатися спортом під час місячних і як це впливає на організм
Останнім часом ставлення до особливостей жіночого організму змінилося на більш помірковане. Водночас оновились рекомендації щодо занять спортом під час місячних. Сьогодні ми розповімо про них.
Читати більше