Час і швидкість: люди як фаусти АБО просто почати

24 вересня 2013
Юлія Василів

У молодому віці ми мало думаємо про час і швидкість зміни всього, що нас оточує. Можливо це прояв самозбереження та юнацької безтурботності. Можливо так і має бути. Але тоді просто цікаво, коли настає та точка, в якій приходить розуміння, наскільки все швидкоплинне.

Людина завжди прагнула  до життя вічного. Це геніально показав Гете у своєму «Фаусті», де головний Герой настільки гостро відчуває проблему часу, нездатності осягнути всього, що іде на компроміс – продає свою душу дияволу… Проте парадокс в тому, що це його не рятує…

Ми постійно прагнемо. У нас багато планів і задумів. Ми,як ті фаусти, намагаємося осягнути усе. Натомість з часом починаєш розуміти, наскільки велика мудрість приховується у малому – маленьких кроках, які так яскраво демонструють, що іноді менше означає більше…

З часом починаєш розуміти важливість фокусу та необхідності бути безкомпромісним із собою. Бо якщо ми живемо  в невідомості завтрашнього дня і робимо зусилля бути кращими, щасливими і мудрими, то нехай це зусилля буде спрямоване на максимальне розкриття свого потенціалу та свого покликання. 

Можливе і неможливе існує тільки у нас. Відповіді на питання нашого існування -  у нас. Цінності та життєві орієнтири - у нас. Єдине, що поза нами  - це час. Він іде, не чекаючи. Він дає і забирає, повертає лише у спогадах, а майбутнє показує у здогадах і прогнозах. Він швидко проходить. І важливо вчасно усвідомити цю швидкість, щоб сфокусуватися в собі, для себе, а відповідно і для світу – через дію, віддачу,любов, створення цінності.

У молодому віці ми мало думаємо про час і швидкість зміни всього… Але ми можемо спробувати думати про це трохи раніше. І можливо тоді життя стане ціліснішим та багатограннішим. Воно стане нашим.

"Життя - момент і зложене з моментів, ми вічність носимо в душі". І.Франко

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Три питання до письменника: під пильною увагою автори "Фонтану казок"
У дорослому житті ми так зрідка дозволяємо бути собі слабкими. А що вже говорити про те, щоб іноді відчувати себе дітьми... Ua Modna розпитала авторів, що пишуть для дітей, про їхні принципи, мету творів, а також як правильно батькам вибрати книжку для свого чада.
Читати більше
Успішними не народжуються — ними стають: настанови
Величезний успіх врешті-решт починається з ідеї, але те, що робить ідеї реальністю, — шалене людське бажання. Як правильно розставити пріоритети? Де знайти мотивацію? Секрети успішної людини — у статті.
Читати більше
Бізнес-поради для початківців
Напевно, достатня кількість людей бажає працювати на себе. Натомість вислуховування доган від шефа, підйом зранку, відсутність часу — зазвичай такою є реальність. То, може, варто вже нарешті почати власну справу? Поради для цього — уже у статті.
Читати більше