Чоловіки та дружини: 5 книг "сімейного" чтива

Джейн Коррі. Дружина мого чоловіка. – К.: Нора-друк, 2019

Дія цього психологічного трилеру розгортається в межах любовного квадрату. Саме так, бо після мелодраматичних стосунків трьох головних героїв – молодого подружжя з чоловіком-художником на чолі та юною сусідкою-італійкою, за якою наглядає його дружина, на сцену виступає четверта дійова особа. Напруга в романі зростає поволі, щаслива дружина світиться щастям у кількох розділах, чоловік малює (зокрема малу красуню-сусідку), але рутинна робота бере своє, і десь наші герої не допрацювали над своїм родинним щастям.

Тим часом юна натурниця виростає, художник став відомим, а їй нічого не дісталося. Як все обернеться для подружжя? Чи залишиться дружина, яка, по суті, впустила свого чоловіка, з тим самим героєм з любовного «квадрату»? «Щось надзвичайно дивне є в тім, що у вашого чоловіка — інша дружина, - звіряється вона. - Дуже скоро Карла стане Карлою Макдональд. Ми обидві будемо місіс Макдональд. Вона буде дружиною мого чоловіка, бо, навіть якщо ми юридично з Едом більше не чоловік і дружина, ти ніколи по-справжньому не зітреш шлюб. Це не гумкою або коректором пройтися по паперу».

Мішель Френсіс. Дівчина мого сина. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2018

Героїня цього роману мала все, що потрібно для щастя. Успішна кар’єра на телебаченні, розкішний будинок у престижному районі Лондона, вілла на Лазурному березі і син Даніель. Зваблива, розумна, амбітна дівчина — нова подружка сина — ідеально пасувала до цієї досконалої картини. На думку багатьох, але не матері… Чому всі просять її відпустити сина і не втручатися в його життя? Чому більше ніхто не бачить за гарним личком хижу мисливицю за грішми? Чому лише вона знає: ця дівчина прийшла, щоб забрати в неї все? Таким чином, напружений сюжет і динамічне закінчення роблять цю історію справжнім психологічним чтивом. Яку, додамо, розповідається з двох точок зору: матері та дівчини її сина. З одного боку, мати захищає свою дитину від явної хижачки, а з другого – молода дівчина будь-що-будь хоче заміж за багатія, щоб вирватися, нарешті, із злиднів.

Д. Кенфілд, М. В. Гансен, Е. Ньюмарк. Курячий бульйон для душі. 101 історія про кохання. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2018

Що сказати про цю правдиву «життєву» книжку? Приготуйтеся до незвичайного читання, адже «Курячий бульйон для душі» — це натхненна збірка розповідей про знайомства, романтику, кохання і шлюб. У ній ви знайдете історії про все: від перших побачень і закоханості до освідчень та весілля, до других шансів і пізнього кохання, до постійної праці над собою протягом багатьох років. Незалежно від того, чи шукаєте ви нове кохання, чи тішитеся своїми щирими стосунками, чи працюєте над тим, як їх трохи відшліфувати, на сторінках цієї книжки ви пізнаєте фундаментальну мудрість, якою діляться реальні люди, розповідаючи свої власні історії. Принаймні автори вельми тішаться з того, що отримали величезну насолоду, читаючи тисячі історій, які люди надсилали їм для цієї книжки. Зрештою, кому ж не сподобається історія справжнього кохання? «Уявіть собі: місто Омаха, штат Небраска, 21 березня 2008 рік. Молода дівчина їде додому після важкого робочого дня. Вона заїжджає на під’їзну доріжку та відчиняє гараж. Коли двері піднімаються, вона бачить перед собою підвішену блакитну сукню в чохлі. Здивована, вона виходить із машини, щоб оглянути її. На чохлі прикріплено записку. У ній ідеться про те, що вона має годину, аби одягтися в цю сукню й поїхати - а куди, вона дізнається потім. Здивована й схвильована, дівчина біжить до будинку...»

Юлія Судус, Олеся Дибовська, Софія Сіренко. Інтонації - Брустурів: Discursus, 2018

…Здавалося, деякі сюжети у цій збірці оповідань класичні, але фінал у них приголомшує, змушує замислитися, ставить перед вибором. Так, наприклад, в одному з випадків маємо типове насильство з боку чоловіка, який б’є і знущається з дружини, а вона, змивши кров, каже йому, наче Маленький принц в Екзюпері «Намалюй мені баранця». Тобто «подаруй мені троянду», звичайно ж. Утім, незалежною героїня все одно стає, але у свій особистий спосіб. У решті сюжетів збірки «інтонації» майже такі самі, начебто миролюбні – супроти жорстокості цього світу: людського і нелюдяного. Недарма гніздо на голові в жінки з обкладинки цієї жінки нагадує терновий вінець. «Якось увечері до неї прийшла Жінка. Принесла їжу. Пахло дощем і млістю. Глевке небо нависало над домом. Не було чутно ос. Їй закортіло потертися об Жінку, щоб перебити чужий запах. − У мене були діти. Їх забрали і втопили. − Хто?− Люди. Ти можеш повернути мені моїх дітей?− Ні. Але я дам тобі сни про них». А також, додамо, сумні, не завжди традиційні, тобто всуціль оригінальні, чи пак волелюбні оповіді про них від трьох молодих авторок.

Валентин Бадрак. Выйти замуж за принца и сделать его королем. – К.: Брайт Букс, 2018

З одного боку, цю книгу можна використовувати, як «живий» тренінг, оскільки вона містить концентрований історико-культурний матеріал для створення майже ідеальних зразків дружби, шлюбу та інших творчих відносин. Причому автор наполягає, що його творіння - це книга-досвід, розказана самими жінками і записана чоловіком. І читаючи її, мабуть, не варто забувати про те, що відповідно до народної мудрості, за кожним великим чоловіком стоїть велика жінка. Також з точки зору чоловіків, шлюб - це таємна угода, яка передбачає підтримку принца, з якого вилупиться король. Натомість з точки зору жінок шлюб - не угода, а скоріше, обіцянку рости разом. Вони і зростали зі своїми королями, ці самі принцеси - «не якісь примарні ефірні істоти, але впевнені в собі індивідуальності, які ясно усвідомлюють свої бажання та шляхи персональної реалізації», і про яких розповідається в цій книзі. Лев Толстой і Софія Берс, Фріда Кало і Дієго Рівера, Мерседес Барча Пардо і Габріель Гарсіа Маркес, Сальвадор Далі і Галина Дьяконова, Пабло Пікассо і Ольга Хохлова ...

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

КУПАЛЬСЬКЕ СВЯТО: витоки, звичаї, сценарій заходу. Особливість цьогорічного свята
Цією розповіддю прагну сприяти розкриттю української суті народного купальського обряду, показати красу і неповторність найпоетичнішого свята природи, а організаторам купальських дійств – подарувати сценарій ориґінального заходу.
Читати більше