Единбург: Чарівний Антимегаполіс

30 жовтня 2017
Kajool-Khan
Ну що ж, почнімо з того, що Единбург - столиця і друге за величиною місто Шотландії (після Ґлазґо), адміністративний центр області Единбург. Хоча за кількістю населення місто і є мегаполісом, але коли ти на нього дивишся - ніколи не скажеш, що там живе близько 5 мільйонів людей. Ні високих будинків, ні супер здоровенних торгових центрів (звісно, вони є, та сховані десь далеко і вписані майстерно в архітектуру міста). Чесно кажучи, мені місто здолося як "у якомусь кіно" - тихе та спокійне, але водночас жваве та неймовірно живе.

Коли хто ще не знав, то офіційний символ Шотландії - Єдиноріг. Це я так, до слова :)

Единбург ідеально підійде людям, котрі люблять погуляти, бо розглядати є дуже багато чого. Райони Единбурга — Старе місто і Нове місто — в 1995 році були занесені ЮНЕСКО до переліку об'єктів Всесвітньої спадщини. І я скажу, що тут насправді пам'ятка на пам'ятці - майже на кожній будівлі є якась цікава табличка, що робить Единбург столицею, котра має більше будівель-пам'яток, ніж будь-яке інше місто у світі.
 

Все місто можна розгледіти з пагорбу Келтон Хілл, де також знаходиться обсерваторія і ще ціла купа різних пам'яток. Звідси також видно гору, де, за легендою, король Артур, витягнув свого знаметитого меча Екскалібура. Туди також можна піднятися, розташована гора майже у місті.

Одними з найголовніших визначних пам'яток міста є Единбурзький Замок, що гордо возвеличується на пагорбі, та Королівська Миля - низка середньовічних вулиць і прилеглих до них тупиків. До розширення міста у XVIII столітті Королівська Миля перебувала в межах міських стін і, будучи густо заселеною, вважалася неблагополучною частиною Единбурга.
Тим не менше, сьогодні - це просто чарівні вузенькі вулички з низкою кафе, магазинчиків та інших цікавих закладів. До речі, магазинів віскі на кожному кроці, як і пабів. Хоча їжа у тих закладах не завжди мені до смаку була, я вірю, що просто не вмію вибирати з меню :)


Окрім прекрасної історичної частини міста, хочу ще окремо відзначити пляжі Единбургу. Це неймовірно, коли у місті є доступ до Північного моря. На пляжах можна хоч на увесь день залипнути, граючись з собаками місцевих людей і розглядаючи чарівні будиночки коло моря.

В Единбурзі справді дуже затишно, дуже спокійно і просто добре. Обов'язково їдьте сюди якщо ви опинилися у Великобританії, адже візи нової робити не потрібно, англійської дуже навіть вистачить ;).


 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Краса чи практичність: на що звертати увагу при виборі столового посуду?
За обіднім столом збирається вся родина — це місце, де ми ділимося своєю радістю, розповідаємо історії та смакуємо домашню їжу. І саме тут дрібниці набувають особливого значення.
Читати більше