Час запастися торбинками: в Україні почав діяти закон про обмеження обігу пластикових пакетів

9 грудня 2021
Редакція

Час запастися торбинками

В Україні на законодавчому рівні заборонили безкоштовно розповсюджувати пластикові пакети. 

Уже 10 грудня набуває чинності закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Відтепер у магазинах, супермаркетах, аптеках, закладах харчування та сфері надання послуг буде заборонено безоплатно розповсюджувати пластикові пакети. А вже з березня 2022 року порушникам закону загрожують штрафи  від 1700 до 3400 грн, а за повторне порушення — від 3400 до 8500 грн. 

В уряді висловлюють сподівання, що ці обмеження допоможуть скоротити обсяги пластикового сміття в Україні. Як стверджують автори закону, щороку мешканці країн Євросоюзу в середньому споживають до 90 поліетиленових пакетів, тоді як українці близько 500. І лише шість відсотків з них здаються на переробку.
 

До речі, ціни на пакети встановлюватимуться Кабміном та стартуватимуть від 2 грн. За таких обставин економічно вигідніше буде на закупи ходити з багаторазовими торбинками та мішечками. І українські майстри на платформі Crafta.ua вже готові запропонувати чималий вибір для будь-яких продуктів. 

  1. Мішечки з бавовни чудово підходять для зберігання круп та горіхів. До речі, в таких торбинках, як свідчить досвід наших бабусь, крупи можна і зберігати, оскільки натуральна тканина дозволяє продукції дихати.  

  2. Мішечки з плащової тканини — це ідеальний варіант для пакування брудних овочів, фруктів і зелені. Решта ваших покупок залишаться чистими, а самі мішечки легко прати. 

  3. Лляні торбинки з авторським малюнком підійдуть для покупки й зберігання круп або ж можуть бути використані в якості пакування для подарунків.

  4. Сіточки ідеальний варіант для придбання фруктів, овочів та дрібних товарів на кшталт цукерок.

     

  5. Водовідштовхуючі мішечки стануть в нагоді, коли купуватимете рибу, м’ясо чи сири.

  6. Екохлібниці зі спеціальними підкладками дозволяють хлібобулочним виробам довше залишатися свіжими, тож стануть в нагоді при покупці хліба та печива. 

  7. Вощанка допоможе не лише донести додому, але й довше зберігати свіжим шматок сиру, зелень чи надрізаний лимон. Також воскова серветка подбає про ваші бутерброди чи залишки вечері в холодильнику краще ніж харчова плівка. 
     

  8. Шопер тим часом дозволить відмовитися вже від великих пакетів та донесе всі покупки додому. Сучасний асортимент дозволяє обрати сумку будь-яких розміру, матеріалу та дизайну. А при бажанні, можна навіть знайти шопер-розмальовку та створити власний шедевр. 

  9. Авоська ще одна альтернатива шоперу, яка займає мінімум місця в сумці чи кишені, але завжди готова виручити при необхідності донести покупки.  

Фото надали Crafta.ua.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Володимир 13 грудня 2021
По-перше .потрібно створити платну альтернативу пластикавим пакетам і по-друге ця альтернатива повина бути дешевше за пластик. Інакше, нічого природоохоронного з уцінення "кульків" сенсу нуль.
Краса та практичність: які матеріали використовують для оббивки м’яких меблів
Від того, наскільки вона буде практичною та міцною, залежатиме тривалість її «життя» та привабливого вигляду меблів, тож це варто враховувати, вибираючи диван чи крісло.
Читати більше
Чи можна займатися спортом під час місячних і як це впливає на організм
Останнім часом ставлення до особливостей жіночого організму змінилося на більш помірковане. Водночас оновились рекомендації щодо занять спортом під час місячних. Сьогодні ми розповімо про них.
Читати більше