Час

24 січня 2018
IntoNation.Kyiv
Найбільша з усіх втрат – втрата часу. Так казав наш філософ Григорій Сковорода. І дійсно, важко з цим не погодитись. Час, напевно, єдине з усіх явищ, яке ніколи не було, я впевнений, і не буде підвладне людині. Адже він такий швидкоплинний, такий, здавалось би, однаковий, та завжди різний для нас: і за тривалістю, і за емоціями, а згодом - за спогадами. Він безповоротний, абсолютно і в будь-якому випадку, як би нам цього й не хотілося. Кожна хвилина, кожна секунда несе в собі щось нове, загадкове та неповторне. Інколи здається, що не ми керуємо часом, а навпаки. Ми покірні його владі, безсилі перед його одвічною волею йти вперед.
 

Мені здається, що час – це якась сакральна, містична, своєрідна і заздалегідь налаштована система, що не знає збою і власника. А ми лише, якщо можна так сказати, пристосуванці, або самобутнє доповнення до неї. Час – це механізм, позбавлений недоліків, поломок. Абсолютно все у цьому житті йде під його диктовку: люди, країни, міста… Гадаю, для кожного з нас теж запланована вирішальна, навіть, астральна дата та година, бо якщо ми – частина певного механізму, то обов'язково, рано чи пізно, мусимо відіграти й свою роль. А потім піти, назавжди. І цей процес вічний.А бувало колись таке, що ми хотіли вирватися із цього механізму, стати якоюсь, можливо, окремою частиною системи, щоб самим вирішувати: коли почати щось, а коли закінчити; затримати момент, або ж відпустити його у "вільне падіння" до вічного минулого; попередити когось або щось, застерегти тощо? Звісно, бувало. У цьому, до речі, добре проявляється людська сутність: ми думаємо, що є центром, рушійною силою усього, що оточує нас. Таким чином ми виявляємо свій одвічний егоїзм та своєрідну непошану до природи, її сил та почуттів. Ми прагнемо повного контролю, цілковитої влади, забуваючи, що самі лише діти, народженні природою, цілим світом. Те саме із часом. Ми кинули йому віковічний виклик, безперечно, заздалегідь абсурдний і програний. А час лише непомітно посміхнувся стрілками годинника і далі продовжив свій неквапливо-спішний безперервний шлях.

Слова більш значущі, ніж може здатись, а підтекст набагато глибший, ніж видно з першого погляду. Подумайте над цим.

Автор - Хорт​
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Закохатися за 4 хвилини: 36 запитань, які змінять вас
20 років тому психолог Артур Арон провів експеримент, завданням якого було виникнення любові в лабораторних умовах між абсолютно незнайомими чоловіком і жінкою. Інгредієнтами формули кохання були 36 запитань. Ви будете здивовані!
Читати більше
Таємниці індійського чаю
"Індійський чай" - словосполучення знайоме багатьом з дитинства. Однак, це не лише раритет із зображенням слоника чи славнозвісний Ahmad із сюжетами англійского чаювання на упаковці. Вже багато років Індія залишається одним зі світових лідерів з експорту чаю, і хоча індійська чайна традиція значно молодша за китайську, все ж, вона багата на цікавинки і таємниці.
Читати більше