Чарівна сімка

1 серпня 2016
Oleksandra Orlova

У кожної жінки трапляються часи, коли відчайдушно потрібні правильні слова, обійми, порада, стимул або й, так званий, "чарівний пендель". І якщо з обіймами може зарадити лише близька людина, то з усім іншим непогано впораються і доречно підібрані книжки.


Наступні нон-фікшн книжки для жінок (і не тільки) розрадять і дадуть відповіді на питання у різних життєвих ситуаціях. Це книжки для полички, для досвіду, для змін, для напуття, для самоприйняття чи самовдосконалення — своєрідна "чарівна сімка" на всі випадки життя.

Коли вивчаєш власну сутність:

"Та, що біжить з вовками. Міфи та історії про жіночий архетип", Кларіса Пінкола Естес

Точніше навіть не сутність, а "самість" — як називає Кларіса Пінкола Естес квінтесенцію всього жіночого всередині нас. Її пошук, відновлення чи зрощення авторка книжки "Та, що біжить з вовками" вважає необхідним для жінки та її гармонійного співіснування зі світом — внутрішнім і зовнішнім.

Докторка психології, філософ, психоаналітик юнгіанської школи — Клариса Пінкола Естес обирає цікавий підхід до наративу: крізь призму міфів, казок та архетипів, тлумачить на живих прикладах і чарівних легендах які саме механізми керують нами у різних ситуаціях, звідки береться мудрість і сміливість, куди подіти відчай і сором, як бути люблячою, сильною, вільною від упереджень, а, головне, щасливою жінкою.

Коли треба зрушити з мертвої точки:

"Вішкрафт. Як отримати те, чого дійсно хочеш", Барбара Шер, Енні Ґотліб

У далекі 70-ті роки Барбара Шер створила ефективну методику "вішкрафту" (з англ. wishcraft — "мрієтворення") для перетворення бажань на дійсність і, фактично, стала творцем коучінгу, як такого.

Її книжка, написана у співавторстві з психологом Енні Ґотліб доступно і натхненно розповідає про те, як виявити свої сильні сторони, позбутися страхів та сумнівів, впевнено йти до мети, словом, керувати своїми мріями і давати їм можливість збуватися. Та ще й, між іншим, насолоджуватися в процесі, адже: "Людина стає переможцем, коли любить своє життя, коли щоранку встає, радіючи новому дню, коли їй подобається те, що вона робить, навіть якщо деколи буває трохи страшно".

Коли потрібна професійна мотивація:

"Включайся! Жінки, робота й воля вести за собою", Шеріл Сендберґ

Світ змінюється. Ще сто років тому жінки боролися за право голосу, працевлаштування і рівну заробітну плату, а сьогодні навколо безліч успішних бізнес-леді й керівниць на всіх рівнях. Однак вживатися у цю відносно нову роль жінці буває непросто. Поєднувати роботу, сім’ю і побут, боротися зі стереотипами, відповідати вимогам, робити все вчасно, планувати, передбачати, реагувати — ось те, з чим стикається жінка, котра працює, особливо коли налаштована на успішну кар’єру.

Шеріл Сендберґ — операційна директорка соцмережі Facebook, одна з найвпливовіших людей світу за версією журналу Time, а також любляча дружина і мати, розповідає свою історію поневірянь і звершень на сторінках книжки "Включайся!", а заразом дає корисні поради жінкам, які обрали непростий шлях поєднання сім’ї та кар’єрного сходження.

Коли віриш і коли вагаєшся:

"Дороговкази, радіо та дощ", Надійка Гербіш

Есеї та затишні одкровення Надійки Гербіш завжди приносять розраду і знаходять відгук у душах її читачів, але "Дороговкази" — окрема історія, адже такий щирий і потужний текст, дотичний до живих переживань, подолання сумнівів і до самої віри рідко зустрінеш в літературі.

