Единбург: Чарівний Антимегаполіс

30 жовтня 2017
Kajool-Khan
Ну що ж, почнімо з того, що Единбург - столиця і друге за величиною місто Шотландії (після Ґлазґо), адміністративний центр області Единбург. Хоча за кількістю населення місто і є мегаполісом, але коли ти на нього дивишся - ніколи не скажеш, що там живе близько 5 мільйонів людей. Ні високих будинків, ні супер здоровенних торгових центрів (звісно, вони є, та сховані десь далеко і вписані майстерно в архітектуру міста). Чесно кажучи, мені місто здолося як "у якомусь кіно" - тихе та спокійне, але водночас жваве та неймовірно живе.

Коли хто ще не знав, то офіційний символ Шотландії - Єдиноріг. Це я так, до слова :)

Единбург ідеально підійде людям, котрі люблять погуляти, бо розглядати є дуже багато чого. Райони Единбурга — Старе місто і Нове місто — в 1995 році були занесені ЮНЕСКО до переліку об'єктів Всесвітньої спадщини. І я скажу, що тут насправді пам'ятка на пам'ятці - майже на кожній будівлі є якась цікава табличка, що робить Единбург столицею, котра має більше будівель-пам'яток, ніж будь-яке інше місто у світі.
 

Все місто можна розгледіти з пагорбу Келтон Хілл, де також знаходиться обсерваторія і ще ціла купа різних пам'яток. Звідси також видно гору, де, за легендою, король Артур, витягнув свого знаметитого меча Екскалібура. Туди також можна піднятися, розташована гора майже у місті.

Одними з найголовніших визначних пам'яток міста є Единбурзький Замок, що гордо возвеличується на пагорбі, та Королівська Миля - низка середньовічних вулиць і прилеглих до них тупиків. До розширення міста у XVIII столітті Королівська Миля перебувала в межах міських стін і, будучи густо заселеною, вважалася неблагополучною частиною Единбурга.
Тим не менше, сьогодні - це просто чарівні вузенькі вулички з низкою кафе, магазинчиків та інших цікавих закладів. До речі, магазинів віскі на кожному кроці, як і пабів. Хоча їжа у тих закладах не завжди мені до смаку була, я вірю, що просто не вмію вибирати з меню :)


Окрім прекрасної історичної частини міста, хочу ще окремо відзначити пляжі Единбургу. Це неймовірно, коли у місті є доступ до Північного моря. На пляжах можна хоч на увесь день залипнути, граючись з собаками місцевих людей і розглядаючи чарівні будиночки коло моря.

В Единбурзі справді дуже затишно, дуже спокійно і просто добре. Обов'язково їдьте сюди якщо ви опинилися у Великобританії, адже візи нової робити не потрібно, англійської дуже навіть вистачить ;).


 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як обрати кондитерські товари для випічки
Готувати різноманітні десерти, які потребують випікання, набагато простіше при наявності спеціального інвентарю. Щоб процес був доволі простий та приємний, рекомендуємо заздалегідь запастись основним кондитерським приладдям.
Читати більше
Новітні технології на службі краси та здоров’я
Сучасна косметологія пропонує вирішувати свої проблеми за допомогою лазерних технологій. Вони допомагають назавжди забути про необхідність регулярного проведення епіляції, небажані татуювання, пігментні плями, судинні сіточки та зірочки.
Читати більше
Види тростин для ходьби
Хронічні патології опорно-рухового апарату, реабілітація після травми або операції, вікова фізична ослабленість тіла - все це перелік показань до того, щоб купити тростину для ходьби, спеціальний реабілітаційний пристрій, який надає підтримку під час руху.
Читати більше