Чарівна сімка

1 серпня 2016
Oleksandra Orlova

У кожної жінки трапляються часи, коли відчайдушно потрібні правильні слова, обійми, порада, стимул або й, так званий, "чарівний пендель". І якщо з обіймами може зарадити лише близька людина, то з усім іншим непогано впораються і доречно підібрані книжки.


Наступні нон-фікшн книжки для жінок (і не тільки) розрадять і дадуть відповіді на питання у різних життєвих ситуаціях. Це книжки для полички, для досвіду, для змін, для напуття, для самоприйняття чи самовдосконалення — своєрідна "чарівна сімка" на всі випадки життя.

Коли вивчаєш власну сутність:

"Та, що біжить з вовками. Міфи та історії про жіночий архетип", Кларіса Пінкола Естес

Точніше навіть не сутність, а "самість" — як називає Кларіса Пінкола Естес квінтесенцію всього жіночого всередині нас. Її пошук, відновлення чи зрощення авторка книжки "Та, що біжить з вовками" вважає необхідним для жінки та її гармонійного співіснування зі світом — внутрішнім і зовнішнім.

Докторка психології, філософ, психоаналітик юнгіанської школи — Клариса Пінкола Естес обирає цікавий підхід до наративу: крізь призму міфів, казок та архетипів, тлумачить на живих прикладах і чарівних легендах які саме механізми керують нами у різних ситуаціях, звідки береться мудрість і сміливість, куди подіти відчай і сором, як бути люблячою, сильною, вільною від упереджень, а, головне, щасливою жінкою.

Коли треба зрушити з мертвої точки:

"Вішкрафт. Як отримати те, чого дійсно хочеш", Барбара Шер, Енні Ґотліб

У далекі 70-ті роки Барбара Шер створила ефективну методику "вішкрафту" (з англ. wishcraft — "мрієтворення") для перетворення бажань на дійсність і, фактично, стала творцем коучінгу, як такого.

Її книжка, написана у співавторстві з психологом Енні Ґотліб доступно і натхненно розповідає про те, як виявити свої сильні сторони, позбутися страхів та сумнівів, впевнено йти до мети, словом, керувати своїми мріями і давати їм можливість збуватися. Та ще й, між іншим, насолоджуватися в процесі, адже: "Людина стає переможцем, коли любить своє життя, коли щоранку встає, радіючи новому дню, коли їй подобається те, що вона робить, навіть якщо деколи буває трохи страшно".

Коли потрібна професійна мотивація:

"Включайся! Жінки, робота й воля вести за собою", Шеріл Сендберґ

Світ змінюється. Ще сто років тому жінки боролися за право голосу, працевлаштування і рівну заробітну плату, а сьогодні навколо безліч успішних бізнес-леді й керівниць на всіх рівнях. Однак вживатися у цю відносно нову роль жінці буває непросто. Поєднувати роботу, сім’ю і побут, боротися зі стереотипами, відповідати вимогам, робити все вчасно, планувати, передбачати, реагувати — ось те, з чим стикається жінка, котра працює, особливо коли налаштована на успішну кар’єру.

Шеріл Сендберґ — операційна директорка соцмережі Facebook, одна з найвпливовіших людей світу за версією журналу Time, а також любляча дружина і мати, розповідає свою історію поневірянь і звершень на сторінках книжки "Включайся!", а заразом дає корисні поради жінкам, які обрали непростий шлях поєднання сім’ї та кар’єрного сходження.

Коли віриш і коли вагаєшся:

"Дороговкази, радіо та дощ", Надійка Гербіш

Есеї та затишні одкровення Надійки Гербіш завжди приносять розраду і знаходять відгук у душах її читачів, але "Дороговкази" — окрема історія, адже такий щирий і потужний текст, дотичний до живих переживань, подолання сумнівів і до самої віри рідко зустрінеш в літературі.

Поруч із надійчиною життєвою мудрістю і незмінним вектором доброти, вмінням говорити на "ти" до кожного і чути музику в біблійних текстах, виявляється, живуть зрозумілі кожному людські слабкості й помилки, постають питання про призначення, зринають страхи і вагання. Але мандрівка триває, і треба їхати попри дощ і непевність джипіесів, або йти попри порожню фляжку і стерті ноги. І ось тут стає зрозуміло, що дорога не така вже й важка, коли осягнути, що вона запланована самим Богом і коли будь-яка зупинка на молитву, тихе споглядання краєвиду чи припадання до джерела є вчасними.

Коли треба навести лад:

"Викинь мотлох із життя! Мистецтво прибирання, яке змінить вас назавжди", Марі Кондо

Японський експерт з наведення ладу в оселі Марі Кондо, метод якої отримав назву КонМарі і змінив життя багатьох людей, написала книжку з прозаїчною, але мотивуючою назвою "Викинь мотлох із життя!". Книжка ця стала світовим бестселером і не дарма, адже після її прочитання, вам безсумнівно заманеться навести лад принаймні у якійсь захаращеній шафці й позбутися речей, що давно муляли очі.

Вся радість полягає в тому, що з методом КонМарі вам вдасться зробити це рішуче і правильно, аби одразу відчути полегшення й перенести новоявлену свободу і порядок на всі сфери життя.

І навіть якщо якісних покращень у кар’єрі чи особистих стосунках після генерального прибирання ви не відчуєте, все ж, порядок в хаті — чимала нагорода і втіха.

Коли намагаєшся знайти спільну мову з дитиною:

"Як говорити, щоб діти слухали і як слухати, щоб діти говорили", Адель Фабер, Елейн Мазліш

Ця розумна і весела книжка з довгою назвою і зрозумілим меседжем стане у пригоді всім батькам, а особливо тим, хто відчуває безсилість у спробах "достукатися" до своїх дітей.

Авторки посібника зі спілкування з малюками — всесвітньо відомі фахівці в галузі відносин батьків і дітей — діляться з читачем власним досвідом (кожна з них — тричі мама) і ситуативними прикладами батьків, які відвідували їхні семінари.

Насправді, ви отримаєте не лише інструкції з формування діалогу з дитиною, але й навчитеся взаємодіяти з нею, ненав’язливо спонукати до самостійності та знайдете альтернативу прямому покаранню чи схваленню.

Коли потрібне натхнення:

"Велика магія. Жити творчо, долаючи страх", Елізабет Ґілберт

У своїй новій книжці авторка бестселера “Їсти. Молитися. Кохати” стверджує, що будь-яка творчість (від написання романів до вирізання фігурок із бляшанок) — це магія, абсолютно нераціональна, але й непереможна рушійна сила. Через свою незвичайну природу цей феномен дуже складний і змушує людину до постійного пошуку, ризиків, кидає їй виклики, оточує страхами й сумнівами.

Книжка "Велика магія" — це спроба розкрити секрети і механізми творчості, як діяльності та світобачення, пояснити сутність виникнення ідей та натхнення і навчити як з усім цим жити, аби бути щасливим. Крім того, "Велика магія" — захоплива і щира розповідь про власний творчий шлях Елізабет, про справджені сподівання і втрачені надії живої людини, яка з усмішкою і вдячністю крокує по життю.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

3 найкращі способи позбутися болю у спині
Поєднання таких способів лікування запобігає проведенню оперативного методу, допомагає зменшити зайве застосування таблеток, надає тривалий вплив, що запобігає виникненню та рецидиву захворювання. 
Читати більше