Поруч із надійчиною життєвою мудрістю і незмінним вектором доброти, вмінням говорити на "ти" до кожного і чути музику в біблійних текстах, виявляється, живуть зрозумілі кожному людські слабкості й помилки, постають питання про призначення, зринають страхи і вагання. Але мандрівка триває, і треба їхати попри дощ і непевність джипіесів, або йти попри порожню фляжку і стерті ноги. І ось тут стає зрозуміло, що дорога не така вже й важка, коли осягнути, що вона запланована самим Богом і коли будь-яка зупинка на молитву, тихе споглядання краєвиду чи припадання до джерела є вчасними.

Коли треба навести лад:

"Викинь мотлох із життя! Мистецтво прибирання, яке змінить вас назавжди", Марі Кондо

Японський експерт з наведення ладу в оселі Марі Кондо, метод якої отримав назву КонМарі і змінив життя багатьох людей, написала книжку з прозаїчною, але мотивуючою назвою "Викинь мотлох із життя!". Книжка ця стала світовим бестселером і не дарма, адже після її прочитання, вам безсумнівно заманеться навести лад принаймні у якійсь захаращеній шафці й позбутися речей, що давно муляли очі.

Вся радість полягає в тому, що з методом КонМарі вам вдасться зробити це рішуче і правильно, аби одразу відчути полегшення й перенести новоявлену свободу і порядок на всі сфери життя.

І навіть якщо якісних покращень у кар’єрі чи особистих стосунках після генерального прибирання ви не відчуєте, все ж, порядок в хаті — чимала нагорода і втіха.

Коли намагаєшся знайти спільну мову з дитиною:

"Як говорити, щоб діти слухали і як слухати, щоб діти говорили", Адель Фабер, Елейн Мазліш

Ця розумна і весела книжка з довгою назвою і зрозумілим меседжем стане у пригоді всім батькам, а особливо тим, хто відчуває безсилість у спробах "достукатися" до своїх дітей.

Авторки посібника зі спілкування з малюками — всесвітньо відомі фахівці в галузі відносин батьків і дітей — діляться з читачем власним досвідом (кожна з них — тричі мама) і ситуативними прикладами батьків, які відвідували їхні семінари.

Насправді, ви отримаєте не лише інструкції з формування діалогу з дитиною, але й навчитеся взаємодіяти з нею, ненав’язливо спонукати до самостійності та знайдете альтернативу прямому покаранню чи схваленню.

Коли потрібне натхнення:

"Велика магія. Жити творчо, долаючи страх", Елізабет Ґілберт

У своїй новій книжці авторка бестселера “Їсти. Молитися. Кохати” стверджує, що будь-яка творчість (від написання романів до вирізання фігурок із бляшанок) — це магія, абсолютно нераціональна, але й непереможна рушійна сила. Через свою незвичайну природу цей феномен дуже складний і змушує людину до постійного пошуку, ризиків, кидає їй виклики, оточує страхами й сумнівами.

Книжка "Велика магія" — це спроба розкрити секрети і механізми творчості, як діяльності та світобачення, пояснити сутність виникнення ідей та натхнення і навчити як з усім цим жити, аби бути щасливим. Крім того, "Велика магія" — захоплива і щира розповідь про власний творчий шлях Елізабет, про справджені сподівання і втрачені надії живої людини, яка з усмішкою і вдячністю крокує по життю.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Обираємо готель для відпочинку в Єгипті: на що звернути увагу
Обираючи тур, потрібно знати деякі нюанси: тільки в цьому разі відпочинок повністю відповідатиме вашим очікуванням. Який сервіс пропонують туристам на курортах Червоного моря та на що звернути увагу, бронюючи готель, ми вам зараз розкажемо.
Читати більше
11 трендових відтінків для вашого гардеробу (весна–літо 2021)
Сьогодні мова піде про кольорові тренди весна/літо 2021. Це перший сезон, коли колекції розроблялися ізольовано, і відповіддю на умови карантину стала суміш ескапізму, комфорту і повернення до природи.
Читати більше