Час і швидкість: люди як фаусти АБО просто почати

24 вересня 2013
Юлія Василів

У молодому віці ми мало думаємо про час і швидкість зміни всього, що нас оточує. Можливо це прояв самозбереження та юнацької безтурботності. Можливо так і має бути. Але тоді просто цікаво, коли настає та точка, в якій приходить розуміння, наскільки все швидкоплинне.

Людина завжди прагнула  до життя вічного. Це геніально показав Гете у своєму «Фаусті», де головний Герой настільки гостро відчуває проблему часу, нездатності осягнути всього, що іде на компроміс – продає свою душу дияволу… Проте парадокс в тому, що це його не рятує…

Ми постійно прагнемо. У нас багато планів і задумів. Ми,як ті фаусти, намагаємося осягнути усе. Натомість з часом починаєш розуміти, наскільки велика мудрість приховується у малому – маленьких кроках, які так яскраво демонструють, що іноді менше означає більше…

З часом починаєш розуміти важливість фокусу та необхідності бути безкомпромісним із собою. Бо якщо ми живемо  в невідомості завтрашнього дня і робимо зусилля бути кращими, щасливими і мудрими, то нехай це зусилля буде спрямоване на максимальне розкриття свого потенціалу та свого покликання. 

Можливе і неможливе існує тільки у нас. Відповіді на питання нашого існування -  у нас. Цінності та життєві орієнтири - у нас. Єдине, що поза нами  - це час. Він іде, не чекаючи. Він дає і забирає, повертає лише у спогадах, а майбутнє показує у здогадах і прогнозах. Він швидко проходить. І важливо вчасно усвідомити цю швидкість, щоб сфокусуватися в собі, для себе, а відповідно і для світу – через дію, віддачу,любов, створення цінності.

У молодому віці ми мало думаємо про час і швидкість зміни всього… Але ми можемо спробувати думати про це трохи раніше. І можливо тоді життя стане ціліснішим та багатограннішим. Воно стане нашим.

"Життя - момент і зложене з моментів, ми вічність носимо в душі". І.Франко

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Обираємо готель для відпочинку в Єгипті: на що звернути увагу
Обираючи тур, потрібно знати деякі нюанси: тільки в цьому разі відпочинок повністю відповідатиме вашим очікуванням. Який сервіс пропонують туристам на курортах Червоного моря та на що звернути увагу, бронюючи готель, ми вам зараз розкажемо.
Читати більше
11 трендових відтінків для вашого гардеробу (весна–літо 2021)
Сьогодні мова піде про кольорові тренди весна/літо 2021. Це перший сезон, коли колекції розроблялися ізольовано, і відповіддю на умови карантину стала суміш ескапізму, комфорту і повернення до природи.
Читати більше