Читати більше
Чоловіки та мода: ламаємо стереотипи (продовження)
Першу частину читайте ТУТ.
Усі чоловіки носили сукні 100 років тому.
Є така думка, чи не було б легше одягати маленьку дитину у плаття, аніж у брюки, аби вона могла без труднощів справляти нужду. Саме тому хлопчиків минулого століття у віці 6-7 років одягалися так само, як і дівчат. Це був також вік, коли вони вперше стригли волосся. Але зараз не про це.
Плаття були білі (через те, що білу бавовну можна було вибілити) і разом з підгузниками одягали на дітей, коли ті були ще зовсім маленькими. Сукні були абсолютно ґендерно-нейтральними, що, власне, створювало комфортні умови для дітей та їхніх батьків.
Мода на високі каблуки почалась з чоловіків.
Чи знали ви, що древні єгипетські фрески зображують дворян і людей при владі, взутими в туфлі на каблуках? Причина була тією ж, що і з ювелірними виробами — відокремитись від нижчого класу, який ходив босоніж.
Каблуки також носили під час урочистих свят. Але найбільш практичними вони були для єгипетських м'ясників, оскільки їм часто доводилося ходити по кривавим тушкам.
Коли ви дивитесь на сучасні підбори, важко сказати, що вони були спочатку створені в такий спосіб, щоб чоловіки могли стояти, наприклад, на стременах під час катання на конях. Проте тоді вони виглядали зовсім інакше. Урешті-решт, тоді і започаткувалась напрочуд довготривала тенденція — високі підбори.
Чоловіки милуються перед дзеркалом більше, ніж жінки.
Avaj (електронний портал у Великобританії — прим.ред.) зробив опитування 1000 людей, яких попросили проголосувати, скільки часу вони витрачають на те, аби причепуритись перед дзеркалом. Знаєте, що показали результати? Чоловіки дивляться на власне віддзеркалення в середньому 23 рази на день, тоді як жінки роблять це всього 16 разів на день!
Але ось ключова різниця. Жінки, в основному, роблять це для того, щоб перевірити, чи є щось у їхньому вигляді недоречне (наприклад, чи рівно розподілений тольний крем на обличчі, чи рівно підведені очі). Чоловіки також перевіряють свій вигляд, але проводять більше часу, захоплюючись власним тілом. Опитування показує, що чоловіки визнають, що вони дивляться на руки (76%), ноги (54%), очі (43%) та волосся (38%). Середньостатистичний чоловік витрачає по 10 хвилин в день, для того, щоб дивитись на своє віддзеркалення, зрештою, на чоловіку красу іде 6 з половиною днів у рік.
Більше одягу робить вас більш інтелектуальними.
Це випливає з дослідження, проведеного психологами в Єльському та Північно-східному університетах. Одяг впливає на сприйняття інтелекту. Показуючи менш оголені коліна, шию чи живіт, люди можуть зосередити увагу на ваших словах та думках, а не на тому, щоб побачити вас як "об'єкта" чи розглядати ваш одяг.
Це може звучати банально, проте це реальність. Поставте себе в цю ситуацію: ви їдете на автобусі, щоб відвідати друга, але не знаєте, де знаходиться потрібна зупинка. Ваш сусідній пасажир (в шортах і в звичайній білій футболці) говорить вам вийти через дві зупинки. Тоді інший чоловік, що стоїть у проході (добре одягнений в офісний одяг) каже, що ви повинні вийти на наступній.
Швидше за все, ви будете схильні дотриматись поради другого хлопця. Чому? Тому що він одягнений краще. Ви більше довіряєте йому, хоча обидва чоловіки — незнайомі люди. Це відображає уявлення та стереотипи, побудовані в наших припущеннях щодо інших людей.
"Yankee Doodle" — пісня про моду.
Для початку варто розібратись, що це за пісня. Отже, це музика, яка була популярна під час Американської революції. Неофіційно розглянута як національна пісня, на цю мить — це офіційна державна пісня Коннектикута.
Можливо, ви чули її, будучи дітьми. "Yankee Doodle" не просто описує якогось невинного чоловіка, який їде по місту верхи на поні з пером в капелюсі. Цей чоловік представляє американців під час Семирічної війни та американської революції.
Насправді її не варто сприймати буквально. Це стосується британських денді, які подорожують по всій Європі, імітуючи континентальні моди. Отже, британці вперше склали цю пісню, щоб придушити американців, які думали, що вони можуть бути дворянами, просто поклавши перо у свою шапку. За іронією долі, янкі виграли війну і зберегли цю пісню до сих пір.
Зображення — pinterest.com.
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше